Sport Raboploeg maakt superstart AZ kijkt uit naar spits en heeft Huntelaar in vizier Aagtekerke en PWG naar finale dambeker Arnemuiden te licht voor Hoek W PZC Woensdag 21 februari 2007 35 Manager Theo de Rooij blij met successen in aanloop naar seizoen. door Edward Swier DEN HAAG - Met de sportieve suc cessen van de Rabobankploeg zit het bij de start van dit seizoen wel goed. Graeme Brown boekte, ter wijl heel Europa nog op één oor lag, in de Ronde van Califomië het vierde succes voor de ploeg, gisteren kwam er de zege van Max van Heeswijk in de Ruta del Sol nog overheen. En toch maakt Rabobank-teamma- nager Theo de Rooij zich grote zor gen over de affaires die zich in de wielersport blijven opstapelen. Ze stemmen hem droevig. De geruchtmakende zaak rond Pa trick Lefevere van Quick Step, de ophef over een DNA-brief in Ra- bo-gelederen en de voortslepende twist tussen de internationale wiel- renunie UCI en de organisatoren van de grote ronden nemen het plezier weg van de manager. „Dat haal ik gelukkig nog wel uit de mooie dingen die onze jongens op dit"moment laten zien." Deze win ter al liet de Rabo-ploegleiding we ten een nieuwe koers voor te staan. „Tuurlijk weten we dat de ploeg beoordeeld wordt op de re sultaten die we in de grote koer sen, met name in de ProTour, de grote rondes en de Tour, behalen. Daar gaat het om. Maar we besef ten wel dat vroege overwinningen het allemaal een stuk makkelijker maken. Het ene succesje vormt een opstap naar een volgend resul taat." De successen verzachten het leed dat de ploegmanager wordt aange daan, want met zeges van Thomas Dekker op Mallorca, Oscar Freire (twee keer). Graeme Brown en Max van Heeswijk is Rabobank de grootverdiener van de aanloop naar het seizoen. Theo de Rooij hoopt ook dat zijn ploeg dit jaar meer zeges boekt dan voorgaande jaren. Het gemid delde ligt de laatste seizoenen zo rond de 35, maar de ploeg moet vanaf nu een dominantere rol in het peloton gaan spelen. Dat nagenoeg alle Rabocoureurs goed gezond zijn, vindt de mana ger een prettige samenloop van omstandigheden. „De renners die nu hebben gewonnen, hadden vo rig seizoen zo hun problemen." Freire miste de laatste maanden van 2006 door een nekblessure, Dekker brak een middenhands- beentje en Brown kampte lang met irritaties aan de luchtwegen. „Brown is afgelopen winter flink opgeknapt. Er zijn operaties ver richt aan de luchtwegen, de aman delen en de huig. Hij is er, volgens De Rooij, niet knapper op gewor den. „Maar sportief pakt het goed uit" De Australische sprinter heeft nog wel een akkefietje aan zijn fiets hangen. In Qatar kwam door een onbezonnen actie van Brown de Belg Tom Steels ten val. Hij brak zijn sleutelbeen en stuurde een klacht aan de UCI. Brown werd uitgesloten en zou verder niet meer vervolgd worden. De Rabobank-ploeg is het sei- zoen flitsend gestart. Toch maakt manager Theo de Rooij zich zorgen over de ruzies in de top van het wielrennen. Som neemt revanche op maatje Qkken stockholm - Atleet Bram Som heeft op een indoorgala in het Zweedse Stockholm revanche ge nomen op zijn trainingsmaatje Ar- noud Okken. Som kwam tot een tijd van 1.46.12 minuten. Hij bleef Okken, die hem zaterdag op het Nederlands kampioen indoor ver rassend versloeg, iets meer dan een halve seconde voor. De race in de Stockholm Globe Arena werd gewonnen door de Keniaan Wilf red Bungei in 1.45-42. Rosales vandaag terug naar Argentinië amsterdam - Als de euro's van Ri ver Plate vandaag op de rekening van Ajax staan, keert rechtsbuiten Mauro Rosales terug naar Argenti nië. Volgens Argentijnse media gaat het om een transferbedrag van 1,8 miljoen euro. Vorige week bereikte Ajax met de club overeenstemming over het be drag dat Rosales moet opleveren, maar tot op heden waren er pro blemen met de financiering van de speler. JAEN - Het gebaar van Oscar Freire, kort voor de finish van de derde etappe van de Ruta del Sol, was een teken van ongekende weelde. De Spaanse sprinter gunde het dagsuc ces aan ploeggenoot Max van Hees wijk. Mad Max, zoals de bijnaam van de sprinter is, kreeg op volle snelheid vrij spel. Het Rabosucces werd compleet gemaakt door Grae me Brown, die won in Californië. foto José Pedrosa/ANP UITSLAGEN WÊÊIÊÊÊÊÊÊt TENNIS Mannen. Rotterdam. Eerste ronde: Ljubicic (Kro/3) - De Bakker (Ned) 7-5 6-3, Vliegen (Bel) - Nieminen (Fin) 6-1 6-4, Joezjni (Rus) - Berdych (Tsj/4) 6-4 6-7 (5) 6-1, Ferrer (Spa/6) - Christophe Rochus (Bel) 6-3 6-0, Mayer (Dui) - Hrbaty (Slw) 7-6 (5) 2-6 7-5. Dubbel, eerste ronde: Haase/ Sijsling (Ned) Hernych/Tipsarevic (Tsj/Ser) 6-4 6-4. Memphis. Eerste ronde: Koeznetsov (VSt) - Kim (VSt) 6-2 2-6 6-4, Korolev (Rus) - Cinepri (VSt/8) 7-6 (4) 4-6 6-3, Lu (Tai) - Guccione (Aus) 7-6 (4) 6-3. Buenos Aires. Groepsfase: Roitman (Arg) - Acasuso (Arg/8) 7-6 (4) 6-1. Vrouwen. Dubai. Eerste ronde: Hantuchova (Slw/8) - Vesnina (Rus) 6-1 6-3, Paszek (Oos) - Srebotnik (Slv) 7-5 6-3, Shaughnessy (VSt) - Gagliardi (Zwi) 6-3 6-4, Doesjevina (Rus) - Li- chovtseva (Rus) 6-2 opgave, Medina Garrigues (Spa) - Kremer (Lux) 6-3 6-4, Jankovic (Ser/5) - Rezai (Fra) 6-1 6-2, Santangelo (Ita) - Müller (Dui) 6-3 7-6 (4). Memphis. Eerste ronde: Venus Williams (VSt/7) - Morigami (Jap) 6-1 2-6 6-4, Granville (VSt) - Bartoli (Fra/3) 7-5 4-6 6-0, Peer (lsr/1) - Laine (Fin) 6-4 6-3, Gajdosova (Slv) - Birnerova (Tsj) 7-5 6-3, Pin (Fra) - Lepsjenko (Oez) 7-5 6-1, Stosur (Aus/4) - Wozniak (Can) 6-2 7-5. Bogota. Eerste ronde: Parmentier (Fra) - Ibra- movic (Kro) 6-3 7-6 (5), Vinei (lta/6) - Bohma- vo (Tsj) 3-6 7-6 (4) 6-2, Pennetta (lta/2) - Ma- lek (Dui) 6-4 2-6 6-3, Zakopalova (Tsj/7) - Llagostera (Spa) 6-2 6-3, Cornet (Fra) - Nagy (Hon) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ruta del Sol, derde etappe la Guardia de Jaen - Jaen: 1. Van Heeswijk (Ned) 165,7 km in 3.57.34 (41,849 km/uur), 2. Freire (Spa), 3. Rojas (Spa), 4. Chatoentsev (Rus), 5. Ventoso (Spa), 15. De Jongh, 17. Ten Dam, 49. Posthu- ma 0.36, 62. Van Bon 1.08, 66. Timmer, 68. Den Bakker, 70. Goesinnen, 80. Vierhouten, 92. Boven 2.32, 94. Rooijakkers. *- Algemeen klassement: 1. Cioni (Ita) 11.14.28, 2. Freire 0.013. Ventoso, 4. Valjavec (Slv), 5. Luengo (Spa), 17. Ten Dam 0.05, 39. Posthuma 0.57, 45. Van Heeswijk 1.35, 47. De Jongh 1.45, 49. Den Bakker 1.48, 59. Goesin nen 2.20, 76. Timmer 3.21, 89. Van Bon 4.35, 95. Vierhouten 6.16, 97. Boven 6.35, 98. Rooi jakkers 7.13. Santa Rosa. Ronde van Californië. Eerste etappe, Sausalito - Santa Rosa: 1. Brown (Aus) 155 km in 4.17.19, 2. Henderson (NZI), 3. Davis (Aus), 4. Hushovd (Noo), 5. Rodriguez (VSt), 6. O'Grady (Aus), 11Tankink, 39. Ge- sink, 60. De Groot, 73. Eltink, 88. Kroon. Alge meen klassement: 1. Leipheimer (VSt) 4.22.08, 2. Donald (VSt) 0.01, 3. Jacques-May- nes (VSt) 0.05, 4. Cancellara (Zwi) 0.06, 5. Hin- capie (VSt), 6. Hansen (Aus), 30. Kroon 0.17, 52. De Groot 0.24, 56. Tankink 0.26, 61. Ge- sink, 65. Eltink 0.27. Rome. Trofeo Laigueglia. 