o> Zeeland lokt wetenschappers Verkopers dure tickets aangepakt 2/3 27 Carnaval is in volle gang PZC Bewolkt Diploma-eisen voor molenaars zijn te hoog Sven Kramer benadert eigen wereldrecord Maandag 19 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 43 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 - www.pzc.nl Wubbo Ockels laat op het strand driehonderd vliegers op. door René Schrier middelburg - Bekende en interes sante Nederlanders kunnen een week in Zeeland werken vanuit het kantoor van de directeur van de Zeeuwse Bibliotheek, Ton Bran- denbarg. De eerste die daarvan eind maart gebruik maakt, is oud-astronaut Wubbo Ockels. Later in het jaar zal ook de directeur van het So ciaal en Cultureel Planbureau, Paul Schnabel, een week in het kantoor van Brandenbarg trekken. Over een derde gast, tegen het eind van het jaar, wordt nog nagedacht. Brandenbarg: „Als een interessan te Nederlander naar deze provin cie komt om een lezing te houden, dan arriveert die om vijf uur met de trein, eet wat en 's avonds om elf uur is hij weer vertrokken. Op die manier kunnen de Zeeuwen niet echt met zo iemand kennisma ken. Daar wilde ik wat aan doen en zo kwam ik op Standplaats Zee land." Hij verbindt wel drie voorwaarden aan het verblijf in Zeeland. De gast moet een lezing houden, iets met kinderen doen en aan het eind van de week een essay van vijf of zes kantjes inleveren. Ockels gaat daar graag op in en gaat van 26 tot De directeur van de Zeeuwse Bi bliotheek stelt zijn kantoor een week beschikbaar, om Zeeuwen kennis te laten maken met inte ressante gastsprekers. en met 29 maart aan de slag met het thema duurzame energie. Met medewerking van de TU Delft zal hij op het strand driehonderd vlie gers oplaten die energie opwek ken. Verder geeft hij in toga een gastcollege waarbij alleen kinderen uit de hoogste klassen van het ba sisonderwijs aanwezig mogen zijn, onder het motto Kids College. Ook zijn er debatten met het be drijfsleven en de provinciale poli tiek. Verder wordt gedacht aan pre sentaties en exposities over het the ma duurzame energie. HULST - Op tal van plaatsen in Zeeland is afgelo pen weekeinde het carnavalsfeestgedruis losge barsten. Een van de hoogtepunten van dat eerste weekend zijn de optochten, zoals deze in Hulst, nog altijd populair; de opkomst was bijna overal waar prachtige praalwagens afgewisseld worden hoog. foto Camile Schelstraete met spitsvondige loopacts. Het zottenfeest blijkt pagina 10/11 Carnaval blijft populair Woekerprijzen voor kaartjes zijn CDA, PvdA en SP doorn in het oog. door Peter Kuijt den haag - De Tweede Kamerfrac ties van CDA, PvdA en SP willen dat de staatssecretaris van Econo mische Zaken ticketverkopers aan pakt, die op internet veel te hoge prijzen vragen voor kaartjes voor concerten en andere evenemen ten. De staatssecretaris moet de on langs aangestelde Consumentenau toriteit opdragen om tegen deze ticketshops op te treden. De toezichthouder op consumen tenrecht en eerlijke handel wil ech ter voorlopig niet optreden. Vol gens de Consumentenautoriteit plegen de kaartjesverkopers geen inbreuk op het consumentenrecht en ontbreken juridische mogelijk heden om ze te verbieden. Via onder meer Onlinetickets- hop.nl en Budgetticket.nl zijn te gen woekerprijzen kaarten te koop voor concerten en voorstellingen. De bureaus lokken klanten met de mededeling dat ze kaartjes hebben voor uitverkochte evenementen. Zo worden voor een optreden van zanger Jan Smit, waarvoor via de officiële kanalen 32,50 euro moet worden betaald, prijzen gevraagd van 55 tot 105 euro per kaartje. CDA-Kamerlid Jan ten Hoopen zei zaterdag in het tv-programma Kassa dat er sprake is van 'mislei ding'. Zijn PvdA-coIlega Luuk Blom sprak van 'flessentrekkerij' en pleitte ervoor de zaak te rege len in het initiatief-wetsvoorstel over eerlijke prijzen. Op de sites van online ticketbureaus moet in één oogopslag duidelijk zijn wat de officiële prijs is. Rogier van der Heijden van Tick- etunlimited.nl erkent hogere prij zen te vragen. „Maar ik krijg ze ook niet voor de normale prijs." Van der Heijden, die weigerde te vertellen hoe hij aan de kaartjes komt, weerspreekt dat hij en zijn collega's 'de markt leegkopen'. Maxima kan niet af van nationaliteit Argentinië den haag - Prinses Maxima kan geen afstand doen van haar Argen tijnse nationaliteit. Argentinië staat niet toe dat Argentijnen hun nationaliteit opgeven. Dat blijkt uit navraag. Demissionair minister Verdonk van Integratie suggereerde eerder dat naast bewindslieden en Kamer leden met een dubbele nationali teit ook de prinses grondig bij zich zelf te rade moet gaan over haar dubbele nationaliteit. Dode blinde man zit jaar lang voor televisie new york - De Amerikaanse poli tie heeft in een woning op Long Is land bij New York het lijk van een blinde man van zeventig jaar aan getroffen die ruim een jaar lang dood in een stoel voor een loeien de tv heeft gezeten. Het lijk ver keerde nog in relatief goede staat door de droge atmosfeer in het huis. De man werd bij toeval ontdekt na een melding over een gebarsten leiding bij het huis. Geen Duits paspoort voorstanders eerwraak hamburg - Buitenlanders die voor standers zijn van eerwraak of die islamitische terreuraanslagen beju belen, moeten geen Duits pas poort meer kunnen krijgen. Dit staat bij een initiatiefwetsvoorstel dat Beieren en andere Duitse deel staten willen inbrengen in de Bondsraad. Ook twijfels aan steun voor de rechtsstaat moeten ertoe leiden dat het Duitse staatsburgerschap wordt geweigerd. De NOS besteedt te veel aandacht aan schaatsen Een tunnel bij Sluiskil mag extra tol in de Westerscheldetunnel kosten eens 9% EN iMSMËÊÊlÊÊÊË Zeeland 2, 3, 10, 11 13, 14 en 15, Bin nenland 4 en 5, Buitenland 7 en 9, Agenda 16, Cultuur 17, Weer 18, Strips 19, Sport 21 tot en met 35, Televisie 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1