Zeeland PZC Drugspreventie slaat aan SCHOUWEN-DUIVELAND 34 29 Daltonschool houdt open huis Auto's botsen in Bruinisse l almanak Koot en Bie Talent Bouman behaalt licentie formulewagens Muzikaal cabaret in Podium 't Beest Dinsdag 20 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl SEROOSKERKE (S) - Lorenzo (10) kon zijn snikken niet inhou den. „Ik vind 't helemaal niet leuk dat de boomhut weggaat. We speelden er altijd in." Zijn vriendje Twan (8) is al even te leurgesteld. „Het is hier altijd zo leuk. Je kunt je goed verstop pen." De gemoederen liepen gisterochtend hoog op aan de Frederikstraat in Serooskerke. De gemeente snoeide een hele strook met bomen achter de huizen. Boze telefoontjes van ouders en zelfgemaakte protestborden van de kinderen, kon den de werkzaamheden van de gemeente niet stoppen. „Er moet hier lage beplanting komen. Dat kan niet als er bomen staan", legde opzichter R. de Pagter de buurtbewoners uit. „Dit is bovendien geen speelplaats." foto Marijke Folkertsma Eerste resultaten Schouwse homeparty's zijn bemoedigend. door Piet Kleemans zierikzee - Het drugspreventiebe- leid van de gemeente Schou- wen-Duiveland staat goed op de rails. Na een aarzelende start be ginnen de zogeheten homeparty's - bedoeld voor ouders van kinde ren met een drugs- of drankpro bleem - vruchten af te werpen. Drugsgebruik onder jongeren wordt niet langer doodgezwegen. De gemeente Schouwen-Duive- land zet met haar drugspreventie- beleid breed in. Samen met de afdeling verslavings zorg van instituut voor geestelijke hulpverlening Emergis wordt ge probeerd ouders, scholen én ker ken bij het preventiebeleid te be trekken. In het najaar van 2006 be gon een speciale training van do centen en mentoren van de Pon tes Pieter Zeeman. Het project wordt betaald door de gemeente. Het is de bedoeling dat op termijn ook de twee hoogste groepen van het basisonderwijs bij het project betrokken worden. Inmiddels zijn ook 'homeparty's' gehouden. Deze laagdrempelige bijeenkomsten voor ouders van kinderen die met drugs en drank experimenteren voorzien volgens wethouder G. Houtekamer zeker in een behoefte. „Na de eerste twee homeparty's is het balletje gaan rollen", aldus de wethouder. „Uit die homeparty's zijn spon taan weer nieuwe bijeenkomsten voortgekomen. Ik vind de resulta ten zeer bemoedigend." Tot nu toe zijn homeparty's gehou den in Zierikzee en Oosterland. Wethouder Houtekamer verwacht dat ook elders op het eiland derge lijke bijeenkomsten op touw kun nen worden gezet. „Wij zetten als gemeente in op structureel drugs- preventiebeleid. We hebben in ie der geval al bereikt dat het pro bleem niet langer doodgezwegen wordt en dat ervaar ik als heel posi tief" Op Goeree-Overflakkee wordt on der de noemer 'Het geheim van Goeree' met een vergelijkbaar drugspreventieproject gewerkt en ook daar zijn de resultaten hoopge- rj* Het drugspreventiebeleid van de gemeente heeft er voor gezorgd dat drugs- en drankgebruik on der jongeren niet langer wordt doodgezwegen. vend. Na bijna drie jaar behoed zaam opereren is het denken over drugs- en drankverslaving lang zaam maar zeker aan het verande ren. Accepteren dat er een versla vingsprobleem is, was op Goeree - net als op Schouwen-Duiveland - de eerste stap en het viel niet mee die stap te zetten. De kerken aarzel den en ook ouders waren niet echt happig. Het Geheim van Goe ree begon als tijdelijk project. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de gemeenteraad nu voor er een structureel drugspreventieproject van te maken. Het drugspreventiebeleid op Goe ree-Overflakkee komt donderdag 22 februari aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering. Deze wordt gehouden in het gemeente huis in Dirksland. Aanvang 19.00 uur. zierikzee - Openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee speelt met een open huis in op de Nationale Daltondag op woensdag 14 maart. Binnen de Veste is momenteel de enige Daltonschool in Zeeland. In Oost-Souburg en Breskens zijn in middels wel twee trajecten voor basisscholen met specifiek deze on derwijsmethode in gang gezet. Bij Binnen de Veste wordt tijdens het open huis normaal lesgegeven. Leerlingen van groep acht geven tussen 9.00 en 12.00 uur rondlei dingen voor belangstellenden. Aansluitend krijgen de bezoekers een film te zien over de specifieke kenmerken van het Daltononder wijs. bruinisse - Op de kruising van de Rijksstraatweg en de Langeweg in Bruinisse vond gistermiddag rond half twee een aanrijding plaats. Niemand raakte gewond. Een 72-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland ver leende geen voorrang aan de 41-ja- rige automobilist, ook afkomstig uit de gemeente Schouwen-Duive land. De twee auto's botsten daar door tegen elkaar. De auto's liepen bij het ongeluk schade op. Tip? redactie@pzc.nl Sommige tv-programma's zijn van alle (leef) tij den. Koot en Bie hebben typetjes neergezet die ,nog immer tot de verbeelding spreken. Dat merkte de Middel burger die onlangs een paar dvd's van Koot en Bie met zijn dochter ging bekijken. Gierend van het lachen aanschouwde de zevenjarige de sketches met Car ta en Frank van Putten. Vooral het samengeperste spreken van zoon Frank vond ze geweldig. Ze doet hem nu graag na, inmid dels tot leedwezen van haar va der. Want grijnzend grauwt ze voortdurend: „Mijn vader heeft een parkeerprobleem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51