aan tegen kosten tunnel Borsele hikt 50% Kapelle geeft starters steun in de rug CC Laatste week Lu extra kortingen ZLTO en waterschap knappen dammen op KORTING TILROE OPTIEK Kinderen protesteren tegen omzagen boom Meer stallingen bij het strand WPZC Dinsdag 20 februari 2007 25 Gemeente ontkent prijsopdrijvend effect van starterslening. door Willem van Dam kapelle - Huizenkopers met een laag inkomen krijgen van de ge meente Kapelle een financiële steun in de rug. Zij kunnen in aan merking komen voor een zogehe ten starterslening. Het college van burgemeester en wethouders heeft een voorstel met die strekking naar de gemeente raad gestuurd. Indien de raad met het voorstel instemt, dan volgt Ka pelle daarmee het voorbeeld van veel andere gemeenten in Neder land. Het dagelijks gemeentebe stuur van Kapelle wil 350.000 euro voor dat doel opzijleggen. Het college van B en W denkt op deze manier voorlopig minimaal twintig starters te kunnen helpen. Het voorstel wordt dinsdagavond 27 februari behandeld tijdens een (voorbereidende) gemeenteraads vergadering. Overigens is niet iedereen gelukkig met het fenomeen starterslenin- gen. Volgens de Nederlandse Vere niging van Banken (NVB) en de belangenvereniging Vereniging Ei gen Huis (VEH) hebben dergelijke leningen een averechts effect. Zij zouden de prijzen opjagen, waar door het voor jongeren nog moei lijker wordt om een betaalbare wo ning te vinden. De Kapelse wethouder J. Hersel- man (WD, onder meer belast met financiën en volkshuisves ting) vermoedt dat die redenering vooral opgaat voor de Randstad met haar hoge huizenprijzen. „Ik denk dat het in Kapelle wel mee valt." een brand in de Westerscheldetun- nel te bestrijden." De rijksoverheid heeft zich dus niet helemaal onbetuigd gelaten. Dat laat echter onverlet dat Borse le jaarlijks een flinke som geld kwijt is aan alleen de brandweer zorg voor de Westerscheldetunnel. Gelok: „Het gaat om een bedrag van 21,50 euro per hoofd van de bevolking in Borsele, oftewel ruim 480.000 euro. Dat komt elk jaar weer terug, voor trainingen, maat vooral voor materieel." Borsele is relatief duur uit door de aanwezig heid van de Westerscheldetunnel binnen de grenzen, terwijl de tun nel geen lokale, maar een bovenre gionale verbinding is. Gelok kan niet nalaten dat te benadrukken. Gelok heeft zijn hoop nu gevestigd op een onderzoek waarin de veilig heidsuitgaven van alle gemeenten in Nederland met elkaar worden vergeleken. Het kan volgens hem niet anders dan dat Borsele daaruit zal springen. Het onderzoek moet voor de zomer klaar zijn. altijd in." De gemoederen liepen gis terochtend hoog op in Serooskerke. De gemeente snoeide een hele strook met bomen achter de hui zen. „Er moet hier lage beplanting komen. Dat kan niet als er bomen staan", legde opzichter R. de Pagter uit. foto Marijke Folkertsma Burgemeester zet zich in voor lagere brandweerkosten. door Harmen van der Werf heinkenszand - Het blijft een strijd die moeilijk te winnen lijkt, maar de Borselse burgemeester J. Gelok blijft hoop koesteren dat de financiering van de veiligheidszorg voor de Westerscheldetunnel ein delijk rondkomt. Het speelt al jaren, nog voor de in gebruikname van de tunnel. Is de brandweerzorg voor de Wester scheldetunnel een zaak van de be trokken gemeenten Borsele en Ter- neuzen, de provincie en/of ook de rijksoverheid? Bijna vier jaar later is die vraag nog altijd niet defini tief beantwoord. „Wij hebben wel geld van de rijksoverheid ontvan gen", geeft burgemeester Gelok aan, „een bedrag van 750.000 euro. Dat is onder meer besteed aan een nieuwe brandweerkazerne in Bors- sele en speciale blusvoertuigen om SEROOSKERKE (S) - Lorenzo (10) kon zijn snikken niet inhouden. „Ik vind 't helemaal niet leuk dat de boomhut weggaat. We speelden er I Donderdag 15 februari llOg 6 dagen uitverkoop Vrijdag 16 februari nog 5 dagen uitverkoop O Zaterdag 17 februari nog 4 dagen uitverkoop Dinsdag 20 februari nog 3 dagen uitverkoop r f\ Woensdag 21 februari nog 2 dagen uitverkoop J Donderdag 22 februari nog I dag uitverkoop (tot 17.00 uur) Donderdag 22 februari laatste dag winter uitverkoop! Wij zijn 23 februari tot en met 28 februari gesloten. I maart grote zomeropening! O Grote Markt 11-13 Goes telefoon 0113 227607 ONGEACHT HOE EN WAAR U VERZEKERD BENT.... OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) Alle merken en soorten glazen brilcollectie 2007 LET OP II onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar. walstraat 81 vlissingen 0118-412370 WWW.TILROE.NL Boerenorganisatie werkt samen met waterschap. zierikzee - De ZLTO en Water schap Zeeuwse Eilanden beginnen een project voor het verbeteren van de dammen bij akkers. Daar bij gaat het om toegangen naar de akkers vanaf de openbare weg. „De landbouwmachines worden steeds groter en sommige kavels zijn groter geworden en dammen liggen niet altijd meer op de juiste plek", zegt C. de Regt van ZLTO. Het project is een initiatief van de ZLTO op Schouwen-Duiveland. Het waterschap is er bij betrokken omdat veel polderwegen eigen dom zijn van het waterschap. Het schap is bovendien verantwoorde lijk voor de waterbeheersing. Het is de bedoeling dat boeren aan gegeven of dammen in aanmer king komen voor verbetering of verplaatsing. De Regt: „Het kan zijn dat sommige dammen versle ten zijn, dat er iets mankeert aan de waterdoorlaat. Maar het kan ook zijn dat een dam breder moet of dat sommigen overbodig zijn. Als we wat dammen kunnen op ruimen is dat mooi, dat is alleen maar beter voor de waterafvoer." Als het project een succes wordt, gaat de ZLTO soortgelijke acties houden elders in Zeeland. renesse - De tijd dat je op Schou wen-Duiveland een goede fietsen stalling met een lantaarntje moest zoeken is voorbij. In zowel Zierik- zee als Renesse is het aantal fiets- beugels fors uitgebreid. Hetzelfde geldt voor negen strandovergan- gen in de Schouwse Westhoek. Om een prettiger uitzicht, een vrije doorgang én het fietsgebruik in zijn algemeenheid te stimule ren, breidt de gemeente Schou wen-Duiveland het aantal fietsen stallingen fors uit Vooral in het toeristische hoogsei zoen is zowe! in Zierikzee als in Renesse spake van een een nij pend tekort. Fietsen worden dan op de meest onmogelijke plaatsen neergekwakt en belemmeren zo de doorgang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27