voor Loetzers Terhole Werkgroep moet oplossing bieden Zpzc Dinsdag 20 februari 2007 23 Provincie, gemeente en projectontwikkelaar raten over skihal. 1 Wout Bareman "■'ZEN - Pas als wordt beslo- 'n nieuwe vergunningpro- voor het vrijetijdscentrum ierneuzen-zuid, worden ook de eldstromen en de achtergronden van investeerder Olivier Beher- man nogmaals nagetrokken. Of zo'n onderzoek er komt, is hele maal afhankelijk van de uitkomst van overleg in een inderhaast sa mengestelde commissie, waarin de provincie, de gemeente en project ontwikkelaar leisure Develop ment Zeeland (LDZ) in Terneuzen zitting nemen. Die commissie moet, volgens bur gemeester J. Lonink van Terneu zen, nagaan of een nieuwe proce dure moet worden opgestart, nu de invulling van het vrijetijdscen trum wezenlijk afwijkt van de oor spronkelijke plannen. LDZ wil nu niet alleen de eerste Colruytvesti- ging (een supermarkt) in Neder land in het complex onderbren gen, maar ook BCC (consumente nelektronica), Dreamland (onder meer vri]etijdsartikelen, speelgoed en multimedia) en Kwantum (woonwarenhuis). Over Beherman, een nazaat van één van de grootste auto-impor teurs van België deden alle mogelij ke verhalen de ronde. Uit onderzoek van deze krant bleek dat de Kamer van Inbeschul digingstelling in Antwerpen hem begin oktober vorig jaar eerherstel verleende, nadat hij in januari 1997 was veroordeeld voor betrok kenheid bij auto- en kunstdiefstal len, verzekeringsfraude en oplich ting. Beherman moest de cel niet in, omdat hij zich onder psychiatri sche behandeling had gesteld en zijn leven wilde beteren. Volgens Lonink heeft de investeer der, die al eerder de zegen van de Rabobank en de ING had meege kregen, inmiddels 'open kaart' met WJ Nieuw onderzoek naar achter- gronden Belg Beherman volgt pas, als er een procedure voor een nieuwe vergunning wordt ge start. de gemeente Terneuzen gespeeld. Hij heeft zijn verleden volledig toe gelicht. Eerder al leverde een zoge naamd Bibob-onderzoek naar de integriteit van de Belg niets op. Lo nink: „Nee, er was geen enkele aanleiding om nog dieper in zijn verleden te duiken." De kans is klein dat een tweede, grondiger onderzoek, nieuwe fei ten aan het licht brengt. Immers, Beherman heeft sinds vorig najaar formeel geen strafblad meer en kan sindsdien ook een verklaring van goed gedrag voorleggen aan de instanties. Burgemeester Lonink gaat er van uit dat overleg in de ambtelijke werkgroep, die de zaken nu op een rij zet, snel duidelijkheid zal brengen. Woninginbraken in Philippine en Oostburg PHILIPPINE - In twee woningen aan de Mosselbanken in Philippine en in een huis aan de Ceres in Oost burg is in de afgelopen dagen een inbraak gepleegd. De inbraken in Philippine moeten volgens een woordvoerder van de politie zon dag in de vooravond zijn gepleegd. Uit één woning werden twee lap tops en een filmcamera ont vreemd. De buit in de tweede wo ning is niet bekend. De inbraak in Oostburg moet zijn gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag. Daar mist de eigenaar zijn porte- monee en sieraden. Weer hoge snelheden in Koegorsstraat terneuzen - De Koegorsstraat, sluiproute tussen Terneuzen en Axelse Sassing, leent zich blijkbaar voor hoge snelheden. Opnieuw heeft de politie er een automobi list aangehouden die met meer dan twee keer de toegestane snel heid over straat raasde. Ter plekke geldt een maximum van zestig ki lometer per uur. Zondagavond be trapte de politie een 36-jarige man uit Lokeren op 140 kilometer, later liet de man zijn snelheid zakken naar 111 kilometer per uur. Zijn rij bewijs is in beslag genomen. Minisymposium bij opening Hooge Platen breskens - Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdag 16 maart een minisymposium over moderne ouderenzorg. Dat gebeurt ter gelegenheid van de officiële opening van het zorg- complex Hooge Platen in Bres- kens. Aan de studiedag wordt me dewerking verleend door de stich ting Zorgsaam, de plaatselijke huis artsen, fysiotherapeuten, Psycho therapie De Kreek, Albron Care- well en apotheek Breskens. Het mi nisymposium in Hooge Platen be gint om 14.00 uur. Winwind koopt grond voor nieuwe molens terneuzen - Winwind, de project ontwikkelaar in windenergie, heeft in de Koegorspolder de beno digde grond verworven voor de bouw van 22 windturbines met een totaalvermogen van 44 mega watt. Een deel van de grond werd ge kocht van Rijkswaterstaat, dat bijna honderd hectare grond in de polder bezit, een ander deel van de gemeente Terneuzen en water schap Zeeuws-Vlaanderen. Wan neer de bouw van de turbines be gint, is nog niet duidelijk. Vernielingen aan bedrijfsgebouw Hoek hoek - Bij een bedrijfsgebouw aan de Langestraat in Hoek zijn afgelo pen weekeinde vernielingen aange richt. Aan de voorzijde van het pand werden ruiten vernield, ook de elektrische in- en uitgang moest te ontgelden. Aan de achterzijde van het bedrijfsgebouw werd graffitti op de muren gespoten. De politie heeft de zaak in onder zoek. Volgens een woordvoerder is op dit moment nog niet aan te ge ven hoeveel kosten de aangerichte schade tot gevolg heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47