Zeeland Bieb wellicht plat voor cultuurhuis Raadslid reageert furieus op suggestie N59 niet te verleggen SCHOUWEN-DUIVELAND 30 KPN schenkt top tv-toren aan gemeente Niet janken Woensdag 21 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Braams Nopera steeds weer anders Toenemende behoefte aan bioboerderijen Overname gebouw vergt forse investering door gemeente. door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland trekt 224.000 euro uit voor de aankoop van biblio theekgebouw De Stolpe in Zierik- zee. De gemeente denkt het ge bouw met winst te kunnen verko pen en wil die gebruiken voor het realiseren van een zogeheten cul tuurhuis. .Het is de bedoeling de bibliotheek lin dat cultuurhuis - waar ook Iplaats wordt ingeruimd voor een [theater en een popzaal - onder te ■nengen. Mochten de plannen fcor het culltuurhuis onverhoopt ppaak lopen dan komt de verwach te meeropbrengst - zo belooft de gemeente - geheel ten goede aan de bibliotheekvoorziening op Schouwen-Duiveland. De Zierik- zeese bibliotheek is nu nog eigen dom van de Stichting Openbare Bi bliotheek Schouwen-Duiveland, maar die heeft er geen problemen mee het gebouw van de hand te doen. Een van de voorwaarden is dat de gemeente het begrotingste kort van ruim 42.000 euro van de bibliotheek wegwerkt. De gemeen te was al verantwoordelijk voor het onderhoud van het gebouw en dat blijft in de nieuwe constructie ook zo. Burgemeester en wethou ders van Schouwen-Duiveland vin den het een ongewenste situatie dat de gemeente nu nog opdraait De gemeente wil De Stolpe ko pen, verkopen en de winst ge bruiken voor de bouw van een cultuurhuis waar de bieb dan weer eèn plaatsje krijgt. voor onderhoud aan een pand waar ze geen eigenaar van is en aan die constructie komt met de aankoop van De Stolpe een einde. Voor de gemeente zit de winst in de waarde van gebouw en grond. Als bibliotheek is het gebouw rela tief weinig waard, maar dat wordt anders als het wijkt voor bijvoor beeld woningbouw. „Als heront- wikkelingslocatie is de potentiële waardé veel hoger dan de prijs waarvoor de gemeente nu het pand kan aankopen. Weliswaar ko pen we een pand inclusief onder grond, maar vanuit strategisch oog punt kopen we vooral grond", al dus het college. Waar het cultuurhuis precies moet komen is nog niet bekend. In op dracht van de gemeente wordt mo menteel onderzoek gedaan naar de mogelijkheden. De uitkomsten van dat onderzoek worden in april verwacht. Een cultuurhuis op de plaats waar nu nog de bibliotheek staat is volgens Renden niet aan de orde. „Daar is het perceel naar ons idee gewoon niet groot ge noeg voor." Over waar het cultuur huis - waar wellicht naast biblio theek, theater en popzaal ook een sporthal in wordt ondergebracht - moet komen, zijn nooit duidelijke bestuurlijke uitspraken gedaan. Wel is duidelijk dat de binnenstad onvoldoende ruimte biedt voor een dergelijke voorziening en het hoogst waarschijnlijk is dat 'als het cultuurhuis er komt dat aan de rand van Zierikzee zal verrijzen'. Poppodium Brogum deed eerder de suggestie het cultuurhuis te bouwen aan het Hatfieldpark, waar vroeger het tijdelijk gemeen tehuis stond. Die suggestie is van de hand gewezen omdat ook daar onvoldoende ruimte is. foto Marijke Folkertsma Bibliotheek De Stolpe wordt eigendom van de gemeente Schouwen-Duiveland. goes - De rood-witte top van de Goese televisietoren die morgen wordt verwijderd, komt ergens in Goes te staan als uitkijktoren of als blikvanger. KPN heeft het gevaarte van twintig meter aangeboden aan de gemeente. Dat scheelt weer transportkosten. Goes heeft het ca deau in dank aanvaard. Wat er met de top gaat gebeuren, is nog liet bekend. „We gaan eerst bekij- En hoe die mast eruit ziet", aldus woordvoerster. „Er zit in elk rl een trap in." idee is de top te plaatsen in fcerstad, de in het Goese haven- industriegebied te ontwikkelen jwe wijk. Of in stadspark De Llandsche Hoeve. De Pagter (CU) verwijt gedeputeerde gebrek aan visie. door Melita Lanting zierikzee - „Niet te geloven. Ik hoop dat we straks een wijzere ge deputeerde krijgen." Deze klare taal komt van fractievoorzitter M. de Pagter van de Christenunie op Schouwen-Duiveland. Ze reageert hiermee op de stelling- name van gedeputeerde Poppel- aars over de N59. Poppelaars wil niet dat de rijksweg verplaatst wordt uit natuurgebied Tureluur. Hij steekt het geld dat daarmee ge moeid is (rond de 40 miljoen eu ro) liever in verkeersveiligheid. „Als de N59 verlegd wordt is dat ook een enorm verschil voor de veiligheid", zegt De Pagter. „Hij heeft het alleen over het stukje door de natuur en vergeet hier mee het hele stuk vanuit Bruinisse naar Zierikzee. Vooral de uitspraak dat de weg er eerder lag dan de na tuur stoort mij. Nee, dit standpunt getuigt niet van visie." De N57/N59 (de doorgaande route over het eiland) wordt momenteel gi Raadslid De Pagter (CU) is tegen de stellingname van gedeputeer de Poppelaars dat rijksweg N59 door natuurgebied tureluur niet verplaatst hoeft te worden. onderzocht. Daarbij wordt geke ken naar verkeersveiligheid en de gevolgen die de weg heeft voor de natuurgebieden aan weerszijden van de route. De Pagter denkt dat alleen het verleggen van de weg op de lange termijn voldoende soe laas biedt om de verkeersdruk op het eiland aan te kunnen. Nu perst het verkeer zich vanuit Brui nisse langs Nieuwerkerk en door Zierikzee en een natuurgebied. „De hoofdinfrastructuur op dit ei land is gewoon slecht", zegt de Pag ter. In haar optiek is het de hoog ste tijd om serieus naar goede alter natieven te kijken om ook in de toekomst de toenemende verkeers druk het hoofd te bieden. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Daar stond hij, begin deze maand, op de open dag van Zee- landnet in Kamperland. Een man met een wat treurige blik in de ogen en in clownspak gehuld. Hij was kennelijk ingehuurd ter verhoging van de feestvreugde. Maar veel zin had hij er blijk baar niet in. Hij had zich enigs zins verdekt opgesteld in de slecht verlichte kinderhoek en stond daar figuren van ballon nen te maken. „Wat wil je? Een zwaard?" Vakkundig kneedde de ballonnenman het verlangde pro duct en gaf dat aan een achtja rig meisje. „En als die kapot gaat", voegde hij dreigend toe, „dan moet je niet bij mij komen janken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57