Colijnsplaat wenst geen monument Goese ouderen: vervoer is te duur Fusie theaters Mythe en 't Beest in Goes loopt vertraging op O AutoTrack.nl kW Middelburg wil halte zijn voor cruiseschepen Nooit te oud voor de Kinder-Doe-Dagen S PZC Woensdag 21 februari 2007 25 Gesteggel over kunstwerk verdronken dorpen duurt voort. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Na de eerdere mis lukte exercitie in Kats lijkt het er op dat gedeputeerde H. van Wave- ren het monument voor de 117 ver dronken dorpen ook niet aan Co lijnsplaat zal kunnen slijten. Dat bleek gisteravond tijdens een info- bijeenkomst in het dorpshuis. Van Waveren was naar Colijns plaat gekomen om met de inwo ners van gedachten te wisselen over een aantal locaties die in aan merking komen voor het monu ment. Aan de opkomst viel af te le zen dat het onderwerp de gemoe deren in het dorp bezighoudt. Hoewel burgemeester C. van Liere aan het begin van de bijeenkomst opriep 'niet op basis van emotie, maar op basis van ratio' te discus siëren, leek dat eerste toch meer het geval. Met name op het geluid van wind, klokgebeier en golven dat op gezette tijden uit het monu ment moet klinken en dat tijdens de bijeenkomst werd 'afgespeeld', waren veel afkeurende reacties te horen. Het zou volgens verschillende aan wezigen te veel aan de Ramp van '53 doen denken. Dat was een te genvaller voor Van Waveren, aan gezien het monument volgens hem juist bedoeld is ter nagedach tenis aan vloeden uit een veel ver der verleden. Hij zegde toe die kri tiek te zullen terugkoppelen naar ontwerpster Lydia Schouten. De drie locaties die de provincie, gemeente en waterschap hadden bedacht, konden evenmin op veel goedkeuring rekenen. Bij de haven worden onder meer parkeerproble men voorzien en ook de zee- dan- wel landzijde van de Oostzeedijk werd - in mindere mate - afgewe zen. Toch waren er ook wel een paar mensen, onder wie P. Kalle- waard, die zeiden te hopen dat het monument er wél komt. Over drie a vier weken moet dui delijk zijn hoe het verder gaat. GOES - Ook deze vakantie is er weer van alles te doen in het Ambachtscentrum in Goes. Coen (7) had er giste ren zelfs een fietstocht vanuit Kapelle voor over om een Spongebob T-shirt te maken. Heieen (12) maakt een boekenlegger Een ander meisje werd geholpen bij het kaarsen maken. foto Dirk Jan Gjeitema Manager Sander van den Hout haalt z'n zelf gerestaureerde 280 SE door de shredder als u ook maar één fout bouwjaar op onze site vindt. De betrouwbaarste check. AutoTrack MIDDELBURG - Middelburg gaat zichzelf aanprijzen als halteplaats voor riviercruiseschepen. Rede rijen hebben belangstelling, mits de voorzieningen op de Loskade worden verbeterd. Per jaar leggen er nu al too tot 125 cruiseschepen aan. Ze hebben soms honderd gas ten aan boord. Die mensen geven hun geld uit in winkels en restau rants en bezoeken musea. Hun komst is dus zeer welkom voor de middenstand, vindt de gemeente. „Als je ziet dat er nu, zonder dat we daarvoor moeite doen, elk jaar al ruim honderd cruiseschepen ko men, moet mét acquisitie een gro tere bezetting te halen zijn", denkt C. Helmendach van de gemeente. Velen komen niet meer in aanmerking voor teletaxi. door Lilian Dominicus GOES - Onder ouderen in de ge meente Goes heerst grote onvrede over de vervoersregeling die sinds 1 januari dit jaar van kracht is. Duur, onduidelijk en omslachtig, vinden de ouderenbonden in Goes. Maar zoveel is er niet veranderd, zegt P. Verburg van het Samenwer kingsorgaan Welzijnszorg Ooster- schelderegio, uitvoerder van de vervoersregeling. Bij het Bondenberaad Groot Goes, de overkoepelende organisatie van ouderenbonden in Goes, regent door Willem van Dam GOES - De fusie tussen de Goese theaters De Mythe en 't Beest is aanzienlijk vertraagd. De oorzaak ligt in gezondheidsproblemen van enkele hoofdrolspelers in het fusie proces. