PSV rekent niet op Farfan Eerste zege Haase op het hoogste niveau Hendriksen stopt na dit seizoen 34 en 35 35 Dinsdag 20 februari 2007 Chukwugbo is klaar voor rentree op de Zeeuwse velden Robin Haase had op de eerste dag van het ABN AMRO World Tennis Tournament weinig problemen met de Kroaat Roko Karanusic. Het negentienjarige ta lent won met 6-3 7-6. foto Koen Suyk/ANP door Certjan van Geen ROTTERDAM - De ogen van de ten- nisnatie mogen dan gericht zijn op de terugkeer van Martin Verkerk morgen, voorlopig speelde de toe komst van het Nederlands tennis gisteravond al. Robin Haase won bij het ABN AMRO World Tennis Tournament zijn eerste wedstrijd op het hoogste niveau. De Hage naar (19) klopte voor de voor iets meer dan de helft gevulde tribu nes Roko Karanusic. De Kroatische nummer 158 van de wereld was via de kwalificaties tot het hoofd toernooi doorgedrongen en kon Haase slechts een beetje volgen: 6-3 7-6. Meespelen spits tegen Arsenal lijkt uitgesloten vanwege voetblessure. door onze sportredactie EINDHOVEN - Jefferson Farfan zal vanavond tijdens het duel met Ar senal naar alle waarschijnlijkheid een dikke jas aantrekken en op de tribune plaatsnemen. De voetbles sure die de aanvaller opliep tegen Heracles Almelo blijkt een stuk ernstiger dan aanvankelijk werd ge dacht. De bloeduitstorting is de af gelopen dagen nauwelijks in om vang afgenomen. Tijdens de laat ste training, gisteren in het Philips Stadion, ontbrak Farfan. Trainer Ronald Koeman liet weten dat het belang van de nationale competitie meeweegt bij de keuze hem wel of niet te laten spelen. „Alleen als er sprake is van een enorme verbetering kan Farfan spelen. Daarnaast is de titelstrijd Het was op het oog een simpele overwinning van de Nederlandse wildcardhouder op de 24-jarige 'nobody', die ooit op de 332e plaats van de wereldranglijst stond. Dat was het ook, maar Haase maakte het zich op het laatst nog knap las tig. Karanusic had nog geen breek punt gehad, toen hij door Haases eigen schuld er bij 5-4 nog een soort van verlenging uitsleepte. Meteen erna, en vooral in de tie break, was Haase weer bij de les. Nota bene door twee formidabele servicereturns, niet zijn sterkste wapen, kraakte hij zijn opponent. Het was een opsteker voor Haase, als 165e nog zeven plaatsen lager toch het belangrijkste. We willen graag ieder jaar Champions Lea gue spelen en het kampioenschap is daartoe de kortste weg", zei Koe man. Mocht Farfan inderdaad afvallen voor het duel met de Engelse top club dan speelt Diego Tardelli op zijn positie. De Braziliaan voetbalt dit seizoen op huurbasis bij de Eindhovense club en maakte tot dusver nog niet veel indruk. „Maar hij begint beetje bij beetje te begrij pen wat wij van hem verwach ten", aldus Koeman. „Ik zou hem zonder probleem opstellen tegen Arsenal." Ook Kromkamp verliet gisteren voortijdig het veld. Hij zal waar schijnlijk wel spelen. Afellay en Kluivert ontbreken zeker nog, net als Reiziger. Omdat Alcides niet speelgerechtigd is, heeft Koeman (bij afwezigheid van Farfan) slechts zestien spelers tot zijn be schikking. Een niet geheel bezette genoteerd dan Karanusic. Dit moet het jaar van zijn echte door braak worden. In 2006 steeg hij meer dan achthonderd plaatsen, waardoor de tophonderd behoor lijk snel in zicht komt. Maar tot nu toe kwam hij dit jaar 'slechts' tot een halve-finaleplaats bij het chal lenger van Wrexham. Hoewel de ATP-statistieken mel den dat hij al een wedstrijd op het hoogste niveau gewonnen had, be trof dat de 'dead rubber' in de Da- vis Cupstrijd met Tsjechië vorig jaar. Hij klopte in september Jan Hernych, toen Nederland al met 4-0 achterstond en dus uit de we- reldgroep gedegradeerd was. Het reservebank: ongetwijfeld een uni cum in de Europese geschiedenis van PSV. Ondanks de blessureperi kelen heeft Koeman er alle vertrou wen in dat zijn elftal tegen Arsenal een behoorlijke prestatie