Zeeland PZC Plakactie valt verkeerd ZEEUWS-VLAANDEREN 34 29 Tijd voor kindercarnaval m Werk aan oever bi) Port Scaldis Agrimuda naar andere plaats Koot en Bie Talent Bouman behaalt licentie formulewagens Muzikaal cabaret in Podium 't Beest. Dinsdag 20 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl 'OGELWAARDE - Dikke pret in zaal Scheerders in Vogelwaarde In Hulst trok een koene ridder door de straten (linksboven). waaronder nog wat ander geboefte en een stel soepkippen In foto rechts), waar gisteren een middag was ingeruimd voor Met een stokpaard dapper in de hand geklemd, liep hij mee in Lamswaarde deden kinderen mee aan een songfestival (links- Ie jeugd. In veel plaatsen is het op maandag kindercarnaval. de kinderstoet. Hij liep in het gezelschap van diverse groepen, onder). foto Peter Nicolai drugssmokkel vanuit Terneuzen en andere grensgemeenten naar Vlaanderen is. „Koffieshops moe ten gesloten worden, drugsver koop buiten die shops moet hard worden aangepakt en Nederland en Vlaanderen moeten drugsvrij worden. Die standpunten lijken ons niet al te extreem", aldus Ver meulen. Voorpost voerde twee jaar geleden ook de campagne 'Geen Jihad in onze straat'. Inmiddels heeft de be weging een zogenoemde Kern Zeeuws-Vlaanderen. Die telt vol gens Vermeulen een kleine twin tig leden, een relatief hoog aantal ten opzichte van de naar schatting Rechtsextremisten willen dat de koffieshops in Terneuzen sluiten. Ook willen ze niet dat er een ver kooppunt van softdrugs dichtbij de grens komt. tweehonderd actieve aanhangers van Voorpost in Nederland. Ver meulen weet niet waar dit aan ligt. Het is ook niet bekend of er een rechtstreeks verband is met de acti viteiten van de in Zeeuws-Vlaande- ren woonachtige broers W. en M. de Putter. Die zijn uiterst actief binnen rechstextremistsche bewe gingen als Blood and Honour en de Dietse Kameraden. Rechtstreeks contact met de Zeeuws-Vlaamse afdeling van Voorpost blijkt niet mogelijk. Vol gens Vermeulen is dit omdat de militanten niet in de openbaar heid willen treden. Lonink verklaart dat rechtsextre misten in de streek nadrukkelijk in de gaten worden gehouden. „Waar mogelijk treden wij er te gen op. Dat geldt ook voor de affi ches. Die worden verwijderd van plaatsen waar plakken niet mag." BRESKENS - Het wooncomplex Port Scaldis in Breskens, beter be kend als de apenrots, krijgt een betere bescherming tegen de zee. Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuws-Vlaanderen willen in de loop van april beginnen met het versterken van de onderwater- oever ter hoogte van het apparte mentencomplex. Zonder extra steenbestorting dreigt aan de voet van de dijk ero sie, wat tot instabiliteit van de zee wering kan leiden. De werken duren tot begin juli. De diensten lichten de bewoners van het complex in op 22 februari tijdens een informatieavond in de Ontmoeting in Breskens. Aanvang 19.30 uur. SINT ANNA TER MUIDEN - In maart is de nieuwe locatie van het streek- landbouwmuseum Agrimuda in Sint Anna ter Muiden bekend. Het museum huisvest op de nieu we locatie ook de Cadzandse Ka mer, die overkomt uit het voorma lige Streekmuseum in IJzendijke. Omdat het museum een ander the ma kreeg, de Staats-Spaanse linies, werd de Kamer uitgeruimd en tij delijk opgeslagen. De Kamer is een publiekstrekker en zou, volgens af spraak, een goede locatie krijgen. Tip? redactie@pzc.nl Sommige tv-programma's zijn van alle (leef)tijden. Koot en Bie hebben typetjes neergezet die nog immer tot de verbeelding spreken. Dat merkte de Middel burger die onlangs een paar dvd's van Koot en Bie met zijn dochter bekeek. Gierend van het lachen aanschouwde de zevenja rige de sketches met Carta en Frank van Putten. Vooral het sa mengeperste spreken van zoon Frank vond ze geweldig. Ze doet hem nu graag na. Inmiddels tot leedwezen van haar vader. Want grijnzend grauwt ze voortdurend: „Mijn va der heeft een parkeerprobleem." men wij de overlastproblematiek rond de koffieshops heel serieus. We zoeken ook echt naar oplossin gen, al wordt ons dit door de lan delijke overheid erg lastig ge maakt", aldus Lonink. L. Vermeulen van het actiecomité van Voorpost Vlaanderen ver klaart dat eind vorige week zon vijftien militanten van beide groe peringen posters hebben geplakt. Een aantal affiches hangt promi nent op een bord langs de Tractaat- weg tussen Axel en Terneuzen. De nationalisten van Voorpost wil len met hun plakactie duidelijk maken dat noch de koffieshops in het centrum van Terneuzen noch de mogelijke vestiging van een ver kooppunt voor softdrugs dichter bij de grens voor hen aanvaard baar zijn. Als reden geven ze on der meer dat er zo goed als geen controle op softdrugsgebruik en lechtsextremisten ilakken posters tegen oftdrugsbeleid. oor René van Stee IRNEUZEN - Burgemeester Lo- i.ik van Terneuzen is niet geluk- uj.met de actie van rechtsradica- er tegen het gemeentelijke soft- Irugsbeleid. .easn van Voorpost Nederland en 'ocïpost Vlaanderen hebben aan zeefzijden van de grens enkele ondftrden affiches opgeplakt met e teksf 'Ons land drugsvrij', k lgens Lonink hebben beide groe- [•ringen alleen interesse in het van onrust. „Zij denken dat innemen van extreme stand- :n politiek gewin oplevert, wij hebben geen advies van nodig:-In tegen- wat zij beweren, ne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45