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de fusie in de zomer van dit jaar een feit zou zijn. Voorzitter C. Linsen van De Mythe, gaat ervan uit, dat dit minstens een jaar later wordt. De gemeenteraad van Goes drong enkele jaren geleden al aan op een het sinds begin dit jaar klachten. Zo kostte een ritje van de Zak van Zuid-Beveland naar Wolphaarts- dijk tot eind vorig jaar circa vijf eu ro. Nu lopen de kosten voor de ouderen op tot zo'n tien euro. Een ritje vergt nog organisatietalent ook. Woordvoerder A. de Kok van het Bondenberaad Groot Goes: „Vroe ger werd je van deur tot deur ge bracht. Nu moet je bellen om van huis naar de bushalte te worden gebracht. Dan brengt de belbus je naar het station in Goes en vervol gens gaat daar een andere belbus naar de plaats van bestemming. Te rug ook, dan gaat alles in omge keerde volgorde. En om zeven uur 's avonds houdt het op. Dan moet je thuis zijn." fusie tussen De Mythe en 't Beest. Daaraan verbond de gemeente raad tevens de eis dat de fusie een jaarlijkse bezuiging van 15.000 eu ro met zich mee moet brengen. Volgens Linsen is nu al duidelijk dat de verlangde bezuiniging niet gehaald kan worden. „Volstrekt on mogelijk." Zowel De Mythe als 't Beest kampt met een te krap budget. Bu reau Drijver Partners in Rotter dam onderzoekt de mogelijkhe den van een fusie en komt over en kele weken met een rapport. Alleen ouderen die een pasje heb ben, mogen nu nog gebruik ma ken van de teletaxi. „Maar de keuringseisen zijn zo streng, dat alleen mensen die vol gens de arts niet meer kunnen lo pen, in aanmerking komen", aldus De Kok. P. Verburg van het Samenwer kingsorgaan Welzijnszorg Ooster- schelderegio reageert verbaasd op de onvrede onder de Goese oude ren. Volgens hem zijn de spelre gels de laatste jaren te soepel toege past. Mensen bestelden een rete ll Ouderen in de gemeente Goes hebben sinds 1 januari te maken met andere vervoersregels. De bonden vinden dat mensen te veel op kosten worden gejaagd. GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: 27,50-31,00 euro, export uit de schuur: 22,00 - 25,00 euro. Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof: 19,00 - 22,00 euro; - tot 60% grof: 22,00 - 24,25 euro. Granen, zaden en peulvruchten: tarwe maai: 138,50 euro per ton; tarwe voer: 138,50 euro per ton; brouwgerst: 185 euro per ton; blauw maanzaad: 1650 euro per ton; karwij: 575 eu ro per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit: 650 - 750 euro per ton; capucijners: 190 euro per ton. Hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur: 45,00 euro per ton; Engels raai, grote, pakken gesneden droog uit de schuur: 35,00 - 45,00 euro per ton; Engels raai, kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 60,00 euro per ton; gers testro, grote pakken droog uit de schuur: 40,00 - 45,00 euro per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 62,50 eu ro per ton; tarwestro kleine pakken blank: 72,50 - 85,00 per ton; tarwestro grote pakken blank: 60,00 - 70,00 euro per ton; tarwestro bruin: 45,00 - 55,00 euro per ton. taxi, ook op trajecten waar een re guliere buslijn reed en dat mocht strikt genomen nooit. Verburg: „De regeling was altijd bedoeld voor twee doelgroepen: de men sen die op medische gronden in aanmerking kwamen voor collec tief vraagafhankelijk vervoer en an dere klanten, die gebruik mochten maken van de teletaxi als er geen bus reed. Maar in de praktijk werd de teletaxi ingezet waar ook een bus was. Daar maakt de provincie nu een eind aan." Mensen mogen nog wel bellen om van en naar de halte gebracht te worden, maar dat kost 3,50 euro per keer. Maandagmiddag om 14.00 uur is er in het Gasthuis in Goes een voorlichtingsbijeenkomst over het vervoer voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61