Zeeland Ouderen: vervoer te duur Fusie van theaters vertraagd Explosiebedrijf strijdt voor plofmethode Populieren maken plaats voor steeliepen O AutoTrack.nl W pzc Woensdag 21 februari 2007 25 Meesten komen niet meer in aanmerking voor teletaxi. door Lilian Dominicus goes - Onder ouderen in de ge meente Goes heerst grote onvrede over de vervoersregeling die sinds januari dit jaar van kracht is. Duur, onduidelijk en omslachtig, vinden de ouderenbonden in Goes. P. Verburg van het Samenwer kingsorgaan Welzijnszorg Ooster- schelderegio reageert verbaasd. Vol gens hem is er geen sprake van een tariefsverhoging. Bij het Bondenberaad Groot Goes, de overkoepelende organisatie van ouderenbonden in Goes, regent het sinds begin dit jaar klachten. Zo kostte een ritje van de Zak van Zuid-Beveland naar Wolphaarts- dijk tot eind vorig jaar circa vijf eu ro. Nu lopen de kosten op tot zo'n tien euro. Een ritje vergt nog orga nisatietalent ook. Woordvoerder A. de Kok van het beraad: „Vroeger werd je van deur tot deur gebracht. Nu moet je bel len om van huis naar de bushalte te worden gebracht. Dan brengt de belbus je naar het station in Goes en vervolgens gaat daar een ande re belbus naar de plaats van be stemming. Terug ook, in omgekeer de volgorde. En om zeven uur 's avonds houdt het op. Dan moet je thuis zijn." Alleen ouderen die een pasje heb ben, mogen nu nog gebruik ma ken van de teletaxi. „Maar de keu ringseisen zijn zo streng, dat al leen mensen die volgens de arts niet meer kunnen lopen, in aan merking komen", aldus De Kok. P. Verburg van het Samenwer kingsorgaan Welzijnszorg Ooster- schelderegio begrijpt de onvrede wel, maar ziet die als resultaat van gewijzigd provinciebeleid. Volgens hem zijn de regels de laatste jaren te soepel toegepast. Mensen bestel len Ouderen in de gemeente Goes hebben sinds 1 januari te maken met andere vervoersregels. De bonden vinden dat mensen te veel op kosten worden gejaagd. den een teletaxi, ook op trajecten waar een bus reed, en dat mocht strikt genomen nooit. „De regeling was altijd bedoeld voor twee doel groepen: mensen die op medische gronden in aanmerking kwamen voor collectief vraagafhankelijk ver voer en klanten die gebruik moch ten maken van de teletaxi als er geen bus reed. Maar in de praktijk werd de teletaxi ingezet waar ook een bus was. Daar maakt de pro vincie nu een eind aan." Mensen mogen nog wel bellen om van en naar de halte gebracht te worden, maar dat kost 3,50 euro per keer. Maandagmiddag is er in het Gast huis in Goes een voorlichtingsbij eenkomst over het vervoer voor ouderen. goes - De fusie tussen de Goese theaters De Mythe en 't Beest is aanzienlijk vertraagd. De oorzaak ligt in gezondheidsproblemen van enkele hoofdrolspelers in het fusie proces. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de fusie in de zomer van dit jaar een feit zou zijn. Voormalig wethouder C. Linsen, sinds april van het vorig jaar voorzitter van De Mythe, gaat ervan uit dat dit minstens een jaar later wordt. Volgens Linsen is nu ook al duide lijk dat de door de gemeente ver langde bezuiniging van 15.000 eu ro per jaar niet gehaald kan wor den. „Volstrekt onmogelijk." Zowel De Mythe als 't Beest kampt met een te krap budget. De situatie is het nijpendst bij 't Beest. Het cultureel centrum kampt met accommodatieproble men en financiële ruimte om nieu we investeringen te doen ont breekt. De problemen bij De Mythe zijn van enigszins andere aard. Daar staat het budget onder druk door het grote succes van het theater. De Mythe heeft onder meer hoge re energiekosten dan waarop was gerekend. Dat komt door het intensieve ge bruik en het grote aantal bezoe kers. Volgens Linsen is er te wei nig geld voor klein