Middelburg is trots op tien wijkplannen Zeeland Oostkapelle kan autoluw worden Die ene loopt al elf jaar achter me aan 22 Woensdag 21 februari 2007 PZCW Dorpsraadlid Vos vindt dat het buitengebied van Oostkapelle meer openge steld moet worden. „Openheid maakt het aantrekkelijker." foto Ruben Oreel Nieuw dorpsraadslid bepleit toekomstvisie voor Oostkapelle. door Emile Calon OOSTKAPELLE - Henk Vos heeft tal van ideeën voor een leefbaarder Oostkapelle. De meeste houdt hij nog even voor zich, want als kers vers bestuurslid van de plaatselijke dorpsraad wil hij niet te hard van stapel lopen. Twee wil hij nu wel al prijsgeven: een veiliger dorps kern en een visie. Hoewel de 64-jarige Vos al vier jaar permanent in Oostkapelle woont, vindt hij het nog steeds verbazingwekkend dat al het ver keer dwars door de kem rijdt. Dat is volgens hem niet meer van deze tijd en vragen om problemen. Hij vindt dat het centrum een mooi flaneergebied moet worden waar zo min mogelijk auto's rijden. Ook mist hij een visie. Blijft Oost kapelle een dorp dat een beetje van het toerisme profiteert, of pro beert het veel meer profijt te trek ken van bezoekers die afkomen op de kust? „Dat laatste kan, maar dan moet er wel heel wat gebeu ren. Dan moeten onder meer de mogelijkheden voor wonen en ver rot Gemeenteraadsfracties zijn vol- gens dorpsraadslid te weinig geïnteresseerd in het wel en wee van de afzonderlijke kernen van de gemeente Veere. blijven in het kustgebied fiks ver ruimd worden. Waarom mogen in loodsen langs de kust wel caravans staan, maar geen appartementen worden gebouwd?" Vos heeft sinds '77 een vakantiewo ning in Oostkapelle. Toen hij vier jaar geleden met vervroegd pen sioen ging bij Martinair, werd het huis aan de Vroonweg het perma nente onderkomen. Vos bezocht de afgelopen jaren regelmatig de vergaderingen van de dorpsraad en gaandeweg viel hij op door zijn inbreng. Dat was voor het bestuur reden hem te vragen toe te treden tot dat gezelschap. Voor hij toehap te, zocht hij contact met de voor zitters van de verschillende raads fracties. Het valt hem op dat de be moeienis van de gemeenteraad met de afzonderlijke kernen klein is. „Zo komt het maar zelden voor dat een raadslid aanwezig is bij een dorpsraadsvergadering." Hij heeft tot nu toe ook niet echt de indruk gekregen dat de fracties willen samenwerken met de dorps raden. Om die reden meent hij dan ook dat de verschillende dorpsraden een zeer belangrijke functie innemen binnen de ge meente. „Vooral als het gaat om het bevorderen van de leefbaar heid." Want de afzonderlijke frac ties komen volgens hem niet of veel te weinig met ideeën over hoe het verder moet met de verschil lende kernen. Die zijn volgens hem veel te afwachtend. Vertegenwoordigers buurten wachten op uitvoering ideeën. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Tien glanzende boekjes vertegenwoordigen alles wat de bewoners van de wijken van Middelburg willen voor hun buurt. Gisteravond presenteerde wethouder A. de Vries (PvdA) de wijkplannen aan de vertegenwoor digers van de wijken. Het afgelopen jaar hebben de be zoekers van de wijktafels een lijst met wensen in mogen dienen. Die staan in het wijkplan, samen met de plannen van de gemeente, Woongoed, de politie en de Stich ting Welzijn Middelburg. De wijk plannen moeten elk jaar worden vernieuwd. De nieuwe aanpak was voor de bewoners ongewoon, maar ook voor de gemeente, zei De Vries. „Het is wennen voor ambtenaren als ze ineens hun in- Man