Spo Talent Bouman behaalt ie formulewagens Chukwugbo Cambuur en MW zetten hun trainer op non-actief 34 Dinsdag 20 februari 2007 pzc Jonge coureur uit Clinge droomt van debuut in het formule-i-circuit. door Tom van Curp goes - Het bemachtigen van de li centie om in formulewagens te kunnen rijden, was voor Elbert Bouman een droom die uitkwam. Een volgende droom, coureur wor gden in de formule 1, is voor hem nu een stap dichterbij gekomen. Toch zal hij zich nog door drie klassen moeten worstelen om dat te bereiken. De licentie voor de formulewa gens behaalde de achttienjarige Clingenaar door een rijtest goed af te leggen. Vijf ronden op het cir cuit van Zandvoort racen in een formulewagen. Uiteraard onder toeziend oog van deskundigen, on der wie Tom Coronel. Die moes ten bepalen of Bouman goed ge noeg reed om hem een licentie toe te kennen. Niet alles zat mee afgelopen dins dag, toen Bouman de proef afleg de. „Het was de hele dag mooi weer. Maar vijf minuten voordat ik vertrok, begon het ineens te re genen. Dat maakte het een stuk las tiger. Uiteindelijk heb ik het toch nog ruimschoots gehaald, met één van de snellere tijden", vertelt een opgetogen Bouman. Door het behalen van de nieuwe li centie kan de Clingenaar zijn op wachting gaan maken in de zoge naamde Gloria-klasse. Bouman: „Gloria is een Italiaanse auto die betrekkelijk nieuw is in Neder land. Hij heeft 140 pk's en een top snelheid van 240 kilometer per uur. Met die auto hoopt Bouman zich een weg naar boven te racen. Over zijn kansen op succes blijft de jonge coureur enigszins terug houdend. „Er doen nieuwe jon gens mee en rijders met ervaring. Maar ik heb goede verwachtingen. 1^ Zeeuws-Vlaming moet zich door drie klassen worstelen om formu le 1 te bereiken. Binnenkort start hij in de Gloria-klasse en gaat hij op trainingsstage naar Thailand. Tijdens de test was ik één van de snelsten die daar rond reed." Om zich in de kijker te kunnen rij den, wil Bouman zich ver van huis voorbereiden. Om precies te zijn in Thailand, waar hij een trai ningsstage heeft gepland. Een op merkelijke keuze, die hij deson danks wel kan verklaren. „Om te trainen moet je een hele baan af huren en dat is in Nederland nog al duur. In Thailand is dat een stuk goedkoper. En het weer is daar ook veel beter." Met de in Thailand opgedane erva ring wil Bouman goede sier gaan maken tijdens de vier wedstrijden in de Gloria-klasse. Een klasse voor formuleauto's, die allemaal hetzelfde zijn. „Het hangt hele maal van je racevermogen af hoe goed je presteert, want je kunt er niets aan sleutelen of veranderen." Dat zal wellicht een tegenvaller zijn voor de Zeeuws-Vlaming. Aan auto's sleutelen doet hij namelijk maar al te graag. Hij heeft niet voor niets gekozen voor een studie voertu igtechniek. Elbert Bouman bemachtigde afgelopen week op het circuit in Zandvoort zijn licentie voor formulewagens. De acht tienjarige Clingenaar is ambitieus en wil binnenkort een stage in Thailand afwerken. „Om te trainen moet je een hele baan afhuren en dat is in Nederland nogal duur. In Thailand is dat een stuk goedkoper." foto Camile Schelstraete Afrikaanse spits bij Zaamslag als reddende engel beschouwd. door Peter van Kouteren zaamslag - Chinedu Chukwugbo maakte zaterdag tegen Veere voor het eerst zijn opwachting in het keurkorps van Zaamslag. De Nige- riaanse spits had met twee treffers een belangrijk aandeel in de 4-0-overwinning van de staart- ploeg in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Precies