kras.nl EU besluit uitstoot van kooldioxide fiks te verlagen Pensionado's in wiek geschoten over fraude Proces moord kind in oktober Zee- en Riviercruises! waarom zou je verder zoeken MIDDELLANDSE ZEECRUISE MOSKOU ST. PETERSBURG Emissie moet in 2020 met twintig procent zijn teruggebracht. door Hans Gertsen brussel - De EU-lidstaten moeten in 2020 samen tenminste 20 pro cent minder kooldioxide (CO, uit stoten dan nu. Als de Verenigde Staten, Japan, Brazilië en China meedoen, moet die vermindering 30 procent zijn. Daar zijn de Euro pese milieuministers het over eens geworden. CO, draagt bij tot het broeikaseffect en de opwarming van de aarde. Hoe de vermindering van Co,-uit stoot er per land uit moet gaan zien, is nog niet duidelijk. Volgens staatssecretaris van Milieu Van Geel vrezen vooral de EU-leden uit Centraal- en Oost-Europa, dat het plan ten koste gaat van hun economische groei. Grote EU-landen als Frankrijk, Groot-Brittannië en Duitsland heb ben minder reserves. De Duitse milieuminister, Sigmar Gabriel, zei dat zijn land nog veel verder wil gaan. Het Duitse parle ment heeft al gezegd dat de Duitse CO,-uitstoot in 2020 minstens 40 procent lager moet zijn dan nu. Het plan om de CO,-uitstoot voor 2020 met minstens 20 procent te Als VS, Japan, China en Brazilië meedoen kan de uitstoot 30 procent omlaag verlagen is onderdeel van het ener giebeleid van de Europese Com missie. Dat voorziet ook in het ge bruik van meer biobrandstoffen, schonere energiebronnen en ener giebesparing. De Europese leiders moeten er begin maart op een top door onze correspondent Henk van den Boom Barcelona - De Vereniging van Nederlandse gepensioneerden in Spanje is verbolgen vanwege de 'se lectieve berichtgeving' door de So ciale Verzekeringsbank (SVB) over vermeende fraude door Nederland se AOW'ers die in Spanje wonen. „Waarom worden de ouderen in Spanje eruit gelicht terwijl in Ne derland hetzelfde gebeurt", vraagt voorzitter Cees van der Wiel zich af „Gezien de timing denk ik dat het hier gaat om pogingen om ons verdacht te maken omdat we twee processen hebben lopen tegen de Staat der Nederlanden in verband met het nieuwe zorgstelsel." Ook is Van der Wiel boos over de 'onzorgvuldige conclusies' van de Sociale Verzekeringsbank. „Ze heb ben het over twee steekproeven respectievelijk vier en vijf jaar gele den. Daarbij is niet gemeld om wat voor fraude het gaat en om welke bedragen. We worden afge schilderd als een stelletje crimine len die met een glas wijn aan het zwembad zitten." Van der Wiel heeft geen oordeel over de cijfers die door de SVB worden genoemd. Volgens de uitkeringsinstantie zijn in de genoemde periode 300 van de 12.000 AOW'ers onderzocht. Daarbij kwam aan het licht dat bij 25 procent van hen iets niet klop te. „Ik denk dat er altijd een grijs gebied is en dat moet ook worden onderzocht. Maar wat er nu ge beurt, lijkt op een jacht, waar ik me zeer unheimisch bij voel." In Spanje wonen iets minder dan 40.000 mensen die een Nederland se AOW-uitkering ontvangen. conferentie in Brussel mee instem men. Van Geel maakt zich zorgen over de houding van Tsjechië en Italië. Die zien weinig in het idee om CO, bij stroomcentrales op te van gen en ondergronds op te slaan. Ze menen dat er te grote risico's kleven aan die opslag. Volgens Van Geel is dat voorbarig. Bovendien vreest Van Geel dat het streven om de uitstoot van CO, te verlagen gefrustreerd wordt als nieuwe