Verkiezingen CDA wil deltaplan voor recreatie Geen verhaal zonder visie SP. m De mening van de kiezer: 'Koester de Zeeuwse rust' CDA-bus doet kleine kern aan Open dag van de provincie PZC Woensdag 21 februari 2007 27 Gericht recreatiebeleid ontbrak afgelopen jaren in de provincie. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het CDA wil een 'deltaplan' om de kwaliteit van de Zeeuwse recreatiesector op te krikken. Volgens gedeputeerde en kandidaat-Statenlid Harry van Waveren ontbrak het afgelopen ja ren 'volstrekt' aan een gericht be leid. Hij onderstreept dat recreatie en toerisme voor de economie van groot belang zijn. Het (provin ciaal) beleid op dit gebied is vol gens hem versnipperd. „Er wordt wel gesproken over de noodzaak van kwaliteitsverbetering en het trekken van nieuwe doelgroepen, maar men heeft onvoldoende be sef van de enorme omslag in de vrijetijdsmarkt en speelt er vervol gens niet goed op in." Kwaliteitsverbetering acht Van Wa veren noodzaak, omdat de markt afgelopen tien jaar is omgeslagen van langdurige verblijfsrecreatie naar korte. „Waar gezinnen vroe ger vier weken op de camping wa ren voor een budgetvakantie, komt men nu gemiddeld één week naar Zeeland of een lang weekeinde. Gasten willen ook meer comfort." De CDA'er beklemtoont dat de ver nieuwing niet alleen moet slaan op de camping en het strand, maar op alle onderdelen van de omgeving. „Dit betekent dat we Zeeland als totaal-product moeten neerzetten. Met culinaire genoe gens, goed onderhouden cultureel erfgoed, mooie natuur, comforta bele huisjes en aantrekkelijke eve nementen." Hij zegt dat het CDA de komende periode inzet op actiepunten als: ontwikkelen saneringsprogram ma voor de slechtste campings; opknappen historische badplaat sen; organiseren evenementen die in spelen op korte verblijfsrecreatie (zoals senior games); Het CDA Zeeland zet in op een actieprogramma voor broodnodi ge vernieuwingen in de recreatie sector, gericht op de omslag in de vrije tijdsmarkt. stimuleren opleidingen voor de recreatiesector op mbo- en hbo-ni- veau; oprichten zogenaamde innova tietafel recreatie Zeeland, gericht op het totaal-product, gekoppeld aan de landelijke tafel. Van Waveren vindt het gewenst ook de informatie voor recreanten te verbeteren. Hij bepleit een nieu we imagocampagne. Daarvoor moet een heel goede ondersteu ning vanuit zowel Uit in Zeeland, de recreatiesector als de woonsec- tor verzekerd zijn, aldus de CDA' er. Hij verwacht dat met een dergelij ke samenhangde aanpak de stagna tie in de ontwikkeling van de vrije- tijdssector in Zeeland doorbroken kan worden. Margie Keulemans (46) uit Middelburg, juf bij peuterspeelzaal Madelief: „Zeeland moet niet veranderen in een door gaande route voor vrachtverkeer. Hou de maxi mum snelheid op het Walcherse deel van de N57 tachtig kilometer. Zodra de limiet 100 wordt, gaan vrachtwagenchauffeurs de weg ge bruiken om via de tunnel en het Sloegebied, over de Dammenroute naar Europoort te scheuren. Koester de Zeeuwse rust!" foto Ronald den Dekker VANDAAG IN DE REGIO Westkapelle, restaurant Batavia, 19.30 uur, PvdA-debat over nationaal landschap Walcheren, met gedeputeerde Van Zand- brink. Middelburg, Abdijplein, 18.30 uur, CDA-gedeputeerden Poppelaars en Van Waveren in debat met studenten Roose velt Academy. Nieuwerkerk, dorpshuis, 20.00 uur, ver kiezingsbijeenkomst Christenunie, met onder meer G. van Zonneveld van Zeeuw se Milieu Federatie over ontpolderen. Omroep Zeeland radio en tv gaat