Veiligheid tunnel blijft strijdpunt o co Kapelle geeft starters steun in de rug Lonink veroordeelt plakactie extremisten CC Laatste week Lu extra kortingen KORTING TILROE OPTIEK Schouwburg tot november dicht De Ruyter, met een knipoog van De Quelery pzc Dinsdag 20 februari 2007 25 Borsele niet bereid hogere kosten brandweer te betalen. door Harmen van der Werf heinkenszand - Het blijft een strijd die moeilijk te winnen lijkt, maar de Borselse burgemeester Gelok blijft hoop koesteren dat de financiering van de veiligheidszorg voor de Westerscheldetunnel ein delijk rondkomt. Het speelt al jaren. Is de brand weerzorg voor de tunnel een zaak van de gemeenten Borsele en Ter- neuzen, de provincie of ook de rijksoverheid? „Wij hebben wel geld van de rijks overheid ontvangen", geeft Gelok aan, „een bedrag van 750.000 euro. Dat is onder meer besteed aan een nieuwe brandweerkazerne en spe ciale blusvoertuigen om een brand in de Westerscheldetunnel te be strijden." Dat laat onverlet dat Bor sele jaarlijks een flink bedrag kwijt is aan de brandweer voor de tun nel. Gelok: „Het gaat om 21,50 eu ro per hoofd van de bevolking in Borsele, oftewel ruim 450.000 eu ro. Dat komt elk jaar weer terug, voor opleidingen, trainingen, mate riaal." Borsele is duur uit door de aanwe zigheid van de Westerscheldetun nel op haar grondgebied. Gelok kan niet nalaten dat te benadruk ken. Zeker omdat er nog extra in vesteringen nodig zijn om de aan- rijtijd van vijftien minuten te kun nen halen. De Borselse politiek heeft één- en andermaal duidelijk gemaakt dat zij niet meer wil beta len. Gelok heeft zijn hoop nu gevestigd op een onderzoek waarin de veilig heidsuitgaven van alle gemeenten in Nederland met elkaar worden vergeleken. Het kan volgens hem niet anders dan dat Borsele daaruit zal springen. Het onderzoek moet voor de zomer klaar zijn. Het kan de basis vormen voor een herver deling van veiligheidsgelden, waar van Borsele kan profiteren. Donderdag 15 februari nOg 6 dagen uitverkoop Vrijdag 16 februari nog 5 dagen uitverkoop Zaterdag 17 februari nog 4 dagen uitverkoop Dinsdag 20 februari nog 3 dagen uitverkoop Woensdag 2i februari nog 2 dagen uitverkoop Donderdag 22 februari nOg I dag uitverkoop (tot 17.00 uur) Donderdag 22 februari laatste dag winter uitverkoop! Wij zijn 23 februari tot en met 28 februari gesloten. I maart grote zomeropening! Grote Markt 11-13 Goes telefoon 0113 227607 VLISSINGEN - Michiel de Ruyter in al zijn glorie. Dat moet het schilderij 'De Vierdaagse Zeeslag' tot uitdruk king brengen. De Vlissingse zeeschil der Jan de Quelery legt er de laatste hand aan. In mei vorig jaar is hij er aan begonnen. Hij heeft er alles aan gedaan om een waarheidsgetrouw beeld te schetsen. Helemaal kan niet, en hoeft ook niet. „Er zit altijd een knipoog van de schilder in." foto Lex de Meester Gemeente ontkent prijsopdrijvend effect van starterslening. door Willem van Dam kapelle - Huizenkopers met een laag inkomen krijgen van de ge meente Kapelle een financiële steun in de rug. Zij kunnen in aan merking komen voor een zogehe ten starterslening. Het college van burgemeester en wethouders heeft een voorstel met die strekking naar de gemeente raad gestuurd. Indien de raad met het voorstel instemt, dan volgt Ka pelle daarmee het voorbeeld van veel andere gemeenten in Neder land. Het dagelijks gemeentebe stuur van Kapelle wil 350.000 euro voor dat doel opzijleggen. Het college van B 8c W denkt op deze manier voorlopig minimaal twintig starters te kunnen helpen. Het voorstel wordt dinsdagavond 27 februari behandeld tijdens een (voorbereidende) gemeenteraads vergadering. Overigens is niet iedereen gelukkig met het fenomeen starterslenin- gen. Volgens de Nederlandse Vere niging van Banken (NVB) en de belangenvereniging Vereniging Ei gen Huis (VEH) hebben dergelijke leningen een averechts effect. Zij zouden de prijzen opjagen, waar door het voor jongeren nog moei lijker wordt om een betaalbare wo ning te vinden. De Kapelse wethouder J. Hersel- man (WD, onder meer belast met financiën en volkshuisves ting) vermoedt dat die redenering vooral opgaat voor de Randstad met haar hoge huizenprijzen. „Ik denk dat het in Kapelle wel mee valt." ONGEACHT HOE EN WAAR U VERZEKERD BENT.... 50% OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) Alle merken en soorten glazen brilcollectie 2007 LET OP onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar. walstraat 81 vlissingen 0118-412370 WWW.TILROE.NL Voorpost plakt posters tegen softdrugsbeleid gemeente Terneuzen. door René van Stee terneuzen - Burgemeester J. Lo nink van Terneuzen is niet geluk kig met de actie van rechtsradica- len tegen het gemeentelijke soft drugsbeleid. Leden van Voorpost Nederland en Voorpost Vlaanderen hebben aan weerszijden van de grens honder den affiches opgeplakt met de tekst 'Ons land drugsvrij'. Volgens Lonink hebben beide groe peringen alleen interesse in het zaaien van onrust. „Zij denken dat het innemen van extreme stand punten politiek gewin oplevert. Maar wij hebben geen advies van rechtsextremisten nodig." L. Vermeulen van het actiecomité van Voorpost Vlaanderen zegt dat zo'n vijftien militanten posters hebben geplakt. De nationalisten willen met hun plakactie duidelijk maken dat noch de koffieshops in het centrum van Terneuzen noch de mogelijke vestiging van een ver kooppunt voor softdrugs dichter bij de grens voor hen aanvaard baar zijn. Als reden geven ze dat er zo goed als geen controle op softd- rugsgebruik en drugssmokkel van uit Terneuzen en andere grensge meenten naar Vlaanderen is. middelburg - De Middelburgse schouwburg gaat pas op 10 novem ber weer open. De sluiting heeft geen gevolgen voor voorstellingen. Die waren voor de eerste maan den van de zomer nog niet ge boekt. In de zomermaanden vindt de verbouwing van de schouw burg aan het Molenwater plaats. Het gaat om het verbeteren van de ventilatie en het aanpassen van keuken en receptie. Bovendien worden er nieuwe stoelen ge plaatst en wordt de trekkerwand gemechaniseerd waarmee decor stukken worden opgehesen. Aan de achterzijde worden een helling- baan en een laad- en losperron ge bouwd. De laatste activiteiten in de schouwburg zijn op 2 juni. Daarna start de verbouwing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55