onderhoud. Zuid-Holland houdt toezicht in Zeeland stellendam - De provincie Zuid-Holland gaat met een snelle, open boot toezien op de naleving van de milieuregels op het water. De RIB (Rigid Inflatabel Boat) gaat varen in het het kustgebied de Voordelta, op het Grevelingen- meer, het Haringvliet, het Hol- landsch Diep, het Krammer-Vol- kerak en de Biesbosch. De boot krijgt als thuishaven Stel lendam en wordt ingezet voor de bescherming van planten- en die- rensoorten, zoals de grijze en de gewone zeehond. Bij de inzet werkt Zuid-Holland samen met buurprovincies Zeeland en Bra bant, Staatsbosbeheer, Rijkswater staat en Natuurmonumenten. heinkenszand - Natuurmonumenten kon er blijft niet kaal. In het najaar worden er iepen bouwen dat de bomen goed blijven.Voordeel: aan de Zuidzaksedijk bij Heinkenszand niet geplant, steeliepen die niet bevattelijk zijn voor gezonde iepen gaan veel langer mee dan de meer aan ontkomen. Zeventig populieren, ge- de iepziekte. Met de steeliep is in den lande vol- weer sneller groeiende populieren, plant in 1953, zijn gekapt. De Zuidzaksedijk doende ervaring opgedaan om erop te kunnen foto Dirk-Jan Gjcltema den haag - Het ontploffingsbe- drijf Jowenko Explosive Demolite uit Veere hoopt met een rechts zaak te voorkomen dat haar klan ten het traditionele dynamiet vaar wel zeggen en zelf aan de slag gaan met ontplofbare gasmengsels om hun stookovens en -ketels te ontdoen van aanslag. De klanten van Jowenko zijn ener giebedrijven en vuilverbranders die het bedrijf uit Veere inschake len voor onderhoudswerkzaamhe den aan de wanden van stookin- stallaties. Sinds enkele jaren is ech ter een Zwitserse methode op de markt waarbij de ontploffing niet wordt veroorzaakt door springstof fen maar door gasmengsels. Dat is goedkoper, er is geen vergunning van de overheid meer nodig en er hoeft geen springstofmeester meer bij te zijn. jowenko vindt dat in strijd met de Arbowetgeving. Er worden minder kostbare veilig heidsmaatregelen genomen waar door concurrentievervalsing op treedt. Een klacht bij de Arbeidsin spectie werd echter afgewezen. De rechtbank heeft de Arbeidsin spectie inmiddels ongelijk gege ven. Gisteren voerden het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgele genheid en ARN bij de Raad van State een hoger beroepszaak om de beslissing van de rechtbank van tafel te krijgen. Uitspraak volgt bin nen enkele weken. GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: 27,50-31,00-euro, export uit de schuur: 22,00 - 25,00 euro. Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof: 19,00 - 22,00 euro; - tot 60% grof: 22,00 - 24,25 euro. Granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal: 138,50 euro per ton; tarwe voer: 138,50 euro per ton; brouwgerst: 185 euro per ton; blauw maanzaad: 1650 euro per ton; karwij: 575 eu ro per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit: 650 - 750 euro per ton; capucijners: 190 euro per ton. Hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur: 45,00 euro per ton; Engels raai, grote pakken gesneden droog uit de schuur: 35,00 - 45,00 euro per ton; Engels raai, kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 60,00 euro per ton; gers testro, grote pakken droog uit de schuur: 40,00 - 45,00 euro per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 62,50 eu ro per ton; tarwestro kleine pakken blank: 72,50 - 85,00 per ton; tarwestro grote pakken blank: 60,00 - 70,00 euro per ton; tarwestro bruin: 45,00 - 55,00 euro per ton. Manager Sander van den Hout haalc z'n zelf gerestaureerde 280 SE door de shredder als u ook maar één fout bouwjaar op onze site vindt. De betrouwbaarste check. AutoTrack

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27