Zeeland PZC Veiligheid tunnel twistpunt BEVELANDEN-THOLEN 34 29 Koenkeipot-verbranding sluit carnaval Paerehat af Borsselepolder is vele essen rijker Tijd aftoppen tv-toren anders Koot en Bie Talent Bouman behaalt licentie formulewagens Muzikaal cabaret in Podium 't Beest Dinsdag 20 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl 's-HEERENHOEK - Het is een traditie. Ter afsluiting van het gen koenkelpot in brand. Gevolgd door het zingen van de bruik hun kostuums uit en feesten in hun gewone kloffie carnaval wordt in 's-Heerenhoek vuurtje gestookt. Carna- Zevensprong. Het is druk én kleurrijk in de Bierdulve. Prins door. Carnaval in Paerehat zit erop, in Bergen op Zoom is valsstichting De Koenkelpot steekt exact om 23.11 uur de ei- Carnaval en de Raad van Elf trekken daarna volgens oud ge- vanmiddag nog de grote optocht. foto Dirk-jan Gjeltema Borsele blijft aanhikken tegen hoge brandweerkosten. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het blijft een strijd die moeilijk te winnen lijkt, maar de Borselse burgemeester Gelok blijft hoop koesteren dat de financiering van de veiligheids zorg voor de Westerscheldetunnel eindelijk rondkomt. Het speelt al jaren, nog voor de in gebruikname van de tunnel in maart 2003. Is de brandweerzorg voor de Westerscheldetunnel een zaak van de betrokken gemeenten Borsele en Terneuzen, de provin cie en/of ook de rijksoverheid? Bijna vier jaar later is die vraag nog altijd niet definitief beant woord. „Wij hebben wel geld van de rijksoverheid ontvangen", geeft burgemeester Gelok aan, „een be drag van 750.000 euro. Dat is on der meer besteed aan een nieuwe brandweerkazerne in Borssele en speciale blusvoertuigen om een brand in de Westerscheldetunnel te bestrijden." De rijksoverheid heeft zich dus niet helemaal onbetuigd gelaten. Dat laat echter onverlet dat Borse le jaarlijks een flinke som geld kwijt is aan alleen de brandweer zorg voor de Westerscheldetunnel. Gelok: „Het gaat om een bedrag van 21,50 euro per hoofd van de bevolking in Borsele, oftewel ruim 480.000 euro. Dat komt elk jaar weer terug, voor trainingen, maar vooral voor materieel." Borsele is relatief duur uit door de aanwezigheid van de Westerschel detunnel binnen de grenzen, ter wijl de tunnel geen lokale, maar een bovenregionale verbinding is. Gelok kan niet nalaten dat te bena drukken. Zeker omdat eind 2005 nog uit een onderzoek van de Bor selse rekenkamer bleek dat extra investeringen nodig zijn om de aanrijtijd van vijftien minuten te halen. Er zou dus geld bij moeten. De Borselse politiek heeft één- en andermaal aangegeven dat zij dat niet wil. Gelok heeft zijn hoop nu gevestigd op een onderzoek waarin de veilig heidsuitgaven van alle gemeenten in Nederland met elkaar worden vergeleken. Het kan volgens hem niet anders dan dat Borsele daar uit zal sprin gen. „Want wij zijn als gemeente Burgemeester Gelok steunt plan minister Remkes voor veiligheids- maateregelen op de Westerschel- de én blijft aandacht vragen voor tunnelveiligheid. onevenredig veel geld aan de veilig heidszorg kwijt." Het vergelijkend onderzoek moet voor de zomer klaar zijn. Het kan de basis vormen voor een herver deling van veiligheidsgeld, waar van Borsele kan profiteren. In die zin kan Gelok het begrijpen dat scheidend minister Remkes van Binnenlandse Zaken vorige week in Zeeland geen concrete toezeg gingen deed over tunnelveiligheid. Wat niet wegneemt dat de Borsel se burgemeester teleurgesteld was. Opmerkelijk was dat Remkes wel duidelijkheid gaf over een rijksbij drage voor veiligheidsmaatregelen op de Westerschelde, onder meer voor de bouw van vaartuigen. Eén derde wil het Rijk betalen, mits provincie en gemeenten hetzelfde op tafel leggen. Gelok: „Ik steun dat voorstel, maar de tunnel mag niet vergeten worden." BORSSELE - Waar nooit bomen heb ben gestaan, verschijnen ze deze week: Langs de Catalijne-, Weel- en Wolphaartsweg bij Borssele. Het gaat om 270 essen die door Braber Groenvoorziening worden geplant voor waterschap Zeeuwse Eilanden. De gedachte erachter is volgens het waterschap dat de bomen 'het unieke polderlandschap van Bors sele versterken', nog ter compensa tie van de aanleg van de Wester scheldetunnel. De kosten zijn 220.500 euro, verdeeld over het project Nationaal Landschap (110.000), de provincie (71.000) en het waterschap (39.500). GOES - De vervanging van de ana loge antenne op de televisietoren in Goes begint donderdag 22 fe bruari iets later. Er vindt die middag een begrafe nis plaats. De helikopter die voor de werkzaamheden wordt ge bruikt, gaat daarom rond 15.30 uur voor het eerst de lucht in. De Troelstralaan is donderdag van af 12.00 uur afgesloten, in plaats van vanaf 9.00 uur. De overige af zettingen in de omgeving en het schema voor vrijdag blijven gelijk. BEEUWH ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Sommige tv-programma's zijn van alle (leefitijden. Koot en Bie hebben typetjes neergezet die nog immer tot de verbeelding spreken. Dat merkte de Middel burger die onlangs een paar dvd's van Koot en Bie met zijn dochter ging bekijken. Gierend van het lachen aanschouwde de zevenjarige de sketches met Car lo en Frank van Putten. Vooral het samengeperste spreken van zoon Frank vond ze geweldig. Ze doet hem nu graag na, inmid dels tot leedwezen van haar va der. Want grijnzend grauwt ze voortdurend: „Mijn vader heeft een parkeerprobleem."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57