levert. Dat PSV in de laatste weken geen geweldige indruk maakte in de na tionale competitie ziet hij niet als een probleem. „Dit zijn toch twee op zichzelf staande wedstrijden. Ik denk dat wij een elftal hebben dat in staat is zich goed op te laden voor dit soort duels. Deze wedstrij den zijn toch de gemakkelijkste om te spelen." Aanvoerder Phillip Cocu bena drukte gisteren dat 'details en mo menten' doorslaggevend zullen zijn tegen Arsenal. „De vorige wed- Ondanks forse lijst van afwezi- gen verwacht trainer Ronald Koe man dat zijn ploeg een behoorlij ke prestatie kan leveren tegen de Engelse topclub. maakte dit duel enigszins histo risch. Haase stelde dat er - hoewel hij niets te verliezen had - toch eni ge druk op zijn optreden stond. „Ik speel thuis en wil graag laten zien dat het goed met me gaat. Dan is het misschien makkelijker om tegen de nummer zeventig van de wereld te spelen. Er werd nu meteen van me verwacht, dat ik zou winnen." Haase ging furieus van start en had geen last van plankenkoorts. „Vanaf het moment dat ik hier ben, speel ik lekker. Maar ik was bang voor mijn service en het was toch een beetje anders met dat pu bliek erbij." Jefferson Farfan liep tegen Heracles een voetblessure op. foto ANP strijden hebben al wel aangetoond dat er voor beide partijen niet veel kansen zullen komen", verwees hij alvast naar een spannend en evenwichtig duel. Arsenal neemt 1.600 fans mee naar Eindhoven. De ploeg van Ar- sène Wenger vond het niet nodig om gisteren nog te trainen in het Philips Stadion. Van den Hoogenband jaagt in Melbourne op zijn eerste wereldtitel Reageren? reactie@pzc.nl HELMOND - Roy Hendriksen zet na dit seizoen definitief een punt ach ter zijn carrière. De 38-jarige routi nier van Helmond Sport stopte na het seizoen 2004-2005 al eens. Hij was daarna in Helmond een van de assistenten van trainer Ruud Brood, voetbalde bij hoofd klasser Hoek, maar besloot in de cember 2005 bij zijn club een door stan te maken als speler. Hendriksen zal dit keer zo goed als zeker niet behouden blijven voor Helmond Sport. De flinke reisafstand tot zijn woonplaats Middelburg speelt daarbij een voorname rol. Hendriksen is bezig aan zijn vijfde seizoen bij Hel mond Sport. Hij begon zijn car rière in het profvoetbal bij RBC in Roosendaal. Daarna kwam hij uit voor Eindhoven, Cambuur Leeu warden en BV Veendam. Verkerk wordt in Ahoy' begeleid door Bogstra ROTTERDAM - Martin Verkerk laat zich deze week bij het ABN Am- ro-toernooi in Rotterdam begelei den door Tjerk Bogtstra. De sa menwerking tussen de tennisser en de voormalig captain van het Daviscupteam is vooralsnog alleen voor deze week. „Maar als het aan mij ligt, mag de samenwerking straks langer gaan duren", zei Verkerk gisteren na zijn eerste training op de bijbanen in Ahoy'. Verkerk krijgt in de eerste ronde in Rotterdam met een andere te genstander te maken, omdat de Zweed Jonas Björkman zich heeft afgemeld. Hij wordt vervangen door 'lucky loser' Rik de Voest uit Zuid-Afrika. Verkerk komt mor gen voor het eerst in actie. Opnieuw fors verlies voor topclub Chelsea LONDEN - Chelsea heeft over het boekjaar 2005-2006 een verlies ge leden van L20 miljoen euro. Het is het derde opeenvolgende jaar dat de Engelse kampioen met een te kort van ruim honderd miljoen eu ro heeft gedraaid. Het verlies is wel lager dan in het voorgaande seizoen 2004-2005, toen Chelsea op 210 miljoen euro negatief uitkwam. In het eerste jaar dat Roman Abramovitsj eige naar was leed de club 130 miljoen euro verlies. Chelsea heeft onder de schatrijke Rus tot dusver een verlies van in totaal 460 miljoen euro geleden. Hij investeerde in de afgelopen drie jaar ongeveer 750 miljoen euro in de Engelse club. Champions League Achtste finales, dinsdag: Celtic-AC Milan PSV-Arsenal Lille-Manchester United Real Madrid-Bayern München

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35