1. Ignatiev (Rus) 183 km in 3.35.05, 2. Lorenzetto (Ita) 0.04, 3. Pozzato (Ita), 4. Bennati (Ita), 5. Garzelli (Ita), 6. Giunti (Ita). voor meer uitslagen: zie www.pzc.nl agenda Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 5. Steketee Schilders - Van Halteren/Blom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. ZIERIKZEE - Aagtekerke en PWG 's-Gravenpolder spelen maandag 26 maart de finale om de Zeeuwse dambeker. Aagtekerke versloeg in Zierikzee GZC met 5-3 en PWG re kende na een barrage af met Mid delburg. De overwinning van Aagtekerke, dat aantrad zonder Bennie Pro voost, was een verrassing. Match winner voor Aagtekerke was Da vid Bosselaar, die aan het tweede bord Aart Walraven versloeg. Ri- nus Provoost hield Kees Rijk op een gelijkspel, Paul Sterrenburg bleef ruimschoots overeind tegen Cor Boot en ]an van den Ouden overleefde tegen Jos de Wild een damcombinatie. PWG 's-Gravenpolder bleek zon der Johnny de Leeuw en Martijn Rentmeester kwetsbaar. Na vier re mises won PWG de sneldambarra- ge met een dosis geluk met 5-3 en stelde zo een finaleplaats zeker. Manager Brands wil op termijn vervanger voor Shota Arveladze. door Ruud Ramfer alkmaar - Voetbalclub AZ volgt met grote belangstelling de ontwik kelingen rond Ajax-aanvaller Klaas ]an Huntelaar. De spits is volgens de Alkmaarse directeur Marcel Brands de beste afmaker van Nederland. Dat de club van geldschieter Dirk Scherin- ga zich al in Amsterdam heeft ge meld, wordt door de directeur ont kend. Zondag spelen de clubs in Alkmaar tegen elkaar. Een jaar geleden was Huntelaar met zijn doelpunten nog een onbe twiste meerwaarde voor Ajax. Te genwoordig moet de 23-jarige in ternational wekelijks afwachten of hij speelt. Van een vaste basis plaats is geen sprake meer. Trainer Henk ten Cate staat hem af en toe een invalbeurt toe. Marcel Brands zegt dat de nood zaak van een extra spits voor AZ nu nog niet aanwezig is. Met Sho ta Arveladze, Danny Koevermans en Moussa Dembele beschikt de club naar eigen zeggen over een su pertrio. Maar als het contract van de tegen die tijd 35-jarige Georgiër in de zomer van 2008 afloopt, wil Brands een gelijkwaardige vervan ger kunnen inzetten. Al geeft de di recteur direct toe dat Arveladze zijn gelijke niet kent in de eredivi sie. De belangstelling voor Huntelaar wordt in Alkmaar niet tegengespro ken. „Vóór hij naar Ajax ging wil den we hem al hebben", zegt Brands. Klaas Jan Huntelaar ARNEMUIDEN - Voor Hoek was het een nuttig oefenpartijtje, voor Ar nemuiden gisteravond een wed strijd om vertrouwen te tanken. Hoek won op eigen veld met 4-0 en was vooral na de rust een klas se sterker. De hoofdklasser had de blik al op zaterdag gericht, als de Zeeuws-Vla mingen de thuiswedstrijd tegen het hooggeklasseerde Nunspeet voor de kiezen krijgt. „Dat wordt lastig zat", stelde trainer Houtepen gisteravond vast. Het geteisterde Hoek, dat zaterdag drie spelers door schorsingen mist, had het in de eerste helft moeilijk tegen het fris spelende Arnemui den. De Walcherse ploeg kreeg wat kansen via Marinus Baas, raak te een keer de lat, maar slaagde er niet in een opening te vinden. Daarna begon Hoek te domineren. Ferry Alfons trof prachtig doel, Wilco de Valk zorgde voor 2-0, na de rust voor 3-0 en )an Huygens legde de einstand vast op 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37