aangehouden na veroorzaken ongeval zierikzee - Een 29-jarige Goese- naar is maandagavond laat aange houden in de Julianastraat in Zie- rikzee. Hij was even daarvoor met zijn auto in het 's Heer Lauwen- dorp van de weg geraakt. Hij liet de wagen achter en ging er van door. Gewaarschuwde agenten troffen hem aan in de Julia nastraat. De man bleek tweemaal de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Gewonden bij ongeval in Westkapelle (B) westkapelle (b) - Een 5o-jarige Vlissingse, haar drie kinderen van 15 en 17 jaar en haar 8o-jarige moe der zijn maandag zwaargewond ge raakt bij een ongeval in Westkapel le (B). Een tweeling van 15 jaar ver keert in levensgevaar. De toestand van de overige inzittenden is sta biel. Hun voertuig werd geraakt door een andere auto. De 23-jarige bestuurster daarvan zat te bellen. vloed moeten delen met bewo ners. Aan de andere kant zijn er dingen naar boven gekomen die we zelf niet hadden kunnen ver zinnen. Het plan om een wandel route door het groen in Dauwen- daele aan te leggen bijvoorbeeld." Opeens bleek het mogelijk om ge woon te bellen met het stadskan toor als iemand een vraag had. Be woners van wijken zien nu ook dat er iets met hun ideeën wordt gedaan. Althans, voorlopig alleen op papier, want niet alle wensen kunnen worden gehonoreerd. In Nieuw-Middelburg is er in ie der geval al veel verbeterd, zei R. Kramer van de wijkbeheer- groep. „ik vind dat er best een keer positief gereageerd mag wor den." Toch sprak ook zij de hoop UJ In Middelburg is samen met be- woners voor elke wijk en elk dorp een plan gemaakt. Het ko mende jaar moet blijken hoeveel daarvan wordt uitgevoerd. Schipper van kotter wordt aan boord onwel neeltje jans - De reddingsboot Koopmansdank van het KN- RM-station Noordland bij Neeltje Jans moest maandagmiddag uitva ren, omdat een schipper van een kotter onwel was geworden. Rond één uur 's middags vroeg de kotter GO32 het reddingstation om eva cuatie van de schipper. De kotter lag tien mijl uit de kust. De schip per is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Leerlingen opgepakt voor diefstal middelburg - Met de aanhouding van zeven jongeren heeft de poli tie een serie diefstallen in de kleed kamers van het sportcomplex aan de Kruitmolenlaan in Middelburg opgelost. Enkele leerlingen van de CSW ble ken de daders. Ze pikten goederen van hun medeleerlingen en gaven die spullen door aan hun vriend jes die ze doorverkochten. uit dat de wijkplannen niet alleen plannen blijven, maar dat ze ook worden uitgevoerd. Het was niet eenvoudig om het plan te maken, zeiGroen, wijk- bemiddelaar in Dauwendaele. „We hebben moeten stoeien. Want wat zet je nou in dat plan? Dat je het winkelcentrum wil afbreken en een nieuwe wil? Al met al krijgen we toch het idee dat er binnen de gemeente steeds meer geluisterd wordt naar de bewoners. Ik hoop dat de gemeenteraad een deel van de wijkplannen honoreert met een financiële injectie." Middelburg heeft er bewust niet voor gekozen om de wijken zelf een budget te geven. De plannen moeten worden betaald uit be staande potjes. „Mensen praten nu niet over een paar duizend eu ro, maar over het totale budget van de gemeente. Daar kunnen ze echt invloed op hebben. Ik heb lie ver dat mensen daar over meepra ten en over meebeslissen." Gibson Brothers sluiten af op Koninginnedag middelburg - The Gibson Brothers sluiten dit jaar het koninginnedagprogramma op de Markt in Middelburg af De optredens beginnen 's middags met achtereenvolgens de Stamper tjes, De Jongens en Yes-R. 