mm meer op Walcheren Gebieden voor opvang ganzen aangewezen The Phone House mmm Je blijft nog jaren dien Hollander met die korte gordientjes PZC Woensdag 21 februari 2007 I 3 Laagste prijsgarantie. Omruilgarantie. Inruilgarantie LG SHINE Vönaf 0,-* 2,0 megapixel-camera MP3-speler 4^1 Bluetooth uitbreidbaar j geheugen Voa.ton.BtQX SPECTACULAIRE DEALS! Theo van den Bossche (68), Sint Laureins: „In 1994 heb il< mijn varkensmesterij in Sluis ver kocht. Mijn vrouw, een Belgische, erfde hier in Sint Laureins een huis. Zo ben ik hier gekomen. Wat er leuk is aan België? Weet ik niet. Inburge- Linda van de Velde (48), Hulst: „Sinds 2000 drijf ik in Hulst een café. Het was maar een kleine stap van mijn geboorteplaats Maldegem naar Ee- de, in 1989. En toch ook een grote stap. Mijn kin deren zijn in Nederland opgegroeid. Als die nu in België komen, zijn het Hollanders. Het maakt uit, die grens. In België eet je een boterham uit het vuistje, wij feliciteren alleen de jarige zelf, wij ge ven doopsuikers bij een geboorte. Het onderwijs en de ziekenzorg zijn goedkoper en je wisselt makkelijk van dokter. De Belg is bourgondisch en de bakker is op zondags open. Maar wat ik be langrijker vind dan al die dingen, is dat de menta liteit in Nederland opener is. Hier weet je direct wat je aan iemand hebt." foto Ronald den Dekker schikt landschap deden de vogel alsnog de das om. Het laatste broedgeval werd in 1991 genoteerd (bij Vrouwenpolder). Leden van de Vogelwerkgroep zochten vorig jaar gericht naar de aanwezigheid van de steenuil. Aan leiding waren signalen over de aan wezigheid van steenuiltjes in het zuidoosten van Walcheren. Er is duchtig maar tevergeefs gezocht. In ledenblad 't Zwelmpje doet Gi- do Davidse verslag van de zoek tocht. Hij acht terugkeer niet helemaal uitgesloten, mogelijk in de omge ving van Breezand en in het heg- gengebied bij Arnemuiden. Over komst vanuit het steenuil-bolwerk Zeeuws-Vlaanderen ligt door de barrière van de Westerschelde niet voor de hand. Mede kan een broedpaar vanuit Zuid-Beveland naar Walcheren komen. |TI Door diverse oorzaken (inunda- tie, strenge winters, teruggang landschap) is de steenuil als broedvogel op Walcheren ver dwenen. door Rinus Antonisse middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur wijst 16 gebieden aan als ganzenopvanggebied. Samen ruim 15.000 hectare, waarvan ruim de helft natuurterrein en 7000 hectare agrarische grond. De meeste gebieden, zes, liggen in Zeeuws-Vlaanderen, vier op de Be- velanden, drie op Tholen en drie op Schouwen-Duiveland. Grootste is Saeftinge. In de opvanggebieden moeten gan zen verzekerd zijn van rust en ge noeg eten om te overwinteren. Buiten de opvangplekken mogen ganzen (en smienten) worden ver jaagd en zonodig worden afgescho ten. Boeren met grond in de gebie den krijgen een vergoeding. Het beheerplan ganzenopvang ligt van 2 tot 30 maart ter inzage bij de provincie en gemeenten. Mensen kunnen reacties indienen. De opvolger van de Bluetrek G2. 1 van de best verkochte headsets ooit! gewicht 13 gram standbytijd 21 dagen gesprekstijd tot 13 uur 0 Bluetooth •Acties geldig t/m 26-02-2007. Vermelde priizen zijn vanaf prijzen, gingen, druk- en zetfouten Vanaf 0,-* 3 2 megapixel-camera Bluetooth uitbreidbaar geheugen ren is moeilijk. Je blijft nog jaren dien Hollander met die korte gordientjes. Een Hollander en een Belg, dat gaat niet gaan. Als er een mop verteld wordt, moet er altijd een van een Hollander bij zijn, hè. Ik geef er niks meer om. As ze te vee trap- pe, dan biet 'k ze in de baard! Weet u, wij betalen hier zorgverzekering en in Nederland ook. Ik heb een boekhouder, ik ben lid van de vakbond, maar dat is niet terug te halen. Verder? Ach. Brood bak ken doen ze overal." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3