Sport PZC PSV stunt met droomscore Ronald Koeman verrast en dik tevreden met winst 34 35 OP ZOEK NAAR EEN JONGE IfW/AUDI? waar anders? www.autoshak.nl Thiemo de Bakker eervol ten onder tegen topper Ivan Ljubicic /7\ Van Heeswijk en Brown succesvol voor Rabobank. Reageren? reactie@pzc.nl Pumpido stapt op na ongeregeldheden Edison Mendez viert een feestje met Koné en Tardelli nadat hij met een verwoestend schot PSV op een 1-O-voorsprong heeft gezet. De treffer in de thuis wedstrijd tegen Arsenal bleek goed voor de volle winst op de Engelse topclub. foto Vincent Jannink/ANP Edison Méndez tekent tegen Arsenal voor winnende goal: 1-0 door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Op grote dagen kan PSV- nog altijd boven zichzelf uit stijgen. De Zuidamerikanen in de ploeg hebben er niet altijd veel zin in, maar gisteravond kwamen de furie en de drang om te overleven weer boven. PSV vocht zich uiterst knap voorbij favoriet Arsenal en bereikte met 1-0 het vooraf ge droomde resultaat. Het temperament en de discipline waarmee PSV zichzelf een prima uitzicht op de kwartfinale verschaf te, bewezen dat de landskampioen nog altijd de enige Nederlandse dub is die internationaal respect afdwingt. De Braziliaan Alex was weer eens superieur in al zijn eenvoud en de ook nu weer onverslaanbare Go- mes verrichtte twee cruciale red dingen, op pogingen van Rosicky voor en Fabregas na rust. Andere hoofdrollen waren wegge legd voor Manuel da Costa, die een uur lang voortreffelijk speelde, en Edison Méndez, die met een prachtig doelpunt het duel beslis te. De wedstrijd van Méndez was wel haast symptomatisch voor het PSV van dit moment. Hij loopt ai twee maanden met een vormcrisis te tobben, belandde onlangs zelfs op de bank, maar Méndez verzaak te ook gisteren geen moment. On vermoeibaar bleef hij het midden veld oversteken, hetgeen zich uit betaalde toen Koné hem na 61 mi nuten de bal bezorgde. Méndez liet hem een keer stuiteren en haal de fenomenaal uit: 1-0. Voor PSV verliep de wedstrijd zo als zelfs de trainers dat amper durf den dromen. Het tactisch steek spel fascineerde. Verder was het - los van de sfeer, de spanning en de belangen - een wedstrijd waarin lange tijd vrij weinig gebeurde. De vrees voor de spitsen van Arsenal was groter dan noodzakelijk. Hen ry, ooit de beste voetballer ter we reld, miste toch de scherpte uit voorbije jaren. Buiten wat fletse flitsen werd hij uit de wedstrijd ge speeld door Da Costa. Met zijn man-op-man-tactiek in de verdediging nam trainer Koe man veel risico. Het was de enige manier om niet overspeeld te ra ken, zo had hij strategisch bepaald. Want een klein foutje had PSV fa taal kunnen worden tegen de ge vaarlijke Engelse topclub, maar uit eindelijk overleefde het opportu nisme van PSV. rosario - Nery Pumpido stopt als trainer van de Argentijnse voetbal club Newells' Old Boys uit Rosa rio. De voormalige international, die als doelman in 1986 wereld kampioen werd, nam dat besluit nadat de scheidsrechter afgelopen weekeinde het duel met River Plate staakte wegens rellen op de tribune. Verder waren de resulta- ten slecht. Newells' Old Boys heeft sinds september niet gewonnen. Feyenoord beboet voor afsteken vuurwerk rotterdam - De Europese voetbal bond, de Uefa, heeft Feyenoord een boete van vijfduizend euro op gelegd. De Rotterdamse club dankt deze straf aan gedrag van de eigen aan hang tijdens de thuiswedstrijd voor de Uefacup tegen Wisla Kra- kau. Supporters van Feyenoord sta- ken die avond vuurwerk af in het stadion. Schuster solliciteert naar Bayern Miinchen munchen - Na Lothar Matthaus heeft ook Bernd Schuster openlijk gesolliciteerd naar de functie van trainer bij Bayern München. De succesvolle trainer van het Spaanse Getafe gaf op de Duitse te levisie blijk van zijn interesse in de baan. „Ik heb het prima in Spanje, maar Duitsland blijft natuurlijk al tijd trekken. Zeker als ik trainer van een topclub kan worden." Haaglandia definitief uit competitie gezet zeist - Het eerste elftal van voet balclub Haaglandia komt dit sei zoen definitief niet meer in actie. De commissie van beroep van de KNVB bepaalde dat de tuchtcom- missie van de voetbalbond de Rijs- wijkse hoofdklasser terecht uit de competitie heeft genomen. Haaglandia dankt de straf aan on geregeldheden tijdens het gestaak- te duel met VUC op 21 januari. Coach denkt goede kans te hebben op bereiken van kwartfinales. eindhoven - Trainer Ronald Koe man was gisteravond na de zege van PSV op Arsenal (1-0) dik tevre den. „Dit was het maximaal haal bare resultaat. Door deze uitslag hebben we zeker een goede kans om de kwartfinales te halen van de Champions League", zei de coach, die vooraf voor 0-0 had wil len tekenen. Koeman gaf toe dat de overwin ning van PSV een verrassing was. „)a, natuurlijk. Arsenal is de betere ploeg. Maar als je gelooft in jezelf kan dit gebeuren. Arsenal creëert uit zichzelf niet zoveel van achter uit. Maar bij balverlies van de te genstander zijn ze levensgevaarlijk in de counter. Dat wisten we en daar hebben we goed op inge speeld." Koeman vond de onverwachte ze ge niet eens onverdiend. „Zeker op basis van de tweede helft. Zowel PSV als Arsenal heeft na rust eigen lijk geen grote kansen meer gehad. We kregen in de tweede helft meer ruimte en we kwamen meer aan voetbal toe doordat we onze vrije mensen op het middenveld beter konden vinden. Dit is echt een prima wedstrijd en een prima resultaat." International Robin van Persie toonde zich na afloop van het duel verrast door de speelwijze van de thuisploeg. „Ronald Koeman liet zijn ploeg zonder diepe spits spe len. Onze centrale verdedigers had den daar moeite mee", zei de ge blesseerde spits van de Londense ploeg. Van Persie gaf toe dat hij vooraf Ar senal als winnaar had getipt. „Maar we waren in alle linies te slordig. Als die basis er in de pas sing niet is, zijn we kwetsbaar." Woensdag 21 februari 2007 ggjgy. W 2005 - 22.950.- 22.950 km AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermeerstraat 38 0113-561381 VW Golf 1.6 FSi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35