's Avonds staat de Heverband op het podium, net als vorig jaar. De dag wordt afgesloten door The Gibson Brothers, een band die hits had eind jaren zeventig Reeënspeurtochten en damhertenexcursies burch-haamstede - Staatsbosbe heer houdt morgen en donderdag 1 maart reeënspeurtochten in Wes- tenschouwen. Overmorgen en vrij dag 2 maart zijn er damhertexcur- sies in Burgh-Haamstede. Een gids wijst de weg en vertelt over het leven van de ree en het damhert. De twee uur durende ex cursies beginnen om 17.30 uur. Aanmelden: 0900-2020233. Hondenfokker Boers uit Biggekerke moet huis na 23 jaar verlaten. door Anita Janse biggekerke - Hij woont er al 23 jaar en voelt zich er thuis. Toch is hij genoodzaakt om te vertrekken. Hondenfokker R. Boers uit Bigge kerke wordt 1 juni door zijn huis baas op straat gezet. De gemeente Veere kan hem voor die tijd ook nog eens dwangsommen opleg gen. De 28 honden die hij in bezit heeft, vormen de aanleiding van zijn problemen. „Ik heb nooit de opzet gehad om zoveel honden te krijgen, dat is gewoon zo ge groeid", vertelt Boers. „Een van mijn honden heeft een hersenbloe ding gehad. Een ander zou zo'n dier misschien af laten maken, ik niet. Het dier functioneert hier nog prima." Aan zijn voeten liggen twee fok- honden van pensioengerechtigde leeftijd op een stuk bot te bijten. Ook zij hebben het geluk te mo gen blijven. „Ze hebben het wel verdiend en bovendien ben ik aan ze gehecht. Die ene loopt al elf jaar achter me aan." Daar heeft zijn huisbaas noch de gemeente belangstelling voor. De Raad van State heeft Boers tot 1 april uitstel verleend. Na die tijd krijgt hij een boete van 200 euro voor elke keer dat hij met zijn hon den wordt betrapt. Althans, als het er meer zijn dan vijf, want dan is er volgens de wet sprake van een bedrijf en dat past niet binnen het bestemmingsplan. Boers: „Ik sta met mijn rug tegen de muur. Als ik tegen mijn huis baas in beroep wil, en dat kan juri- 'lk heb nooit de opzet gehad om zo veel honden te krijgen, dat is zo gegroeid' disch, dan moet ik al die tijd enor me dwangsommen betalen aan de gemeente." Zijn dieren opgeven? Dat nooit, zegt hij stellig. „Verhuizen moet ik toch." Misschien gaat hij het in Bel gië of Duitsland proberen. „Hopen dat het daar wel mag." Volgens wethouder J. Bostelaar van de gemeente Veere speelt de kwestie al jaren. „We hebben po gingen gedaan om tot een oplos sing te komen, maar daar werd door meneer Boers niet op gerea geerd." Dat ontkent de hondenfok ker. „Er wordt niet naar je geluis terd. Je wordt gewoon op straat ge zet. Kijk, als je nou met zoveel honden in een woonwijk zit, dat kan niet. Maar als ik hier niet de ruimte krijg, waar dan wel?" Boers krijgt 20.000 euro mee van zijn huisbaas. Normaal gesproken vormt de minicamping op zijn erf een belangrijke inkomstenbron. „Nu kan ik geen boekingen doen, dus ik loop ook mijn inkomsten mis, maar daar zitten ze echt niet mee hoor." De procedure Hondenfokker R. Boers is in procedures verwikkeld met zo wel zijn huisbaas als de ge meente Veere. Met zijn huisbaas is hij overeen gekomen voor 1 juni te vertrek ken van de Valkenisseweg. De gemeente ziet het liefst dat Boers onmiddellijk zijn fokkerij ontruimt, omdat de geluids voorschriften overschreden worden door het geblaf van de honden. - De Raad van State heeft Bo- pers uitstel verleend tot 1 april. Daarna gelden dwangsom men van 200 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24