zee hoort bij 't strand Souburg wil dorp leefbaar houden Lonink niet blij met posteractie mmmm\ KUUIUÜI Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Waterschap kapt bomen voor verbreding wegen Arnemuiden Ginkgo Combi: 3 halen 2 betalen! mp. i a I Ginkgo Combi verbetert geheugen en concentratie Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN pzc Dinsdag 20 februari 2007 23 Dorpsplatform dient u wensenlijst in bij gemeentebestuur. Op het strand bij Dishoek spoelt elke dag veel rommel aan. oost-souburg - Een loket voor paspoorten en geboorte-aangifte. Een politiepost. Beter onderhoud van straten en pleinen, van plant soenen en speelterreinen. Bijna al les in Oost-Souburg verdient aan dacht. Het dorpsplatform heeft een lange lijst met wensen opgesteld die don derdag wordt aangeboden aan het gemeentebestuur. De rode draad in het jaarplan 2007 is de leefbaar heid van het dorp. En die heeft te maken met veel meer dan onder houd van de openbare ruimte. Minstens zo belangrijk zijn de voorzieningen, zoals winkels, hore ca en bedrijven. Het dorpsplat form verlangt van het Vlissingse gemeentebestuur meer inspannin gen om de voorzieningen op peil te houden én uit te breiden. Langs het Kanaal door Walcheren kan bijvoorbeeld een eetcafé met ter ras worden gemaakt, een overnach tingsmogelijkheid voor plezierjach ten, en een wandelboulevard. Andere wensen zijn de opening van een gemeenteloket en de te rugkeer van een politiepost. Die kunnen worden gehuisvest in één gebouw met de bibliotheek, een in ternetcafé en een dorpshuis. foto Ruben Oreel RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl terneuzen - Burgemeester J. Lo nink van Terneuzen is niet geluk kig met de actie van rechtsradica- len tegen het gemeentelijke soft drugsbeleid. Leden van Voorpost Nederland en Voorpost Vlaanderen hebben aan weerszijden van de grens enkele honderden affiches opgeplakt met de tekst 'Ons land drugsvrij'. Volgens Lonink hebben beide groe peringen alleen interesse in het zaaien van onrust. „Zij denken dat het innemen van extreme stand punten politiek gewin oplevert. Maar wij hebben geen advies van rechtsextremisten nodig. In tegen stelling tot wat zij beweren, ne men wij de overlastproblematiek rond de koffieshops heel serieus. We zoeken ook echt naar oplossin gen, al wordt ons dit door de lan delijke overheid erg lastig ge maakt", aldus Lonink. L. Vermeulen van het actiecomité van Voorpost Vlaanderen ver klaart dat eind vorige week zo'n vijftien militanten van beide groe peringen posters hebben geplakt. Een aantal affiches hangt promi nent op een bord langs de Tractaat- weg tussen Axel en Terneuzen. De nationalisten van Voorpost zijn tegen koffieshops in het cen trum van Terneuzen en tegen kof fieshops bij de grens. arnemuiden - Zwakke bomen en struiken langs de Van Cittersweg en de Derringmoerweg bij Arne muiden moeten plaatsmaken voor verbreding van de wegen. Water schap Zeeuwse Eilanden haalt de beplanting nu weg, voor het begin van het broedseizoen. De wegen worden in het voorjaar verbreed om ze veiliger te maken. Zij zijn steeds drukker geworden en het verkeer moet nu soms uitwijken, waardoor de bermen worden ka- potgereden. De wegen worden ver breed van 4,9 naar 6 meter. De om leidingsroute wordt aangegeven met borden. Veel bomen en plan ten langs de wegen zijn slecht en hadden toch gekapt moeten wor den. In het najaar plant het water schap essen, meidoorns en haze laars. Nü 270 tabletten van €61,50 VOOr 41,-! Krachtige Ginkgo Biloba formule nü tijdelijk extra voordelig! ■■■caial www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25