Zeeland PZC Nog veel mis bij sociale dienst WCT&VCT DOEN Schouwburg pas open in november ALLE TWEE! WALCHEREN 34 29 Gemeente twijfelt aan claims BaöEEmiaei Koot en Bie De Ruyter, met een knipoog van De Quelery Talent Bouman behaalt licentie formulewagens Muzikaal cabaret in Podium 't Beest Dinsdag 20 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Cliëntenraad zegt weinig te merken van verbeteringen. door Nadia Berkelder middelburg - De problemen bij de Sociale Dienst Walcheren zijn nog niet voorbij. De cliëntenraad mag dan zelf afspraken hebben ge maakt over klachtenafhandeling, de klanten zelf worden nog steeds geconfronteerd met problemen. Dat stelt A. Krappen van de cliën tenraad. „Wij merken nog niet zoveel van verbeteringen", zegt hij. „Als wij bellen met onze contactpersonen, dan is er meestal vrij snel een op lossing. Maar aan de poort, waar de mensen zelf komen, worden nog veel fouten gemaakt." Neem het geval Van Bemmelen. Zijn jaaropgave was te hoog, om dat hij vorig jaar per ongeluk te veel geld had gekregen. „Een gecor rigeerde jaaropgave maken is niet mogelijk", zegt Krappen. „Het sys teem houdt alleen rekening met uitbetalingen, niet met terugbeta lingen. Bij jaaropgaven kloppen de totaalbedragen vaak niet. Als je niet assertief bent, krijg je in juli een belastingaanslag. Wij kunnen niet zien of er sprake is van onwil of van ondeskundigheid." Een woordvoerder van de sociale dienst spreekt tegen dat er vaker iets mis gaat bij de verstrekking van jaaropgaven. „Het is een inci dent. In dit geval is het een admini stratieve fout. In het systeem is Klanten van de Sociale Dienst Walcheren worden een jaar na de fusie van de drie Walcherse diensten nog steeds met proble men geconfronteerd. iets verkeerd aangevinkt, en dat komt er dan verkeerd uit. We zet ten alles op alles om het goed op te lossen. Die meneer krijgt in ie der geval tijdig antwoord om aan gifte te kunnen doen." Ook bij de Middelburgse Groen- Links-fractie komen 'schrijnende verhalen' binnen, zegt J. van Nieu- wenhuizen. „Het gaat vooral over systemen die niet werken en over de dienstverlening. Sommige men sen komen daardoor behoorlijk in de problemen." GroenLinks heeft de afgelopen weken de ervaringen met de gefuseerde sociale dienst geïnventariseerd. Er zijn reacties van cliënten binnengekomen, maar ook van hulpverleners. De sociale diensten op Walcheren fuseerden vorig jaar. Vorige week erkende de directeur van de Socia le Dienst Walcheren dat nog niet alles loopt zoals het eigenlijk zou moeten. De dienst begint eind de ze maand met een groot onder zoek naar de tevredenheid van de klanten. Aan het eind van dit jaar moet de sociale dienst helemaal op orde zijn. Pagina 22: Dat getal kwam er ge woon uitrollen, zeiden ze. door Maurits Sep middelburg - De Middelburgse schouwburg gaat pas op 10 novem ber weer open. De sluiting heeft geen gevolgen voor voorstellingen. Die waren voor de eerste maan den van de zomer nog niet ge boekt. In de zomermaanden vindt de ver bouwing van de schouwburg aan het Molenwater in Middelburg plaats. De bouwaanvraag is vorige week ingediend. Het gaat met na me om het verbeteren van de ven tilatie en het aanpassen van de keuken en de receptie. Bovendien worden er nieuwe stoelen ge plaatst en wordt de trekkerwand gemechaniseerd waarmee decor stukken worden opgehesen. Aan de achterzijde worden een helling- baan en een laad- en losperron ge bouwd. De laatste activiteiten in de schouwburg zijn 2 juni van dit jaar. Daarna begint de verbouwing waarna de schouwburg, aldus de gemeente, weer een aantal jaren open kan blijven tot er een nieuw theatergebouw is. middelburg - In totaal hebben 26 mensen rond de bouwput een schadeclaim ingediend voor bouw- schade. Van die claims zijn er vijf tien nog niet afgehandeld. Dat stelt wethouder A. de Vries in een reactie op de uitlatingen van de woordvoerster van de belange norganisatie Van A tot Z. Die stel de dat het merendeel van de men sen nog wacht op de vergoeding. Dat komt doordat de gemeente niet klakkeloos het bedrag over maakt dat de schade-expert op geeft, zegt De Vries. „Het gaat wel om gemeenschapsgeld. Als we twijfelen, willen we het graag eerst goed uitzoeken. Het is niet zo dat we expres een vertagingstac- tiek toepassen." Tip? redactie@pzc.nl Sommige tv-programma's zijn van alle (leefjtijden. Koot en Bie hebben typetjes neergezet die tien, twintig jaar later nog im mer tot de verbeelding spreken. Dat merkte de Middelburger die onlangs een paar dvd's van Koot en Bie aanschafte en ze met zijn dochter ging bekijken. Gierend van het lachen aanschouwde de zevenjarige de sketches met Car ta en Frank van Putten. Vooral het samengeperste spreken van zoon Frank vond ze geweldig. Ze doet hem nu graag na, in haar eigen vertaling. Inmiddels tot leedwezen van haar vader. Want grijnzend grauwt ze voort durend: „Mijn vader heeft een parkeerprobleem. ook niet. „Er zit altijd een knipoog van de schil der in." Zoals de gestalte van De Ruyter trots het slagveld overziend, prominent op de plecht van zijn schip: De Zeven Provinciën. „In werkelijkheid hielden bevelvoerders zich zo veel mogelijk ver scholen. Anders zouden ze een veel te gemakke lijk doelwit voor de vijand zijn." Het schilderij krijgt een ereplaats in Vlissings woonzorgcen trum Ter Reede. Maar voor het zover is wordt het in Amsterdam en Vlissingen tentoongesteld in het kader van het De Ruyter-jaar. Ter Reede stelde in het woonzorgcentrum werkruimte be schikbaar, en zorgt samen met sponsors ook voor de financiering. foto Lex de Meester -7tfRW, VLISSINGEN - Michiel de Ruyter in al zijn glorie. Dat moet het schilderij 'De Vierdaagse Zeeslag' tot uitdrukking brengen. De Viissingse zeeschil der Jan de Quelery legt er de laatste hand aan. In mei vorig jaar is hij eraan begonnen. Hij heeft er alles aan gedaan om een waarheidsgetrouw beeld te schetsen. Helemaal kan niet, en hoeft westerschelde container terminal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23