Verkeersonveilige situatie Calandweg onder de loep Optimisme over nieuwe rondweg De Zuidhoek Provincie Zuid-Holland houdt ook toezicht op Zeeuwse wateren KNRM Ouddorp trekt boot vlot 22 Woensdag 21 februari 2007 PZC Vakantieverkeer en fietsers pers zich nu door de kern van Scharendijke. Vooral in de zomermaanden is het heel druk. foto Dirk-Jan Cjeltema Gemeente bereid om te investeren in het dorp als nieuwe weg er ligt. door Melita Lanting scharendijke - De vlag gaat nog niet uit bij voorzitter H. Bomer van de dorpsraad Scharendijke, maar optimistisch dat het goed komt met de rondweg Scharendij ke is hij wel. Gisteren werd be kend dat gedeputeerde T. Poppel- aars alles op alles wil zetten om de rondweg Scharendijke ten zuiden van het dorp aan te leggen. Daar mee verlaat de gedeputeerde zijn eerdere voorstel om het laatste stuk recreatieverdeelweg in het dorp aan te sluiten op de Elkerzee- seweg. „Er zijn nu nog een paar al ternatieven en zolang de definitie ve keuze nog niet is gemaakt wacht ik eerst af', legt Bomer zijn voorzichtigheid uit. „Poppelaars heeft toegezegd begin april bij ons terug te komen met een definitief ouddorp - De Maria Paula van het KNRM-reddingsstation Ouddorp is maandagochtend in actie geko men voor een vastgelopen sport visboot. De zeven meter lange visboot met drie opvarenden zat vast bij de Ooster op de Noordzee. Nadat het voorstel. Hij moet nog afspraken maken met het waterschap en dat is nog niet rond." De provincie heeft de plannen voor de route moeten bijstellen omdat vanuit Scharendijke veel protest was te gen zijn voorstel. Inwoners vrees den dat met het oude plan het pro bleem van het doorgaande verkeer door het dorp niet zou worden op gelost. Wethouder W. Renden van de ge meente Schouwen-Duiveland toont zich gelukkig met de aange paste plannen. „Het zou wel in houden dat de Elkerzeeseweg niet langer een doorgaande weg is en omgevormd moet worden van een 50-kilometer naar een 30-kilome- terzone. De gemeente is bereid om daarin te investeren." Dorpsraad Scharendijke en ge- meente zijn blij dat de provincie alles op alles zet om de rondweg langs de zuidkant van het dorp te laten lopen. vaartuig was logestrokken is het door de redders begeleid door de ondiepte bij de vuurtoren. Daarna konden de sportvissers hun tocht op zee voortzetten. De Kustwacht gaf om 9.20 uur alarm; rond tt.oo uur was de Maria Paula weer terug op het station Ouddorp. Herinrichting gebied mogelijk oplossing voor overlast zwaar verkeer. door Piet Kleemans zierikzee - Bij het ontwikkelen van plannen voor herinrichting van het gebied Caustraat-Caland- weg in de Zierikzeese buitenwijk Malta gaat de gemeente Schou wen-Duiveland kijken of het mo gelijk is zwaar landbouwverkeer te weren. De gemeente reageert daar mee op klachten van bewoners van de Calandweg. Die morren al jaren over overlast van vrachtwagens, bussen en land bouwverkeer. In opdracht van de gemeente is eerder onderzoek ge daan naar trillingen, veroorzaakt door zwaar verkeer. De onderzoe kers condudereerden dat er nauwe lijks sprake was van hinderlijke tril lingen. Streekvervoerder Con- nexxion zei de route van het bus station aan de Grachtweg over de Calandweg naar halte 't Sas niet te kunnen schrappen en ook het we Man aangehouden na veroorzaken ongeval zierikzee - Een 29-jarige man uit Goes is maandagavond laat aange houden in de julianastraat in Zie rikzee. Hij was even daarvoor met zijn auto in het 's Heer Lauwen- dorp van de weg geraakt nadat hij de macht over het stuur verloor, slipte en in de bosjes terecht kwam. Hij liet de wagen achter en ging er vandoor. Inmiddels gewaar schuwde agenten troffen hem aan in de Julianastraat. De man bleek tweemaal de toege stane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken. Schipper van kotter wordt aan boord onwel neeltje jans - De reddingsboot Koopmansdank van het KN- RM-station Noordland bij Neeltje lans moest maandagmiddag uitva ren, omdat een schipper van een kotter onwel was geworden. Rond één uur 's middags vroeg één van de vier bemanningsleden van de kotter GO32 het reddingsta tion om evacuatie van de schipper. De reddingsboot voer naar de kot ter, die tien mijl uit de kust lag en haalde de zieke man op. Hij is ver volgens met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. ren van vrachtwagens bleek lastig. Kortom; de bewoners van de Ca landweg kregen het deksel op de neus. Directeur E. Bin van compu tersoftwarebedrijf Syntess - met vestigingen aan Grachtweg en Ca- landplein - slingerde de discussie onlangs opnieuw aan met een brief aan Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur. In die brief beklaagt Bin zich over met name het in zijn ogen onnodige landbouwverkeer op Grachtweg en Calandweg. Bin doet de sugges tie om het landbouw- en bouwver- keer te weren van de Calandweg en ze en alternatieve route via de Van Veenlaan en de parallelweg van de N59 aan te bieden. Dat laat ste is volgens het college van burge