in't klein v47 PZC Zaterdag 17 februari 2007 Toen interieurarchitecten Janet Meursing en Marcel Dijkstra zelf een baby verwachtten, konden ze geen designmeubels vinden. Het stel begon gelijk maar de kinderwinkel KIND en kleiner. door Ansje Monkhorst foto's Corné Sparidaens Stel: je bent jong, je hebt je hele huis trendy ingericht met het laatste design en je krijgt een kind. Dit unie ke mensje moet natuurlijk een even unieke babykamer krijgen. Met het liefst een bedje van Droog Design, een commode van Piet Hein Eek en een kinderstoel van dOts. Maar waar haal je al dit moois? Dat was precies waar Janet Meursing (32) en Marcel Dijkstra (39) uit Groningen tegenaan lie pen. Als interieurarchitecten houden ze van modern design, maar: „Het is hier allemaal hetzelfde. Grote ke tens zoals Prenatal of Ikea en ver der de doorsnee spullen", aldus la- net Meursing. „We waren er al eens eerder mee geconfronteerd, toen we een heel huis in Drachten moesten inrichten. Destijds heb ben we alles in Amsterdam be steld en verder hadden we er ei genlijk niet bij stilgestaan. Totdat ik zelf vorig jaar zwanger werd en we gingen nadenken over een ei gen kinderkamer." „Daar komt bij dat we zelf altijd in het zwart zijn gekleed. Vrienden van ons hadden al aangekondigd dat ze als kraamcadeautje wel ba- byrompertjes zwart zouden ver ven. Een kind van ons kan im mers niet in roze lopen. Toen ik op internet een merk tegenkwam dat uitsluitend zwarte babykleer tjes en accessoires op de markt brengt, was ik verloren. Het balle tje ging rollen", vertelt Meursing. He toeval wilde dat juist op dat moment partner Marcel Dijkstra een leuk pandje kreeg aangebo den. Via zijn werk als huisarchi tect van sociëteit De Harmonie in Groningen werd hij gewezen op een leegstaand pand naast de so ciëteit. „Het ging allemaal razend snel. We hebben het pand 'kinder- wagenvriendelijk' gemaakt en in onze eigen sfeer ingericht." Om sfeer gaat het ook bij K/ND en kleiner. „Dus geen lullige schotjes voor allemaal kamertjes, zoals bij de meeste ba bywinkels, maar wij zetten rustig twee meubeltjes op elkaar." Een helemaal in wit opgetrokken etala ge met alles er op en er aan van dOts is daar een mooi voorbeeld van, net als de andere etalage waar plek is voor de ontwerpen van Piet Hein Eek - bedden, kast en commode. Alles in sloophout. Een beetje vreemd zo op het eerste ge zicht, sloophout voor een baby, maar zo verzekert Janet Meursing, splinters zijn er niet bij. Ook van hout, maar hier voelt het materiaal fluweelzacht aan, zijn de ontwerpen van het Friese merk Warber. „Dat 'fluwelige' komt doordat alle meubeltjes zijn afge werkt met natuurlijke olie en zeep", zegt Meursing. In de winkel vind je verder strak smeedijzer voor een ledi- kantje, een bedje in een tent op palen, een schommelstoel speciaal voor de nachtvoedingen, een strakke wieg hangend aan het plafond, zwarte miniboxers- hortjes, kubusstoeltjes, bekers met mega oren van Richard Hutton, design knuffels, design lakentjes, slopen, speelgoed en een hobbel paard van Chris Slutter. Kleertjes vind je er onder meer van de mer ken Lief!, Blond&Blond en Shirt je- Praktische hulpmiddelen als een badthermometer moet je niet zoe ken bij KIND en kleiner. Spotgoed koop is het meeste ook niet, maar voor 87 euro heb je al wel een ech te Babylonia-wieg van wit karton, Voor dat geld schommelt hij ook nog. a KIND en kleiner, Kreupelstraat 12, Groningen. Tel: 050-3184152.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89