een uur lang moest de aan hang van de dorpsclub wachten op het eerste doelpunt van de nog steeds in Antwerpen woonachtige Chukwugbo, die net als bij Terneu- zen en SSV'65 in het veld voortdu rend met Hilary werd aangespro ken. Nadat de twee goals van Peter Dieleman voor rust, maakte Hila ry met twee fraaie treffers binnen tien minuten de tongen los. Chuk wugbo ontdeed zich in de zestig ste minuut handig van een tegen stander. Kont erin, lichaam ertus sen, wegdraaien en van dichtbij doeltreffend uithalen waren vol doende om de handen voor het eerst op elkaar te brengen. Amper tien minuten later sloot Zaamslag Hilary voor de rest van het seizoen in de armen. De don kere aanvaller'liftte rechts van en dicht bij het doel de bal over een verdediger, kapte een tweede te genstander uit en draaide naar bin nen. Daar vergrootte hij met een achteloos beweginkje de marge naar 4-0. Kramp leidde vijf minu ten voor tijd tot een vervanging van de spits, die in Zaamslag als de reddende engel wordt be schouwd. „Ik weet dat de mensen veel verwachten", beseft hij. „Nee, dat legt geen extra druk op me. Ik probeer mijn best te doen. Ik ben hier gekomen om doelpunten te maken, maar het is lang geleden dat ik competitie heb gespeeld. Voor mij is het belangrijk dat ik zo snel mogelijk terugkom op het ni veau, waar ik gestopt ben." Chukwugbo komt op eigen gele genheid naar Zaamslag en is aange trokken om de groenhemden in het restant van de competitie in veilige haven te schieten. Na zijn vroegtijdig vertrek bij SSV'65 is de spits opgetogen dat hij eindelijk weer kan voetballen. „Ik heb in België bij Sint-Gillis-Waas, Vrase- ne, Lebbeke en Turnhout getraind om fit te blijven. Ik kon er niet spe len, omdat het overal veel te lang duurde, voordat de overschrijvings papieren in orde zouden zijn ge bracht. Ik was blij dat mijn zaak waarnemer Theo Tazelaar belde, dat Zaamslag belangstelling had. Ik heb er misschien wel eens tegen gespeeld, maar ik kende de club he lemaal niet." Chukwugbo, die wel Nederlands verstaat maar voor wie Engels de voertaal is, zegt zijn zaakwaarne mer te hebben meegenomen naar de besprekingen met zijn nieuwe club. „Zaamslag kost meer reistijd, maar ik ben er heel blij mee", zegt 'De Hilary van de afgelopen drie jaar is niet meer de Hilary van vandaag.' hij. „Ik wil voetballen, om in con ditie te blijven. Ik maak het sei zoen af bij Zaamslag. Daarna zien we wel. Sommige mensen zeggen dat ik alleen maar kan hardlopen. Hilary is run, run, run. Maar hoe meer je speelt, hoe beter je wordt. De Hilary van de afgelopen drie jaar is niet meer de Hilary van van daag." Zijn trainer bevestigt dat. „Ik kende hem niet, maar vind hem absoluut een aanwinst", zegt Dennis de Nooijer. „Ik heb natuur lijk ook gehoord dat hij een speler zou zijn die vooral sterk is en hard kan lopen. Maar tijdens de trainin gen in positiespelletjes in de klei ne ruimte doet hij het heel goed. En ik moet zeggen dat hij ook op de trainingen wel heel gemakkelijk scoort." Chukwugbo zegt zich ge lukkig te voelen bij zijn nieuwe club. „Wij blijven er absoluut in", verzekert hij. „Het doet er niet toe hoe, maar wij degraderen niet. Ik train hier sinds januari en we wor den met de week beter. Ik geloof in dit team." Leipheimer snelste in proloog Californië san francisco - Wielrenner Levi Leipheimer heeft net als vorig jaar de proloog in de Ronde van Cali fornië gewonnen. De Amerikaan was in de individuele tijdrit over drie kilometer net wat sneller dan zijn