meester en wethouders niet haal baar vanwege 'technische en juridi sche beperkingen'. Van Veenlaan De bewoners van de Calandweg in de Zierikzeese buitenwijk Mal ta klagen al jaren over zwaar ver keer. De gemeente is bezig met een plan voor herinrichting Provincie negatief over bouw schuur Dreischor dreischor - De provincie Zeeland is tegen het bouwen van een nieu we schuur bij een boerderij aan de Zuid Langeweg in Dreischor. Onlangs is de grote schuur van het bedrijf afgebrand en de boer vraagt nu vergunning om deze, sa men met de twee kleinere schu ren, te mogen vervangen. De provincie adviseert de gemeen te niet in te stemmen met de bouwplannen. Zij wil niet dat de huidige drie schuren aan de weg verloren gaan, omdat het rijksmo numenten zijn. VVV Ouddorp doet mee aan 'opstepdag' ouddorp - Heel Nederland staat op 17 maart op de step. De Neder landse Autoped Federatie houdt de eerste landelijke 'opstepdag'. Vijftig locaties in Nederland doen mee, waaronder Ouddorp. Ieder een kan een uur lang gratis ge bruik maken van een step. Er is ook een speciale steproute uit gezet. Van 1 maart tot 1 november heeft het VW Ouddorp vijftien steps om te verhuren. Meer infor matie via VW Ouddorp, telefoon nummer 0187-681789 of via www.autoped.nl/opstepdag. en parallelweg zijn volgens het col lege verboden terrein voor tracto ren. Helaas, vindt het college. „Wij weten dat veel tractorrijders zelf ook graag een alternatief zouden willen hebben voor de Calandweg. Het is niet prettig om met zo'n vo lumineuze combinatie te moeten rijden op een weg die als 30-kilo- meterzone is ingericht en waar re gelmatig op die snelheid gecontro leerd wordt." Het college zegt toe dat bij het ver der ontwikkelen van plannen voor herinrichting van het gebied Calandweg-Caustraat de verkeers situatie op de Calandweg nog eens nadrukkelijk tegen het licht gaat houden. Wellicht kunnen daarbij alsnog mogelijkheden gevonden worden om zwaar verkeer van de Calandweg te weren en truckers, buschauffeurs en tractorbestuur ders een alternateive route te bie den. Burgemeester en wethouders tekenen daar wel meteen bij aan dat ze niet op voorhand keihard kunnen toezeggen dat de proble men opgelost worden. Reeënspeurtochten en damhertenexcursies burch-haamstede - Staatsbosbf heer houdt morgen en donderda 1 maart reeënspeurtochten in Wes- tenschouwen. Overmorgen en vrij dag 2 maart zijn er damhertexcur sies in Burgh-Haamstede. Een deskundige gids wijst de weg en vertelt over het leven van de ree en het damhert. Aan de twee uur durende excursies, die om 17.30 uur beginnen, kan een be perkt aantal mensen deelnemen. Vooraf aanmelden via VW Schou wen-Duiveland is noodzakelijk, te lefoonnummer 0900-2020233. Kustvogels kijken bij Plan Tureluur serooskerke (s) - Staatsbosbeheer houdt aanstaande zondagmiddag een excursie langs Plan Tureluur, aan de zuidkust van Schou wen-Duiveland. Op dit moment verblijven er heel veel vogels in Plan Tureluur. Vo gels gebruiken het natuurgebied als uitvalsbasis om zo goed moge lijk voorbereid te zijn op een kou de periode. De excursie vertrekt om 13.30 uur onder aan de dijk op de Inlaagweg/Hoosjesweg bij Serooskerke. Aanmelden via VW, telefoonnummer 0900-2020233. Snelle rubberboot krijgt Stellendam als thuishaven. door Ton van den Nouweland STELLENDAM - De provincie Zuid-Holland gaat met een snelle, open boot toezien op de naleving van de milieuregels op het water. De RIB (Rigid Inflatabel Boat) gaat varen in het het kustgebied de Voordelta, op het Grevelingen- meer, het Haringvliet, het Hol- landsch Diep, het Krammer-Vol- kerak en de Biesbosch. De boot wordt ingezet voor de bescher ming van planten- en dierensoor- Ambtenaren van de provincie Zuid-Holland handhaven natuur- heschermingsregels in Voordelta, Crevelingenmeer, Haringvliet, Volkerak en de Biesbosch. ten, zoals de grijze en de gewone zeehond in de Voordelta. Bij de in zet werkt Zuid-Holland samen met buurprovincies Zeeland en Brabant. Ook Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en Natuurmonu menten zijn bij het project betrok ken. De boot krijgt Stellendam als thuishaven. Daar wordt het vaar tuig morgen gedoopt door provin ciesecretaris, mevrouw Van Wie- ringen-Wagenaar. Contract met zorgkoepel Allévo biedt meer zekerheid. door Cornelleke Blok zierikzee - De wasserij van de Zuidhoek in Zierikzee heeft het flink druk. Het werkvoorziening schap reinigt sinds 1 januari de vui le was van de drie verzorgingshui zen van Allévo op Schouwen-Dui veland. Dat betekent niet alleen extra werk, maar ook extra kosten voor het energieverbruik. „Het gaat prima", zegt directeur F. Dieleman van de Zuidhoek. „Fase gewijs komt de was van de zorgi stellingen deze kant op. We do de was nu al voor twee instel" gen (Duinoord in Burgh-Haan de en In 't Opper in Bruin red.). Volgende week beginnen met Borrendamme in Zierikze Het contract met Allévo bied Zuidhoek meer zekerheid. D:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58