Real is scherp en trefzeker tegen Bayern De Bakker in andere wereld Eto'o ontbreekt weer in selectie Barcelona 0 'Ik heb zelf weinig. Maar als ik lean geven voel ik me rijk.' Venus Williams maakt succesvolle rentree Wembley-stadion in Londen is bijna klaar 34 Woensdag 21 februari 2007 PZC vastenaktie 2007 21 feb. - 8 apb. vietnam geld voob bijenkasten kbedieten voob ondebnemebs kijk op ghana, tanzania, sübiname, moldavië, ondersteuning kraamvrouwen stabt- www.vastenaktie.nl Hoopgevende rentree van Edwin van der Sar bij Manchester United. door onze sportredactie DEN HAAG - Wat bezielt topploe- gen om het in grote wedstrijden wel te doen en in de alledaagse competitieduels niet? Real Madrid speelde gisteren één helft met ziel en zaligheid, waar de ploeg de rest van het jaar toch teleurstelt in de Spaanse competitie. Het was genoeg, Real won in ei gen stadion van Bayern München. Ruud van Nistelrooij bereidde de eerste goal voor en maakte de der de treffer, Raül Gonzales Blanco deed de rest: 3-2. Real speelde scherp en goed, Bayern was zeker de eerste helft niet opgewassen tegen de Madri- leense furie. De vier doelpunten in de eerste helft gaven de open slag weer die het publiek in Berna- beu kon aanschouwen. Het was zo'n wedstrijd waarbij de rode kaarten in de lucht hingen, zonder dat het een schoppartij is. Real-trainer Fabio Capello zat nog op de bank, maar wordt in Spanje als lijk betiteld. De resultaten in de competitie zijn ronduit teleurstel lend en hij moest zelfs David Beck ham weer in genade aannemen bij de ploeg. De verwachting is dat Capello van daag al het vliegtuig naar Italië neemt. Overigens niet met lege handen. Contractueel zou hij zo'n 19 miljoen euro mogen meene men. Real wil naar verluidt niet verder gaan dan negen miljoen, Ruud van Nistelrooy is zijn geld waard in topper tegen Bayern. Manchester wint in Liile dankzij treffer van Ryan Giggs. Celtic en AC Milan niet verder dan 0-0. UITSLAGEN Eerste ronde knock-outfase, eerste duels. Eindhoven. PSV (Ned) - Arsenal (Eng) 1-0 (0-0). 61. Mendez 1-0. Scheidsrechter: Ovre- bo (Noo). Aantal toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Senderos (Arsenal). PSV: Gomes; Kromkamp, Da Costa (65. Sun), Alex, Salcido; Mendez, Simons, Cocu, Culina; Tardelli (74. Vayrynen) en Koné. Arsenal: Lehmann; Gallas, Touré, Senderos, Cli- chy; Hleb (74. Baptista), Gilberto, Fabregas, Ro- sicky; Adebayor en Henry. Real Madrid (Spa)-Bayern Munchen (Dui) 3-2 (3-1). 10. Raul 1-0, 23. Lucio 1-1, 28. Raul 2-1, 34. Van Nistelrooij 3-1, 88. Van Bommel 3-2. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Aantal toeschouwers: 80.000. Gele kaart: Demichelis, wat voor zó weinig succes in Ma drid toch geen fooi is. Beckham mag met zijn Amerikaan se profcontract dan velen de ogen hebben uitgestoken, gisteren liet hij met zijn instelling en vooral met zijn passes zien dat hij toch ook nog iets voor de echte liefheb bers in petto heeft. Mark van Bommel speelde dege lijk en scoorde vlak voor tijd de 3-2 uit een fraai afstandsschot. Hij gaf zo Bayern nog een kans voor de return. De andere Bayern-tref- fer kwam van Ferreiro da Silva Lu cio. De rentree van doelman Edwin van der Sar bij Manchester United in de uitwedstrijd tegen Lille ver liep voorspoedig. De keeper (36), hersteld van een gebroken neus en een hersenschudding, hield de nul in de eerste wedstrijd tussen de twee ploegen. De Engelse ploeg scoorde wel (0-1), waardoor de return er over twee weken zonnig uitziet. Manchester was met Henke Lars- son, Wayne Rooney en Cristiano Ronaldo ook de gevaarlijkste ploeg bij Lille. De ploeg wist zich even wel geen raad met de kansen. De Nederlandse arbiter Eric Braam- haar liet zich in de eerste helft flink gelden. Na amper een half uur had hij al vier gele kaarten uit gedeeld. Daarna belandde de wedstrijd in een rustige fase. Dankzij Ryan Giggs, die in de 83e minuut scoor de uit een vrije trap, verliet Man chester het Franse stadion met een lekker gevoel. Het duel tussen Celtic en AC Mi lan leverde in Glasgow geen doel punten op (0-0). Bij Milan ont brak Clarence Seedorf door een beenblessure. Paolo Maldini speel de zijn honderdste wedstrijd in de Champions League. Schweinsteiger, Hargreaves (Bayern Munchen). Lille (Fra) - Manchester United (Eng) 0-1 (0-0). 