Order voor Schelde Sports Ontslagen Airbus bevestigd NMa bekijkt fusie van ,F!7esland Fo?ds draa?t «teentje bloemenveilingen t bii aan terugkeer koeien in weide PZC Woensdag 21 februari 2007 13 Directeur H. Dekker van Schelde Sports verwacht dat het bedrijf nog meer orders krijgt, nu het de materialen mag leveren voor de Europese indoorkam pioenschappen atletiek in Engeland.. foto Dirk-Jan Cjeltema Producent van sportmaterialen speelt zich weer in de kijker. door Jeffrey Kutterink GOES - Het gaat weer goed met Schelde Sports, de nieuwe naam van Schelde International. De pro ducent van sportartikelen in Goes levert alle materialen voor de Euro pese kampioenschappen indoor at letiek in Birmingham. De order van een half miljoen eu ro is een opsteker voor het bedrijf. Want het heeft een moeilijke pe riode achter de rug. Na een slui ting van afdelingen en het ontslag van zestien van de negentig werk- DEN HAAG - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) gaat de fusie van de bloemenveilingen van Aalsmeer en FloraHolland nader bestuderen. Volgens de NMa is voor de voorge nomen fusie een vergunning no dig. Zodra de aanvraag hiervoor binnen is, gaat de toezichthouder de fusie verder onderzoeken. Dat heeft de kartelwaakhond gisteren bekendgemaakt. De beslissing van de NMa komt niet onverwacht, aldus de veilin gen in een gezamenlijke reactie. Ze vertrouwen er op dat de proce dure voor de komende zomer posi tief wordt afgerond. Na de zomer wordt het fusievoorstel aan de le- nemers moest Schelde Internatio nal in 2004 de focus verleggen. Een deel van de productie ver dween uit Goes en werd verplaatst naar elders in Nederland, Frank rijk, Tsjechië en Polen. Aanvanke lijk was ook China in het vizier, maar dat avontuur ging niet door. Om kwaliteit te waarborgen bleef de assemblage wel in Zeeland. Om de toekomst veilig te stellen, heeft Schelde Sports een impuls gege ven aan het ontwikkelen van nieu we producten. Drie ingenieurs werden ervoor aangetrokken. Een aantal vindingen wordt vanaf 2 maart gebruikt in de National In- door Arena in Birmingham, zoals nieuwe polsstokhoogspringstaan- den van de coöperaties voorge legd. De coöperaties hebben sa men volgens de NMa een aandeel van meer dan 90 procent op de markt voor veiling- en bemidde lingsdiensten voor sierteeltproduc ten. „We bekijken of de positie van het nieuwe bedrijf consumen ten kan benadelen. Handelaren moeten naast het nieuwe füsiebe- drijf andere mogelijkheden heb ben om hun bloemen te verko pen", aldus een woordvoerster van de NMa. Flora Holland is nu al de grootste veiling ter wereld. De omzet be droeg vorig jaar zo'n 2 miljard eu ro. Aalsmeer is met een omzet van 1,7 miljard euro tweede. ders. De order is belangrijk voor het Zeeuwse bedrijf „Door de tele visie-uitzendingen op Eurosport, BBC en NOS speelt Schelde Sports zich letterlijk weer in de kijker", zegt directeur H. Dekker. „Alle En gelse topatleten werken nu met materialen van Schelde Sports. Veel van de spullen die tijdens de Europese kampioenschappen in door worden gebruikt, zijn al ver kocht aan universiteiten waar wordt geoefend voor de Olympi- Schelde Sports in Goes levert al le materialen voor de Europese Kampioenschappen indoor atle tiek in Birmingham. De opdracht behelst een half miljoen euro. MEPPEL - De dagverse zuivel van Friesche Vlag komt per april volle dig van koeien in de wei. Voor alle producten geeft Friesland Foods een weidegarantie. Melkveehouders die hun koeien tenminste 120 dagen gedurende zes uren in de wei laten lopen, krij gen een premie van 5 cent per hon derd kilogram melk. „Weidemelk is goed voor het imago van de sec tor", aldus Rob van Dongen van Friesland Foods gisteren. De weidezuivelproducten zullen voor de consument iets duurder zijn dan de