Sport Verliefd op het gaspedaal Real: Capello blijft Prima debuut schaatser Janse jr. in Eindhoven Drie punten aftrek voor FC Eindhoven Vierde trainerswissel bij voetbalclub Sion AZ is Mendes da Silva minimaal maand kwijt Gesprek tussen UCI en ASO levert niets op Freire wint tweede etappe Ruta del Sol wpzc Dinsdag 20 februari 2007 3 7 Het leven van Jeroen Bleekemolen is één lange werkvakantie. door Covert Wisse aerdenhout - Gelukkig heeft Jeroen Bleekemolen geen last van een jetlag. Anders zou hij een groot probleem hebben. De Al-coureur maakt een hoeveelheid luchtkilometers waar zelfs een pi loot van opkijkt. Bleekemolen reist met plezier de hele wereld over om te doen waar hij goed in is: racen. Of dat nou is in een onbe duidend wedstrijdje op Zandvoort of voor volle tribunes in Peking. Als hij het gaspedaal maar diep in kan trappen. Bleekemolen scheur de sinds half november met zijn oranje bolide rond in China, Malei sië, Indonesië, Nieuw-Zeeland en Australië. De komende week reist hij naar Zuid-Afrika (Durban). Daarna volgen nog races in Mexi co, weer China en tenslotte Enge land. Na elke wedstrijd vliegt hij te rug naar Nederland. Tussendoor moet hij ook nog regelmatig testen in Spanje, Frankrijk en Duitsland. Eigenlijk gaat het al sinds de zo mer van 2005 zo, toen hij ging rij den voor het Nederlandse Spyker. Sindsdien is Schiphol zijn tweede huis. De vorige winter was hij re serverijder in het Nederlands Al- team, achter Jos Verstappen. „Ik reed niet, maar was er wel steeds bij." Na de ruzie tussen Verstap pen en Jan Lammers, vlak voor de wedstrijd in Zandvoort, is Bleeke molen (25) eerste rijder geworden. Als het Al-seizoen in april eindigt, gaat Bleekemolen met Lammers in de Dome-bolide vrolijk verder in de Le Mans Series, waarvan de slotrace in november in Brazilië is. Sommige wedstrijden zijn tegelij kertijd met de Ai, zodat hij keuzes zal moeten maken. In het najaar begint hij op Zandvoort aan zijn tweede seizoen in de Ai. „Maar ik ben niet de enige rijder die in meerdere klassen uitkomt." Hoewel hij in een jaar tijd op plek ken komt waarvoor een toerist een heel leven nodig heeft, gaat Bleekemolen niet of nauwelijks op vakantie. Geen tijd. Wel zou je zijn leven op dit moment één lan ge werkvakantie kunnen noemen. Sinds begin oktober zijn de rollen omgedraaid in huize Bleekemolen. Tot die tijd was Jeroen de zoon van. Nu is Michael de vader van. Tienduizenden dolenthousiaste ra cefans bejubelden hem op Zand voort. „Dat gebeurt denk ik niet nog eens", aldus Bleekemolen ju nior. „Ik weet zeker dat ik weer kippenvel zou krijgen als ik de beelden terugzie." De door race fans uitgekotste [os Verstappen stuurde zijn opvolger na de race een sms'je om hem te feliciteren. „Maar ik heb hem daarna niet meer gesproken." Bleekemolen had op Zandvoort ge wonnen als teammanager Jan Lam mers hem na de regen eerder had binnen gehaald voor nieuwe slicks. „Dat was achteraf bekeken heel stom, maar ik ben op nie mand boos geworden. Het is een beslissing van het hele team. Zand voort was een hoogtepunt vanwe ge het hele spektakel er omheen." Half juni doet Bleekemolen voor Autocoureur uit Aerdenhout vliegt voor zijn wedstrijden de hele wereld over. In juni doet hij voor de tweede keer mee aan de 24 uur van Le Mans. de tweede keer mee aan de 24 uur van Le Mans. Ditmaal in de snel ste categorie (top: 340 kilometer per uur), vorig jaar in het team van Spyker. „In Le Mans ben je op het eind helemaal gesloopt." Ook geestelijk. Autosport is mentaal zwaar. Bleekemolen zegt er goed tegen te kunnen: „Coureurs krij gen steeds meer begeleiding op dat vlak. Ik niet. Het zou bij mij niet werken." eindhoven - Maarten Janse jr. uit Wolphaartsdijk is in Eindhoven op een vierde plaats geëindigd tij dens het gewestelijk afstandskam pioenschap 10 kilometer. De debu terende Janse realiseerde een tijd van 15.36,51. In Breda verbeterde Annemarie Pasveer uit Arnemui- den het Zeeuws juniorenrecord op de 100 meter (11,68) en deed Anouk Fase (Sint Annaland) het zelfde op de 500 meter: 44,24. eindhoven - FC Eindhoven is door de KNVB bestraft met aftrek van drie wedstrijdpunten. De