Verlof-tbs'er krijgt slot PZC geeft 500 kaarten Concert at Sea weg ddd 30/31 33 'Laat Engeland mijn uitlevering maar vragen' Hells Angels werken aan beter imago Eerst regen 10c Dorpswinkelier heeft het nakijken PSV sensationeel langs Arsenal in Eindhoven: 1-0 Woensdag 21 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 44 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Wie aan begeleider ontsnapt, komt niet ver door nieuwe vinding. DEN HAAG - Tbs'ers die met verlof gaan, krijgen in de toekomst een knieslot. Op het moment dat een tbs'er de benen wil nemen en te ver van zijn begeleider verwijderd raakt, blokkeert het slot automa tisch. Doorlopen gaat dan nauwe lijks meer. TNO gaat het apparaat ontwikkelen. Volgens het ministe rie van Justitie is het knieslot het 'meest betrouwbare en aanvaardba re instrument' om ontsnappingen van tbs'ers te verijdelen. Het apparaat bestaat uit een beu gel die om de knie wordt vastge maakt. De tbs'er met knieslot kan zich ongehinderd bewegen zolang hij tijdens zijn verlof maar in de buurt van de begeleider blijft. Dit jaar worden de eerste experi menten met het nieuwe slot uitge voerd. Als de resultaten en kosten meevallen, voert het ministerie het knieslot op grote schaal in. Het ministerie ziet af van twee an dere opties om tbs'ers te beveili gen. Het stroomslot valt af, omdat dit minder betrouwbaar is. Een te hoge dosis stroom zou ook blij vend letsel kunnen veroorzaken. Experimenten alleen al zouden daarom onverantwoord zijn, vindt Justitie. Het idee om bij een tbs'er die probeert te ontsnappen een naaldloze injectie toe te dienen, is eveneens afgeblazen. Tbs'ers krij gen in de loop van het jaar naast begeleiders ook bewakers mee als ze voor het eerst op verlof gaan. De bewakers zijn verplicht in te grijpen als een tbs'er probeert te ontvluchten. Ze mogen daarbij pepperspray gebruiken. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Piet Minnaard uit Yerseke, sinds kort woonachtig in Wemeldinge, is het zo langzamer hand zat. Hij blijft achtervolgd worden met verhalen dat hij zijn straf in Engeland zou hebben ont lopen. De Britse boulevardkrant The Sun riep gisteren lezers op de Neder landse ambassade in Londen te be stoken en Minnaards uitlevering te vragen. „Laat Engeland dat maar doen" reageerde Minnaard, „want dan zal aan het licht komen dat ik eerder te lang dan te kort heb vast gezeten." Minnaard veroorzaakte op 15 okto ber 2002 een dodelijk ongeval in Wales waar hij werkzaam was in een mosselbedrijf. De eigenaar van een hotel kwam om. Min naard had gedronken. Hij kreeg vier jaar celstraf Naar eigen zeg gen zou hij 4 oktober 2004 ver vroegd vrijgelaten worden wegens goed gedrag, maar dat gebeurde niet door administratieve chaos bij justitie. Minnaard, die vastzat in een open gevangenis, nam eind 2004 de benen en keerde terug naar Nederland. Minnaard is altijd open geweest over zijn vlucht. Dat The Sun ruim twee jaar later weer over de kwestie begint, heeft volgens Minnaard te maken met een oud zakelijk geschil. „Een Ne derlander met wie ik eerst samen werkte, rakelt het steeds op." Wie dat is, zegt Minnaard niet. De Ne derlandse ambassade kreeg na de actie van The Sun enkele telefoon tjes en zo'n tien e-mails. Een dorp kan best zonder dorpswinkel Het provinciaal bestuur is van grote waarde eens oneens. i 49% I 51% AMSTERDAM - Hells Angels wachten voor de rechtbank in Amsterdam Osdorp op het begin van een rechtszitting. Angels uit Amsterdam be loofden gisteren bij monde van hun advocaat M. van der Werf meer openheid te betrachten om hun imago te verbeteren. Justitie probeert via een speciale procedure de Hells Angels te laten verbieden. Enkele tientallen leden van de motor club woonden de zitting gisteren bij. foto ANP RENESSE - De PZC gaat 500 gratis kaarten weggeven voor Concert at Sea, het popfestival dat zaterdag 30 juni voor de tweede keer op de Brouwersdam wordt gehouden. Alle details over de actie worden in de krant van morgen bekendge maakt. Het programma van het festival was eerder al in grote lijnen be kend, met optredens van Blof, De Dijk, Trijntje Oosterhuis en Van- Velzen. In organisatorisch opzicht worden dit jaar diverse verbeterin gen doorgevoerd. Zo zullen er min der bezoekers zijn (55.000 in plaats van 60.000), twee in plaats van drie vakken, meer eettentjes, meer afvalbakken en speciale bus diensten. De prijs van de kaarten is ver hoogd, maar daar staat tegenover dat de toiletten gratis worden en het parkeren goedkoper. EN Zeeland 2, 3, 21, 22 23, 25, 27, 30 en 31, Binnenland 4, 5 en 6, Buiten land 7 en 8, Meningen 9, Beurs 12, Economie 13, Weer 18, Strips 19, Cultuur 28, Agenda 29, Sport 33 t/m 37, Televisie 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1 1 1 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1