gangbare zuivel. Het concern promoot de weidegang onder zijn leden-melkveehouders omdat consumenten graag koeien in de wei zien lopen. Friesland Foods levert ook onder sche Spelen van 2012. We verwach ten dat we door deze order veel extra werk gaan krijgen." Enge land is in de ban van de Olympi sche Spelen 2012, vertelt Dekker. „De overheid steekt er enorm veel extra geld in. Scholen bijvoorbeeld krijgen nieuwe sportzalen. De ge dachte is dat de talenten die dan moeten schitteren nu nog op school zitten." Voor Schelde Sports is de Engelse markt uiterst belangrijk. „We hebben er niet voor niets in 2003 een kantoor geo pend." Schelde Sports is weer bo ven jan. Er werken nu 55 mensen in Goes, 17 in Deurle (B) en 5 in Sheffield (UK). Op de weg zijn 18 monteurs en vertegenwoordigers. meer Fristi, Domo, Coolbest en Ex- tran. Eind 2006 kondigde Campina al aan dat alle melk vanaf voorjaar 2007 van weidekoeien zal komen. In 2011 volgen de zuivelproducten van het concern, zoals Mona. Stichting Wakker Dier voert al sinds 2001 campagne tegen de trend om koeien steeds vaker op stal te laten staan in de melkvee-in dustrie. Het Centraal Bureau Levensmidde lenhandel stelt dat de weidezuivel tegemoet komt aan een belangrij ke wens van de consumenten. Na tuurmonumenten vindt dat koeien in de wei van grote land schappelijke waarde zijn. Volgens het ministerie van Landbouw ver dient de aanpak steun. Bij vliegtuigbouwer verdwijnen volgens Parijs 10.000 banen. PARIJS - De Franse premier Domi nique de Villepin heeft bevestigd dat et 10.000 banen verdwijnen bij de Europese vliegtuigbouwer Air bus. Hij zei dit gisteren tegen de te levisiezender RTL in een inter view over de voorgenomen her structurering bij Airbus. Airbus zou het reorganisatieplan gisteren bekendmaken, maar stel de dat uit wegens meningsverschil len tussen de landen die deelne men in Airbus. Ze konden het niet eens worden over de werkverde ling voor de bouw van een nieuw toestel, de A350. Volgens De Villepin is er vrijdag bij Berlijn overleg tussen de Duit se kanselier Merkel en de Franse president Chirac over het banen verlies. Ze proberen dan tot een voor alle partijen bevredigende op lossing te komen, aldus De Ville pin. Airbus is een dochter van de Euro pese lucht- en ruimtevaartonder neming EADS. Duitsland en Frankrijk zijn de belangrijkste aan deelhouders. Airbus heeft in totaal meer dan 50.000 mensen in dienst. Tsjechië zet biermerk Budvar in de etalage PRAAG - De Tsjechische regering wil de wereldberoemde bierbrou werij Budvar in Ceske Budejovice verkopen. Volgens minister Riman (Indus trie) zal de verkoop circa 1 miljard euro opleveren. Het voornemen van de liberale minister wordt ge steund door coalitiegenoot De Groenen. Budvar bestaat sinds de dertiende eeuw. Het bedrijf produceert jaar lijks 1,2 miljoen hectoliter bier. Volvo koopt Japanse truckfabrikant Nissan GOTHENBURG - De Zweedse truckfa brikant Volvo koopt voor 7,5 mil jard kroon (835 miljoen euro) de Japanse branchegenoot Nissan Die sel Motor. Volvo wil hiermee de vrachtwa genproductie in Azië uitbreiden. Dat heeft het Zweedse concern gis teren bekendgemaakt. Volvo had al een belang van 19 procent in Nis san Diesel. Het Zweedse bedrijf is na DaimlerChrysler de tweede truckfabrikant ter wereld. Crolsch zag winst in 2006 flink stijgen ENSCHEDE - Bierbrouwer Grolsch heeft vorig jaar een winststijging geboekt van 18 procent. Daarmee kwam de nettowinst uit op 19,2 miljoen euro. Dat is veel be ter dan verwacht. De omzet kwam uit op 318 miljoen euro. Dat maak te de bierbrouwer gisteren bekend. Het bedrijf past zijn dividendstra tegie aan. Voor 2006 is er een divi dend van 67 cent per aandeel met als 'plus' een dividend van 33 cem CROWN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13