technologiën zoals de on dergrondse opslag van CO, wor den afgewezen. Volgens Van Geel kan de Europese Commissie ambitieuzer zijn bij de aanpak van Co,-uitstoot door nieu we auto's. Het dagelijks bestuur van de EU wil dat nieuwe auto's in 2012 gemiddeld nog maar 120 gram kooldioxide per gereden kilo meter uitstoten. Volgens Van Geel kan dat best nog minder. Antwerpen - Het onderzoek van justitie naar de moord op een tweejarige Vlaamse kleuter en haar Malinese au pair, vorig jaar mei in Antwerpen, is afgerond. Jus titie gaat nu een aanklacht formu leren. Het proces kan in oktober begin nen, meldden Vlaamse media gis teren. De vermoedelijke dader, de acht tienjarige skinhead Hans Van T. heeft bekend dat hij op de dag van de moord doelbewust op zoek was gegaan naar een allochtoon om dood te schieten. Hij verwondde ook een Turkse vrouw. Hij verklaarde later dat hij had gehoopt door een politiekogel te zullen sterven. De moord schokte België. Bij een stille tocht in Antwerpen kwamen enkele weken na de bloe dige zinloze moordaanslag 20.000 mensen op de been. Afghanistan stemt in met amnestiewet kaboel - Het hogerhuis van het Af ghaanse parlement heeft gisteren een omstreden amnestiewet goed gekeurd. Die geeft een generaal pardon aan iedereen die de afgelo pen dertig jaar oorlogsmisdaden heeft gepleegd. Het lagerhuis nam vorige maand de wet al aan. Dat leidde tot verontwaardiging onder mensenrechtengroepen en opposi tie. Het is niet waarschijnlijk dat president Karzai de wet tekent. Topkok zou vals hebben gespeeld londen - Een Duitse en een Deen se deelnemer verdenken de Franse winnaar van het wereldkampioen schap koken, vorige maand in Lyon, ervan dat hij vals heeft ge speeld. Ze kunnen anders niet ver klaren hoe Fabrice Desvignes erin slaagde in slechts vijf uur tijd zijn winnende gerechten klaar te sto men, vertelden ze gisteren in The Times. Navo doet inval bij familie Karadzic pale - Navo-soldaten hebben giste ren huiszoekingen verricht bij de zoon en dochter van de gezochte Bosnische Servische ex-president Radovan Karadzic. De Navo-mili- tairen klopten rond drie uur 's nachts bij Sasa en Sonja Karadzic in Pale. De bloedverwanten van de oud-president wordt ervan ver dacht hem te helpen bij zijn vlucht voor het Joegoslavië-Tribu- naal. Man dood door val van carnavalswagen voeren - In het Belgische grens dorp Voeren, vlakbij Eijsden, is gis teren een 20-jarige man uit Eijs den omgekomen door een val van een Nederlandse carnavalswagen. Het ongeval gebeurde toen de wa gen terugkeerde van een optocht in de Voerstreek. Volgens de Bel gische politie kwam de man onder de wielen, toen hij van de wagen sprong voor een sanitaire stop. Lichaamswarmte hond redt bergbeklimmers washington - Een hond heeft in de Amerikaanse deelstaat Oregon drie bergbeklimmers het leven ge red met zijn lichaamswarmte. De drie alpinisten werden op hun bar- tre tocht op de Mount Hood over vallen door een sneeuwstorm en stortten in een afgrond. De grote labrador hield de bergsporters warm tot ze de volgende dag wer den gevonden door reddingswer kers. Europarlementariërs blijven doorroken Brussel - Het Europees Parlement (EP) wil het rookverbod in de ei gen gebouwen afzwakken. Reden is dat sommige parlementariërs in de koffieruimtes stug bleven ro ken. Nu komen er afgesloten, zeer goed geventileerde ruimtes. De Eu ropese Commissie, het dagelijks be stuur van de EU, pleitte onlangs voor