landgenoot Jason Donald. Wereldkampioen tijdrijden Fabian Cancellara zette de vijfde tijd neer. Karsten Kroon was op plaats 33 de beste Nederlander. Luttenberger stopt per direct met wielrennen loitersdorf - Peter Luttenberger van het Deense CSC stopt met wielrennen. Dat maakte de 34-jari- ge Oostenrijker gisteren bekend. Luttenberger won in 1996 de Ron de van Zwitserland. In dat jaar ein digde hij ook als vijfde in de Ron de van Frankrijk. De Oostenrijker kwam in 1997 en 1998 voor de Ra- boploeg uit Daarnaast fietste hij voor Carrera, ONCE, Vini Caldiro- la. Sinds 2003 reed hij voor CSC. Türkiyemspor krijgt uitstel van de KNVB amsterdam - Voetbalclub Tür kiyemspor heeft van de KNVB uit stel gekregen van de competitie wedstrijd aanstaande zondag te gen Hollandia in Hoorn. Zaterdagavond werd oud-voorzit ter Nedim Imac van Türkiyem spor in Amsterdam vermoord. Een nieuwe datum voor het duel in de hoofdklasse A is nog niet be kend. Nigel de Jong paar weken uitgeschakeld hamburg - Nigel de Jong is twee tot drie weken uitgeschakeld. De Nederlandse middenvelder van Hamburger SV raakte zondag op de training geblesseerd. Uit een mri-scan is gisteren gebleken dat de oud-Ajacied een spierscheuring in zijn rechterdijbeen heeft opgelo pen. Zaterdag viel De Jong nog tien minuten in tegen Werder Bre men. Degradatiekandidaat HSV won de uitwedstrijd met 2-0. Clubs hebben geen vertrouwen meer in Wesseling en Koolhof. Maastricht - Twee trainers uit de Jupiler League hebben gisteren hun ontslag gekregen. Jurrie Kool hof moest vertrekken bij MW om dat het bestuur onvoldoende ver trouwen in hem heeft. Cambuur Leeuwarden stelde Roy Wesseling, die toch al zou vertrekken aan het einde van het seizoen, op non-ac tief Ook de Friese clubleiding heeft niet genoeg vertrouwen in de trainer om het seizoen met hem af te maken. De 47-jarige Koolhof was bezig aan zijn eerste seizoen bij de Lim burgers. Daarvoor werkte hij bij De Graafschap, FC Emmen, AGOW en FC Dordrecht. MW staat op een teleurstellende veer tiende plaats in de (upiler League. „Ik heb mijn ontslag absoluut niet zien aankomen", reageerde Kool hof. „Achter de schermen waren we namelijk al bezig met de selec tie van komend seizoen. Om ne gen uur 's ochtends werd ik ver zocht me te melden bij voorzitter Joseph Goumans en algemeen ad viseur Nico Jongen. Dan weet je wel hoe laat het is." Cambuur-trainer Wesseling, bezig aan zijn tweede seizoen, stond al maanden ter discussie. De clublei ding verspreidde al eens een pers bericht waarin de trainer te horen Het aantal ontslagen trainers in de jupiler League is nu op vier gekomen. Jan van Dijk en Gerald Vanenburg gingen het tweetal de afgelopen dagen voor. kreeg dat hij heel snel moest gaan presteren om zijn functie te behou den. In januari maakten beide par tijen bekend aan het einde van dit seizoen uit elkaar te gaan. Zolang heeft Wesseling, die eerder actief was bij Haarlem, het echter niet volgehouden. De Friese club bezet de vijftiende plaats. Koolhof en Wesseling zijn niet de eerste trainers die dit seizoen aan de kant zijn gezet in de Jupiler Lea gue. Vorige week werden Jan van Dijk (FC Emmen) en Gerald Van enburg (Helmond Sport) per di rect ontslagen. Andere clubs maak ten eerder al bekend dat de huidi ge trainers aan het einde van dit seizoen vertrekken. Dat geldt voor RBC (Robert Maaskant), Fortuna Sittard (Frans Körver), Haarlem (Gert Aandewiel) en AGOW Apeldoorn (Rini Coolen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36