Iran wil opnieuw met Westen praten WHO slaat alarm over sterfte in Azië door nepmedicijnen Nieuwe kinderpornowet wekt woede Hongaarse oppositie Noorwegen schaft Senaat af Veel te vroeg geboren baby overleeft 8 I Woensdag 21 februari 2007 PZC MIAMI - Amillia Taylor woog bij haar geboorte, 24 oktober vo rig jaar, na een zwangerschap van nog geen 22 weken, 284 gram. Het kind was toen niet langer dan een balpen. De artsen in het Baptitst Hospital in Miami gaven dan ook geen cent voor haar overlevingskansen. Hun sombere houding werd niet alleen ingegeven door het extreem lage gewicht van de bore ling. Amillia kampte ook met ademhalings- en voedingsproble men. Maar de specialisten kregen ongelijk. Het kind, volgens des kundigen het vroegst geboren kind ter wereld ooit, kwam de moeilijkheden te boven. Moeder Sonia toonde het gisteren trots aan de pers. Het kind weegt nu twee kilo en mag binnen kort het ziekenhuis verlaten. Specialist William Smalling sprak van een wonderkind. Hij en zijn collega's hadden wel proble men met de behandeling met zo'n minikind. foto EPA Onderhandelingen over nucleaire programma van regime in Teheran. wenen - Iran wil nieuwe onder handelingen met het Westen over het nucleaire programma van het land. Dat heeft de Iraanse onder handelaar Ali Larijani in Wenen gezegd. Hij sprak daar met de top man van het Internationaal atoom agentschap IAEA, EIBaradei. Larijani zei enkele weken geleden dat Iran bereid is de uraniumverrij king te beperken tot 4 procent. Daarmee is het uranium geschikt voor energieopwekking, maar niet voor het maken van kernwapens. Het Westen vreest dat Iran aan een atoomwapenprogramma werkt. Larijani zei ook dat het IAEA alle activiteiten kan controle ren. Iran weigert de uraniumverrij king te staken zoals het Westen eist. Vandaag loopt een ultimatum van de VN- Veiligheidsraad af over stopzetting van het verrijkingspro gramma. De volgende bespreking over de zaak door het IAEA is over twee weken. Daarna is het woord weer aan de Veiligheidsraad. Met name de Verenigde Staten hameren op harde sancties tegen Iran. EIBaradei liet eerder weten dat Iran al alle technologie in huis heeft voor grootschalige uranium verrijking en dat het land op lange re termijn een atoomwapen kan maken. Sancties zullen volgens hem dat niet tegenhouden. De IAEA-topman bepleitte een adem pauze waarin Iran uraniumverrij king zou staken en het Westen af zou zien van sancties. Tijdens die periode kan dan naar een diploma tieke uitweg worden gezocht. De Iraanse president Ahmadi- nejad stelde dat zijn land van ura niumverrijking wil afzien als het Westen dat ook doet. In Washing ton is dat voorstel als belachelijk af gewezen. door onze correspondent Runa Hellinga Boedapest - Hongaarse oppositie partijen zijn ontsteld over een voorstel om het filmen van jonge ren van veertien jaar en ouder die seks hebben, niet strafbaar te stel len. Het gaat in het gewraakte wets voorstel om jongeren die instem men met de opnamen. De por no-opnamen mogen bovendien uitsluitend voor eigen gebruik be stemd zijn. Maar volgens critici zet het voorstel de poort voor de pro ductie van commerciële kinderpor no wijd open. Het wetsontwerp is het gevolg van het feit dat het Hongaarse wet boek van strafrecht moet worden aangepast aan de EU-regelgeving die een strengere aanpak van kin derporno eist. Volgens de huidige Hongaarse wet is de productie van kinderporno een overtreding. In de nieuwe wet komt er gevangenis straf van drie tot acht jaar op te staan. De Hongaarse Vrije Democraten (SzDSz), de kleinste, liberale rege ringspartner, vreesden dat de nieu we wet zou kunnen leiden tot ge vangenisstraffen voor jongeren die - bijvoorbeeld - voor de lol opna men maken met hun mobieltje. Volgens de Christendemocratische Volkspartij is het wetsvoorstel 'een schande'. Leden van de oppositie partijen wijzen er op dat twee SzDSz-kandidaten zich in 2006 uit de verkiezingscampagne moesten terugtrekken, na beschuldigingen over betrokkenheid bij kinderpor no. Volgens NANE, een organisa tie voor mishandelde vrouwen, geeft het wetsvoorstel feitelijk toe stemming aan volwassenen om kinderen te mishandelen. oslo - Het Noorse parlement heeft gisteren het systeem van twee kamers van de volksvertegen woordiging geschrapt. Door een amendement op de grondwet ver dwijnt de scheiding van de zoge noemde Storting. De overgang naar een volksverte genwoordiging gaat per oktober 2009 in. De parlementariërs zullen dan tweemaal over voorgestelde wetgeving stemmen, met een tus senpoos van in ieder geval drie da gen. Het Noorse parlement bestaat nu nog uit een 127 zetels tellende Odelsting en de Lagting (42 parle mentariërs). Die laatste, de Senaat, vervulde echter nog maar een cere moniële rol. Duizenden mensen zouden sterven door neptabletten. new YORK - Grote delen van Azië worden overspoeld met nepmedi cijnen tegen onder meer malaria, tbc, hiv en hersenvliesontsteking. Het probleem is zo groot dat zeker enkele tienduizenden mensen, maar waarschijnlijker tot 200.000 mensen, niet hadden hoeven ster ven als ze echte medicijnen had den gekregen. Dat zegt een expert van de wereldgezondheidorganisa- tie WHO in de dinsdageditie van The New York Times. De deskundige krijgt bijval van een onderzoeker van de Britse Ox- ford-universiteit, die in Laos werkt. Volgens hem is mogelijk tot de helft van alle malariapillen die in Zuidoost-Azië te koop zijn nep. Het gaat vooral om tabletten die artemisinin zouden bevatten, een nieuw populair middel tegen mala ria. Chinese ondernemingen zijn de grootste leveranciers van de nep medicijnen en ze verdienen er grof geld aan. Veel van de nepta bletten bevatten alleen kalk of zet meel en geen enkele werkzame stof Andere nepgeneesmiddelen bevatten wel werkzame stoffen, maar andere dan op de verpak king staan en soms zijn de pillen levensgevaarlijk. Dat laatste geldt zeker voor mensen die allergisch zijn voor bepaalde stoffen. De nepmedicijnen worden vol gens de deskundigen 'op indus triële schaal' vervaardigd, zonder dat de autoriteiten in China, of daarbuiten, daartegen hard genoeg optreden. In de volksrepubliek hebben recent wel twee hoge func tionarissen ontslag gekregen we gens betrokkenheid bij de illegale handel. Van een echte doelgerich te operatie zou echter geen sprake zijn, verzekeren de deskundigen in de krant. 1^ Chinese producenten zijn de grootste leveranciers van neppil- len die levensbedreigend kunnen zijn voor mensen die allergisch zijn voor bepaalde stoffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8