een rookverbod in openbare ruimtes in de hele EU. Vertrekdata: 3-17/6,15-29/7 en 26/8 In 7 dagen tijd naar tal van gezellige wijnstadjes aan de oevers van de Rijn en de Moezel... is dat geen fijn vooruitzicht?! U verblijft aan boord van het gemoedelijke 3-sterren-plus MS Victoria Cruziana, dat o.a. beschikt over bar, restaurant, lounge met dansvloer, zonnedek, ver warmd zwembad en hutten met douche, toilet, airco, huistelefoon en radio. Verzorging op basis van volpension, hetgeen wil zeggen dat ontbijt, lunch en diner zijn inbegrepen! We nemen u o.a. mee naar Keulen met de imposante dom, het pittoreske Andernach, karakte ristiek Cochem, de beroemde en beruchte Lorelei rots en het wijnstadje Rüdesheim. Voor de prijs hoeft u het niet te laten, want u boekt deze heerlijke cruise al vanaf 459! Reisnummer CRUZ 25.352, zie www.kras.nl/25352 Vertrek vrijwel iedere zaterdag van 7/4 t/m 27/10 Vanuit het Italiaanse Livorno vertrekt het comfortabele 3-sterren-plus MSC Melody naar de mondaine havenstad St.Tropez. Eenmaal in Barcelona geniet u volop van kunst en cultuur en kunt u flaneren over de populaire Ramblas. Volgende aanleghaven is het heerlijke vakantie eiland Ibiza, waarna we koers zetten naar Afrika! In het gastvrije Tunis, de hoofdstad van Tunesië, kunt een excursie maken naar het legendarische Carthago! Eenmaal terug in Italië is onze eerste havenplaats Messina op het zonovergoten Sicilië... onder het toeziend oog van de machtige vulkaan de Vesuvius naderen we Napels, waarna we terugkeren in Livorno. Inclusief: luchthavenbelasting, havenbelastingen en toeristenbelasting Reisnummer CRUZ 25.373, zie www.kras.nl/25373 Vertrekdata: 16-26/5,5-15-25/6,25/7,4-14-24/8 en 3/9 Beleef Rusland vanaf het water! Deze unieke cruise met het comfortabele MS Vasilij Surikov brengt u over de rivieren Wolga en de Newa,van de hoofdstad Moskou naar de cultuurme tropool St. Petersburg. Uiteraard staat u uitgebreid stil bij de pracht en praal van beide opzienbarende steden, maar daarnaast bezoekt u ook andere bijzondere plaatsen. Uglich beschikt evenals Moskou over een indrukwekkend Kremlin. De belangrijke havenstad Yaroslavl is rijk aan historische monumenten en gebouwen. Behalve Goritsy, gelegen aan het Onegameer, bezoeken we ook het kleine eilandje Kizhi met o.a de 22 koepels tellende keik. Een onvergetelijk Russisch avontuur! Inclusief: luchthaven-, haven- en toeristenbelastingen. Reisnummer CRUZ 25.367, zie www.kras.nl/25367 boek online of bel 0900 - 9697 Met o.a. Keulen, Andernach, Cochem en Rüdesheim pzc Woensdag 21 februari 2007 Volpension. vanaf 8-daagse zeecruise Met o.a. St. Tropez, Barcelona, Ibiza, Tunis en IMapels Inclusief uliegreis! vanaf 11-daagse riviercruise Rusland let o.a. Moskou, Uglich, Yaroslovl, Goritsy, Kizhi en St. Petersburg jncl. vliegreis excursies! vanaf Wacht niet langer en vraag onze GRATIS Zee- en Riviercruises brochure met volop cruise- en vakantie- ideeën aan op www.kras.nl of bel 0900 - 9697 oscpm) Een nieuwe cruisebrochure boorde vol interessante en aantrekkelijk geprijsde cruises over zeeën en rivie ren! Van een heerlijke 5-daagse Rijnreis tot en met een unieke 15- daagse zeecruise Hawaii, alles is mogelijk. Laat u verwennen aan boord terwijl u geniet van de mooiste vaarprogramma's. En bij KRAS zijn de reizen compleet ver zorgd! Lees snel verder voor een greep uit ons aanbod. •kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7