83. Giggs 0-1. Scheidsrechter: Braam- haar (Ned). Toeschouwers: 40.000. Gele "kaart: Fauvergue, Debuchy, Sylva (Lille), Evra, Vidic (Manchester United). Celtic (Sco) - AC Milan (Ita) 0-0. Scheidsrech ter: Hauge (Noo). Toeschouwers: 58.785. Gele kaart: Nakamura (Celtic), Maldini, Gilardino (AC Milan). p. PROGRAMMA Achtste finales, vandaag: AS Roma-Olympi- que Lyon, FC Barcelona-Liverpool, FC Por- to-Chelsea, Internazionale-Valencia. Barcelona - Samuel Eto'o ont breekt in de Barcelonaselectie voor de wedstrijd met Liverpool van avond. Eto'o kwam zorgde ander halve week geleden voor hectiek door zijn weigering om in te val len in de wedstrijd tegen Racing Santander. Afgelopen zondag reis de hij niet mee voor de topper te gen Valencia. De Spaanse pers zag dat als straf. Trainer Frank Rijk aard sprak dat tegen. Bij de Catalaanse topclub wilde niemand echter zeggen wat de re den is voor de afwezigheid van Barcelona's topscorer van de laat ste twee seizoenen in het Cham- pions-Leagueduel van vanavond. Cordaid De wereld groeit als we delen Vastenaktie komt op voor mensen die het minder hebben. Voor maar 5,- per maand geven we bijvoor beeld een vrouw in Ghana een startkrediet. Help mee en bel nu gratis 0800 - I 120. I--,, Giro 5850, Den Haag Nederlander sneuvelt met eer tegen topspeler Ivan Ljubicic: 5-7 3-6. door Gertjan van Geen ROTTERDAM - Het was geen onver deeld genoegen, zijn eerste kennis making met Ahoy'. Thiemo de Bakker kruiste de rackets met we reldtopper Ivan Ljubicic en deed het verdienstelijk. Verder dan 5-7, 3-6 tegen de num mer acht van de wereld kwam de 18-jarige Nederlander echter niet. De Bakker, als nummer 433 van de wereld met een wildcard toegela ten tot het ABN Amrotoemooi, geldt als een van Neerlands groot ste talenten. Naast het winnen van de Wimbledon-titel sloot hij het jaar af als nummer 1 bij de ju nioren. Bij zijn entree in het seniorencir cuit doet de inwoner van 's Gra- venzande het vooralsnog niet slecht. Eind vorig jaar kwam hij enigszins in opspraak toen hij, sa men met Antal van der Duim, bij een futuretoernooi in Israël naar huis werd gestuurd. De Bakker had de disciplinaire regels van long Oranje overtreden. Hij werd geschorst en miste daardoor deel name aan de nationale masters. „Maar ik heb die tijd nuttig be steed. Ik heb mijn rijbewijs ge haald", zei hij gisteren. Voor De Bakker zijn de laatste da gen een uitstekende gelegenheid om zijn licht op te steken in de gro temensenwereld. Hij was er als de kippen bij toen Ljubicic een trai ningsmaatje zocht. De Kroaat op zijn beurt voelde zich niet te groot om hem voor een week van advie zen te voorzien. „De wapens heeft hij, maar hij zal zich fysiek moe ten ontwikkelen", aldus Ljubicic. „Senioren en junioren zijn twee to taal verschillende werelden. Ik heb er bijna drie jaar over gedaan om de tophonderd te halen. Hij wil er graag sneller komen, maar zal ge duld moeten hebben." De Bakker nam het advies ter har te. „Het hoeft niet snel. Ljubicic is toch een aardige carrière aan het opbouwen." Hoewel De Bakker een hardhitter is, zal hij moeten wennen aan het powertennis. Hij had zich tot 6-5 in de eerste set de betere gevoeld op de baan. Op dat moment kwam het op erva ring aan. Ljubicic: „Van hem kun je niet verwachten dat hij twee uur lang foutloos speelt." De Bak ker: „Ik denk niet eens dat ik te gre tig was. Ik stond alleen niet hon derd procent achter de keuzes die ik maakte. Dat is misschien erva ring ja. Maar ik kan alleen maar blij zijn met mijn niveau hier." Lleyton Hewitt zegt af Lleyton Hewitt heeft zich giste ren afgemeld voor het tennis toernooi in Rotterdam. De Australiër heeft last van een spierblessure. Dennis van Scheppingen ver vangt de Australiër. MEMPHIS - Venus Williams is terug op de tennisbaan. De voormalige nummer één van de wereldrang lijst bleef in het toernooi in Mem phis de lapanse Akiko Morigami de baas: 6-1 2-6 6-4. Williams speelde sinds de laatste editie van het toernooi op Wim bledon slechts één wedstrijd. Ze raakte in Luxemburg geblesseerd aan haar pols en moest ruim vier maanden toekijken. LONDEN - Het nieuwe Wem bley-stadion in Londen is bijna klaar. Op 24 maart wordt in de En gelse arena de eerste voetbalwed strijd gespeeld. Het oefenduel tus sen Jong Engeland en Jong Italië geldt als testwedstrijd voor het du re complex dat plaats biedt aan 90.000 toeschouwers. Op 19 mei staat de prestigieuze finale om de FA Cup op het programma. Thiemo de Bakker was als groentje in de tenniswereld nog niet opgewassen tegen de geroutineerde Kroaat Ljubici. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36