voetbalbond legde de straf op, omdat de Brabantse voetbalclub niet tijdig alle onderliggende stuk ken kon aanleveren over de finan ciële resultaten van het seizoen 2005-2006. Het beroep dat Eindho ven tegen de puntenaftrek indien de, is afgewezen. sion - De Zwitserse voetbalclub FC Sion heeft voor de vierde keer dit seizoen afscheid genomen van de hoofdtrainer. Pierre-Albert Cha- puisat was in november aangetre den als opvolger van Marco Schalli- baum, die slechts 46 dagen in func tie was. Hij was de vervanger van de Argentijn Nestor Clausen, die het seizoen was begon. Christoph Moulin leidde de ploeg één duel, totdat Schallibaum kwam. alkmaar - AZ moet David Men des da Silva vier tot zes weken mis sen. De 24-jarige verdediger raakte zondag in het duel met FC Gronin gen geblesseerd aan de rechter knie. Onderzoek in het ziekenhuis leverde gisteren een gescheurde binnenband op. De verdediger mist onder meer de duels met Fe- nerbahce, Ajax, FC Utrecht en Feyenoord. lyon - Vertegenwoordigers van de internationale wielrenunie UCI en de groep ASO (organisator van on der meer de Ronde van Frankrijk) zijn er gisteren in Lyon niet in ge slaagd hun ruzie bij te leggen. De UCI en ASO hebben al tijden ruzie over wie verantwoordelijk is voor het deelnemersveld bij de wedstrijden van de ProTour. De UCI beslist op korte termijn welke acties het zal ondernemen. cazorla - Oscar Freire heeft giste ren in Cazorla de tweede etappe van de Ruta del Sol gewonnen. De Spanjaard uit de Raboploeg ver sloeg na 156 kilometer zijn landge noot Ventoso en de Sloveen Valja- vec in de sprint. De Italiaan Dario Cioni blijft leider in het algemeen klassement van de Spaanse etappe koers. Freire bezet de tweede plaats op één seconde. UITSLAGEN TENNIS Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Haase (Ned) - Karanusic (Kro) 6-3 7-6 (2), Pavel (Roe) - Bracciali (Ita) 6-1 6-1, Djokovic (Ser/5) - Serra (Fra) 7-6 (6) 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Tipsarevic (Ser) 4-6 6-2 6-4. Dubbel, eerste ronde: De Bakker/Ljubicic (Ned/Kro) - Smit/Van Haasteren (Ned) 4-6 7-6 (5) 10-8. San Jose. Mannen. Finale: Murray (GBr/3) - Karlovic (Kro) 6-7 (3) 6-4 7-6 (2). WIELRENNEN Cazorla. Ruta del Sol. Tweede etappe, Vegas del Genil - Cazorla: 1. Freire (Spa) 156 km in 3.44.54, 2. Ventoso (Spa), 3. Valjavec (Slv), 4. Rojas (Spa) 0.02, 5. Evans (Aus) 0.04, 6. Mar tens (Dui), 13. Cioni (Ita), 19. Ten Dam, 24. Posthuma, 49. Den Bakker 0.39, 50. Van Hees- wijk 0.41, 59. Coesinnen 0.53, 80. De Jongh 1.44, 84. Timmer 1.48, 93. Van Bon 2.33, 94. Boven, 98. Rooijakkers 2.59, 99. Vierhouten. Algemeen klassement: 1. Cioni 7.16.54, 2. Freire 0.01, 3. Ventoso, 4. Valjavec, 5. Luengo (Spa), 6. Rojas 0.03, 20. Ten Dam 0.05, 39. Posthuma 0.21, 46. Den Bakker 0.40, 56. Goes- innen 1.12, 67. Van Heeswijk 1.35, 72. De Jongh 1.45, 83. Timmer 2.13, 92. Van Bon 3.27, 94. Boven 4.03, 98. Vierhouten 4.37, 99. Rooijakkers 4.41. San Francisco. Ronde van Califomië. Pro loog: 1Leipheimer (VSt) 3,1 km in 4.49,50, 2. Donald (VSt) 0.01,00, 3. Jacques-Maynes (VSt) 0.04,73, 4. Sutherland (Aus) 0.05,20, 5. Cancel- lara (Zwi) 0.06,48, 6. Hansen (Aus) 0.07,10, 33. Kroon 0.17,07, 60. De Groot 0.24,29, 66. Tankink 0.25,50, 71. Gesink 0.26,48, 76. Eltink 0.27,87. Agenda Voetbal Vriendschappelijk: Axel-AZW, Hoek-Arne muiden, Kapelle-RCS. Aanvang: 19.30 uur. madrid - Real Madrid heeft gister avond ontkend dat trainer Fabio Capello ontslag heeft genomen. De Madrileense club schreef een persconferentie uit om de berich ten in de Spaanse media te ontze nuwen. Diverse Spaanse media meldden dat Capello in de och tenduren zijn ontslag had aangebo den. „We hebben niets van hem vernomen. Niet schriftelijk, niet verbaal", zei perschef Arroyo. „De- ze berichten verschijnen alleen om onrust te veroorzaken." Jeroen Bleekemolen reed vanaf half november met zijn oranje bolide rond in China, Maleisië, Indonesië, Nieuw-Zeeland en Australië. De komende week reist hij naar Zuid-Afrika en daarna volgen nog races in Mexico, weer China en tenslotte Engeland. foto Hans van Weel/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39