op stap met SP-lijsttrekker L. Lievaart; diverse uit zendingen op de radio, waaronder vanaf 17.30 Zegt u 't maar; televisie na het nieuws van 18.20 uur. Lezers kunnen reageren op de verkiezingen. Redactie PZC, postbus 30, 4460 AA Goes; fax 0113-315669; e-mail redactie@pzc.nl. MIDDELBURG - Het CDA zet een speciale verkiezingsbus in om ook de kleinere kernen in de provincie te bereiken. In de bus is gelegen heid om met kandidaten voor Pro vinciale Staten te praten. Ook kan een verkiezingsquiz ingevuld wor den. Voor kinderen is een kleur plaat beschikbaar. De bus rijdt morgen in de gemeen te Sluis rond en vrijdag in de ge meente Reimerswaal. De actuele route is te vinden op de website, www.cdazeeland.nl. Ook worden enkele verkiezings winkels geopend. Vandaag in Ter- neuzen (Noordstraat) en morgen in Middelburg (Lange Noord straat) en Goes (Kolveniershof). Kandidaat-Statenleden zijn aanwe zig om met kiezers te praten. MIDDELBURG - De provincie heeft zaterdag 3 maart een open dag in en rond de Abdij in Middelburg. Dat gebeurt tussen 10.00 en 16.00 uur, met het oog op de verkiezin gen voor Provinciale Staten van 7 maart. De nieuwe commissaris van de ko ningin Peijs opent de dag. Tussen 14.30 en 15.30 uur kunnen bezoe kers informeel kennis maken met haar. In de voorhal beantwoordt ze dan vragen. Tijdens de dag presenteert de pro vincie een vernieuwde website en een informatiefilm over de provin cie en haar bestuur. Er zijn ver schillende politieke en culturele ac tiviteiten en er kan gratis geproefd worden van Zeeuwse producten. Standpunt over: Recreatie In economisch beleid voorrang voor recreatie Provincie neemt initia- PvdA t'evenvoorvem'eu" wing recreatiesector Meer ligplaatsen, vooral in Oosterschel- de en buitendijks Steun voor duurzame en verantwoorde vormen van recreatie Geen standpunt Psruj ««li hierover z Zeeland Door zonering aange- GROENLI S ven waar ruimte voor uitbreiding is Beperkt aantal plek- Christenunie ken voor overlastge- vende sporten Onderzoek kansen en behoeften dui- kers Oosterschelde Steun initiatieven voor seizoensverlen- g'ng Nieuwe plannen ver- Z66UWS blijfsaccommodatie O js zeer kfjtjsch bekijken PZC I Rolant Ouist Rob van Eijkelenburg (52) uit Middelburg, adviseur Personeel en Organisatie, lijst trekker voor D66 „Op een bepaald mo ment merk je dat bijna alles in het leven politiek is. Toen zag ik dat politiek je de kans biedt, bij te dragen aan een mooie re en betere wereld. Daarom ben ik de politiek ingegaan. Ik beschouw het als een politieke doodzonde om je te bemoeien met zaken waar je niet over gaat als pro vincie. En verder na tuurlijk; zonder ken nis van zaken maar wat orakelen, omdat dat het zo goed doet in de media. Ook een doodzonde: als Pro vinciale Staten ge meenten in Zeeland voor de voeten lopen. En nog een: een verhaal zonder visie, en met al leen de ogen van een boekhouder. Ik ben er trots op dat door initiatie ven van D66 Zeeuwen zelf zaken op de politieke agenda kunnen zet ten en sinds kort, ook dankzij D66, zich bij referendum kunnen uitspreken over voor Zeeland be langrijke thema's. Ie wordt niet ge lukkig van meer en beter, maar wel van meer zeggenschap over je eigen leefomgeving. De manier om iets binnen te ha len is niet liegen, maar mensen warm maken voor ideeën. Je ziet het wel, dat politici in de wandel gang 'ja' zeggen en in de vergade ring zelf'nee'. Dan weet je genoeg: met zo iemand doe ik geen zaken meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29