Schouws beleid tegen drugs succes 50% Terhoolse carnavalsclub ter ziele CDA-nieuwsbrief over weg voor Mannee CC Laatste week Lu extra kortingen WÊm ""men KORTING TILROE OPTIEK Waterschap kapt bomen Verdriet over omzagen boomhut t v •- ii 1 B PZC Dinsdag 20 februari 2007 25 Gebrek aan menskracht betekent het einde voor carnavalsstichting. door Edy de Witte TERHOLE - Na 37 jaar valt het doek voor het carnaval in Terhole. De plaatselijke carnavalsstichting de Loetzers gooit er, bij gebrek aan manschappen, het bijltje bij neer. Gisteren trok onder auspiciën van de Loetzers de laatste optocht door het dorp. Dertien wagens, di verse loopgroepen en carnavals stichtingen uit de voormalige ge meente Hontenisse maakten van deze leutoptocht een waar feest- spektakel. „Ik ben niet ziek maar voel me wel erg beroerd", zegt voorzitter Paul Nijskens van de Loetzers. Hij trekt 33 jaar als stich tingslid mede de kar voor het volksfeest in Terhole. Vijf jaar hier van zwaaide hij als Prins Paulus de Eerste ook de scepter. „Met slechts acht leden kunnen we dit dorps feest niet recht houden. Er komt heel wat bij kijken. Het motto veel handen maken licht werk past dui delijk bij de organisatie van carna val. We hebben het nog een paar jaar, zeker hoopvol, aangekeken. Maar niemand klopte aan de deur." Frank Vonck, de laatste prins Elo- hret, pinkt tijdens de optocht ook een traantje weg. „Voor de leef baarheid van de kern is dit niet ge zond. Terhole staat goed op de leutkaart. Het zaterdagavond feest en vooral de maandag met de op tocht waren in één woord super. Ik ben hier als Loetzer 27 jaar ac tief. Zelfs een verhuizing naar het Gelderse Doorwerth was geen sta-in-de-weg om het carnaval trouw te blijven." Eerste resultaten homeparty's zijn bemoedigend. door Piet Kleemans zierikzee - Het drugspreventiebe- leid van de gemeente Schou- wen-Duiveland staat goed op de rails. Na een aarzelende start beginnen de zogeheten homeparty's - be doeld voor ouders van kinderen met een drugs- of drankprobleem - vruchten af te werpen. Drugsge bruik onder jongeren wordt niet langer doodgezwegen. De gemeente Schouwen-Duive- land zet met haar drugspreventie- beleid breed in. Samen met de af deling verslavingszorg van het in stituut voor geestelijke hulpverle ning Emergis wordt geprobeerd ouders, scholen én kerken bij het preventiebeleid te betrekken. In het najaar van 2006 begon een speciale training van docenten en mentoren van de Pontes Pieter Zeemanschool. Het project wordt betaald door de gemeente. Het is de bedoeling dat op termijn ook de twee hoogste groepen van het basisonderwijs bij het project be trokken worden. Inmiddels zijn er ook homeparty's gehouden. Deze laagdrempelige bijeenkomsten voor ouders van kinderen die met drugs en drank experimenteren, voorzien volgens wethouder G. Houtekamer in een behoefte. „Na de eerste twee ho meparty's is het balletje gaan rol len", aldus de wethouder. „Er zijn spontaan nieuwe bijeenkomsten uit voortgekomen. Ik vind de resul taten zeer bemoedigend." Tot nu toe zijn homeparty's gehou den in Zierikzee en Oosterland. Wethouder Houtekamer verwacht dat ook elders op het eiland derge lijke bijeenkomsten op touw kun nen worden gezet. „Wij hebben in ieder geval al be reikt dat het probleem niet langer doodgezwegen wordt. Dat ervaar ik als heel positief" Donderdag I 5 februari nog 6 dagen uitverkoop Vrijdag ié februari nog S dagen uitverkoop O Zaterdag 17 februari nog 4 dagen uitverkoop Dinsdag 20 februari nog 3 dagen uitverkoop f Woensdag 21 februari nog 2 dagen uitverkoop Donderdag 22 februari nog I dag uitverkoop (tot 17.00 uur) Donderdag 22 februari laatste dag winter uitverkoop! Wij zijn 23 februari tot en met 28 februari gesloten. I maart grote zomeropening! Grote Markt 11-13 telefoon 01 13 227607 ONGEACHT HOE EN WAAR U VERZEKERD BENT.. OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) Alle merken en soorten glazen brilcollectie 2007 LET OP onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar. walstraat 81 vlissingen 0118-412370 WWW.TILROE.NL Onrust onder veel bewoners vraagt om uitleg. door Harmen van der Werf GOES - De onrust over de ontslui- tingsweg voor de uitbreidingswijk Mannee zit het CDA in de Goese gemeenteraad hoog. De christen democraten gaan daarom deze week huis-aan-huis een nieuws brief verspreiden in Noordhoek, Het Goese Meer, Wilhelminadorp en langs de Manneeweg en de Ter- vatenseweg in Kloetinge. Het CDA is met de WD en de SGP/ChristenUnie altijd groot voorstander geweest van het in één keer aanleggen van de ontslui- tingsweg voor Mannee, in eerste instantie als bouwweg. Veel men sen in de genoemde wijken en dor pen vrezen daardoor verkeersover last en willen dat de weg in twee etappes wordt aangelegd; dus nog geen doorgaande weg van de ring baan-oost naar de Manneeweg richting Het Goese Meer, Katten- dijke en Kloetinge. In de nieuwsbrief legt het CDA uit dat het in twee etappes aanleggen niet kan. De gemeente Goes ziet zich genoodzaakt de grond voor de weg te onteigenen en dat kan, aldus de christen-democraten, al leen als de gemeente inzet op aan leg van de weg in één keer. arnemuiden - Zwakke bomen en struiken langs de Van Cittersweg en de Derringmoerweg bij Arne muiden moeten plaatsmaken voor verbreding van de wegen. Waterschap Zeeuwse Eilanden haalt de beplanting nu weg, voor het begin van het broedseizoen. De wegen worden in het voorjaar verbreed om ze veiliger te maken. Zij zijn steeds drukker geworden en het verkeer moet nu soms uit wijken, waardoor de bermen wor den kapotgereden. De wegen wor den verbreed van 4,9 naar 6 meter. De omleidingsroute wordt aange geven. Veel bomen en planten langs de wegen zijn slecht en had den toch gekapt moeten worden. In het najaar plant het waterschap essen, meidoorns en hazelaars. strook met bomen - mét boomhut - werkzaamheden van de gemeente achter de huizen. Boze telefoontjes niet stoppen. Lorenzo (10) kon het van ouders en zelfgemaakte protest- snikken niet inhouden. „Ik vind het borden van de kinderen, konden de niet leuk." foto Marijke Folkertsma SEROOSKERKE (S) - De gemoede ren liepen gisterochtend hoog op aan de Frederikstraat in Seroosker- ke. De gemeente snoeide een hele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61