Zeeland PZC Impuls binnenvaart nodig Feestvierders slaan met bierglazen Gewonden ZEEUWS-VLAANDEREN 28 30 Kloorianen hebben weer de langste I" I'll Niet janken *yr r t n A /r 1 A a tk. I pv r n r K t Braams Braams Nopera steeds weer anders Woensdag 21 februari 2007 Toenemende behoefte aan bioboerderijen Reageren? reactie@pzc.nl KLOOSTERZANDE - Het is de Kloorianen dit jaar weer gelukt Kloorianenrijk de dinsdag de afsluiting van het carnaval is, ma- (21 buitenwagens, 8 binnenwagens en 4 prinsenwagens) en om de traditie voort te zetten door de grootste carnavalsop- ken vele wagenbouwers en groepen uit omliggende plaatsen ruim veertig loopgroepen. tocht van Zeeland door het dorp te laten trekken. Omdat in hun opwachting. De stoet werd gevormd door 33 praalwagens foto Camile Schelstraete fTerneuzen moet weer de draaischijf worden op de Noord-Zuidroute. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Terneuzen moet weer hét grote binnenvaartcen- trum worden dat het ooit was. De komst van een containerterminal in Vlissingen kan grote gevolgen hebben voor de positie van Ter- neuzen als binnenvaarthaven. Bur gemeester Jan Lonink van Terneu zen: „Of het nu een WCT of VCT wordt, dat maakt weinig uit. Zeker is dat Vlissingen gereedgemaakt wordt voor grootschalige afhande ling van containers. Als tweede Zeeuwse haven moeten we daarop inspelen en nu al onze stekken ste ken om Terneuzen weer de belang rijkste draaischijf te maken in het noord-zuidverkeer over binnenwa teren." Lonink maakte zich in het verle den ook al verschillende malen sterk voor een WCT. Dat blijft hij ook doen. „Simpelweg, omdat ik ervan overtuigd ben dat een con tainerterminal in Vlissingen zijn weerslag zal hebben, in positieve zin, op de havenactiviteiten op de zuidelijke Westerscheldeoever. On ze shortseaterminal in de Braak manhaven zal met een WCT een extra impuls krijgen. Ook krijgen we mogelijkheden om in de bui tenhaven bij de sluizen short- sea-activiteiten op te zetten en bin nen de sluis kunnen we denken aan de ontwikkeling van distribu tie-en andere bedrijven op de wes telijke kanaaloever. Ontwikkelin gen die naar mijn mening door het traag afhandelen van het WCT-dossier in de klem zijn ko men zitten. Nu er eindelijk plano logisch vaart gemaakt wordt kun nen ook wij -als Terneuzen- ver der met onze planontwikkelin gen", aldus Lonink. Nog deze week overlegt Lonink met verte genwoordigers van Rotterdamse Lonink: 'In de binnenvaart gaat nog een enorme vervoerscapaci teit schuil. Zeker nu de sector weer groeit. We moeten daarvan profiteren.' havenorganisaties over de nieuwe rol die Terneuzen in de toekomst in het scheepvaartverkeer moet gaan krijgen. Lonink: „Nu ook de Vlamingen van plan zijn om hun kanalen en waterwegen fors op te knappen en ook de Fransen het Canal du Nord gaan aanpakken mogen we niet achterblijven met initatieven. In Europa wordt 25 procent van het vervoer via binnenwateren afge handeld. In de binnenvaart gaat nog een enorme vervoerscapaci teit schuil. Zeker nu de sector weer groeit. We moeten daarvan profiteren." Ook havenschap Zee land Seaports wil de komende ja ren Terneuzens positie als binnen- vaartcentrum versterken. burgemeester Lonink fendanks incidenten freden over carnaval. I de Frei I CENT - Burgemeester van Terneuzen is on paar incidenten 'zeer te- verloop van de n. In carna- 1 Gent ging het de voorbije dagen een paar keer fout. Een dertienjarige jongen uit Terneuzen werd maandag in een café aan de Noordweststraat door een onbekend meisje geslagen met een bierglas. Hij liep snijwonden op aan hoofd en hand. Een zeven tienjarige jongen uit de gemeente Terneuzen kreeg zondagavond in dezelfde straat ook een klap met een glas. Hij raakte gewond aan oor en gezicht en moest zich on der behandeling van een arts stel len. Lonink: „Die vechtpartijen zijn vervelend, maar het feit dat we in Sas van Gent überhaupt nog glaswerk kunnen toestaan, zegt na tuurlijk ook heel wat. Ik was maan- FJI Ondanks twee vechtpartijen waarbij met bierglazen werd ge slagen, ziet burgemeester Lonink geen aanleiding om de regels tij dens carnaval aan te scherpen. dag zelf in Sas en ben alleen maar tevreden kijkende politieagenten tegengekomen." De politie hield maandag drie mannen van achttien en negen tien jaar oud uit Terneuzen aan in de Alvarezlaan. Even daarvoor had den zij in de Bellamystraat en Ser- lippensstraat onder andere buiten spiegels van personenauto's ver nield. Hun gedrag wordt ook aan carnaval gerelateerd. WESTKAPELLE (B) - Een vijftigjarige Vlissingse vrouw, haar drie kinde ren van vijftien en zeventien jaar en haar tachtigjarige moeder zijn maandag zwaargewond geraakt bij een ongeval in Westkapelle (B). Een tweeling van vijftien jaar ver keert in levensgevaar. Dé toestand van de overige inzittenden is sta biel. Hun voertuig werd geraakt door een andere auto. De 23-jarige bestuurster daarvan zat te bellen. Tip? redactie@pzc.nl Daar stond hij, begin deze maand, op de open dag van Zee- landnet in Kamperland. Een man met een wat treurige blik in de ogen en in clownspak gehuld. Hij was kennelijk ingehuurd ter verhoging van de feestvreugde. Maar veel zin had hij er blijk baar niet in. Hij had zich enigs zins verdekt opgesteld in de slecht verlichte kinderhoek en stond daar figuren van ballon nen te maken. „Wat wil je? Een zwaard Vakkundig kneedde de ballon- nenman het verlangde product en gaf dat aan een achtjarig meisje. „En als die kapot gaat", voegde hij dreigend toe, „dan moetje niet bij mij komen jan ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45