v43 PZC Zaterdag 17 februari 2007 ETALAGE Veel kinderen zijn dol op de tuin. Ze willen niet alleen spelen in de zand bak, maar het liefst zelf ook nog bloembollen planten. Daarop speelt speelgoedproducent Play- go in met speciaal tuingereed schap voor kinderen. Het gereed schap ziet eruit als dat van Gar- dena en komt in een grappige tuintrolley. Die is verkrijgbaar vanaf 29,95 euro, het tuingereed schap vanaf 1,50 euro. Informa tie: www.vandermeulen.com Onze tuin is onlosmake lijk onderdeel van het huis geworden, waar 's zomers net zo inten sief geleefd wordt als binnen. Dat heeft grote invloed op het nieuwe tuinontwerp en de inrichting, longe groene vakmensen laten tij dens de Nationale beroepenwed- strijden dan ook zien wat er bij een goed aangelegde tuin allemaal komt kijken. Voor belangstellende bezoekers (die hun tuin tevoren opmeten) biedt Dreamgarden Ho veniers een gratis tuinschets. Hoe je met weinig of geen kosten je tuin leuk kunt inrichten, laat Ca- zemier Van Kempen zien in zijn 'gratis' tuin. Alle gebruikte ma terialen waren voor nop. „Buiten leven is inderdaad dé trend", vertelt tuinontwerper en beursdeelnemer André van Slee- uwen uit Veghel. „We werken veel samen met binnenhuisarchitecten om de wensen van de klant te rea liseren." Een noviteit van Van Sleeuwen is de betonnen terrastegel van twee bij twee meter, verkrijgbaar in grijs en antraciet. Op de stand is met deze tegels een zwevend ter ras inclusief verlichting boven een vijver gerealiseerd. Tuinidee 2007 laat er geen twijfel over bestaan: ook de zithoek heeft inmiddels zijn intrede gedaan in de tuin. We kunnen overal loun- gen en cocoonen, zowel in naturel als strakke sfeer. Het blijft boven dien al lang niet meer bij gewone meubels. Romantische tweezitters en varianten op de klassieke strandstoel vullen de talrijke collec ties aan. Ook voor de kinderen is er (goed) nieuws. Zij kunnen zich vergapen aan de Top Swing van Garden Ga mes. Dat is een drie meter hoge schommel voor het hele gezin, ge maakt van roestvrijstaal. Het speel toestel neemt weinig ruimte in en past bij de huidige tuintrends. Dat outdoor cooking momenteel hot is, behoeft geen betoog. Op de OutdoorKookFair, een van de beurspaviljoens, valt voor bezoe kers veel te kijken, proeven en uit te proberen. Er staan showmodel len van buitenkeukens, barbecues, pizza-ovens en kookpotten. Wil je meer dan kijken alleen, doe dan mee aan de culinaire wedstrij den en kookdemonstraties. Een perfecte manier om kennis te ma ken met het échte werk op het ge bied van buiten koken. Liefheb bers van koken met biologische producten hoeven niet te treuren. In het themapaviljoen 'Puur Na tuur' worden biologische kookde monstraties gehouden. Eén van de grote publiekstrekkers van Tuinidee 2007 is misschien wel de beroemdste tuin van Neder land, de tuin van het Big Brother Prominente gasten Op donderdag 22 februari is Modeste Herwig aanwezig op Tuinidee om haar nieuwste boek Gebruik van kleur in de tuin te signeren en een lezing te geven. Wim Oudshoorn is zaterdag 24 februari aanwezig om zijn nieuwste boek over orchideeën te signeren en voorlichting te geven over de verzorging van deze exotische bloemen. RTL Tuinmagazine-presentator Jurgen Smit, die bekend staat om zijn tuinmeta- morfosen, presenteert zijn nieuwste boek Dit is jouw tuin. Lodewijk Hoekstra, presentator van Eigen Huis Tuin, lanceert zijn boek Lode- wijk en het buitenleven. Hij is aanwezig op donderdag 22 februari (van 20.00 tot 22.00 uur) en op vrijdag 23 en zaterdag 24 februari (beide dagen van 12.00 tot 14.00 uur). Huis. Sfeervol, bruikbaar en mo dern waren de uitgangspunten van het ontwerp. De laatste tuin trends zijn erin verwerkt. De Big Brother tuin is in z'n geheel te be kijken op de beurs. Ook aan accessoires wordt ge dacht. Of je nu op zoek bent naar trendy accenten voor de tuin of juist dol bent op tierlantijnen, het is er allemaal. Van een strakke fon tein zoals de Tusk tot de groene collectie tuinfiguren van Artopya, die behalve kikkers, olifanten en paarden zelfs een 'Nessie' (het monster van Loch Ness) omvat. De figuren staan verspreid over de hele beurs. Nieuw is de lijn Komala-va- zen, gemaakt van kera miek in combinatie met bamboo. Dé potterie-hit van 2007 wordt het Fibreterrazzo, voorspelt producent Capital Ornaments. Het lichtgewicht broertje van Fi breterrazzo is goedkoper, makke lijk in onderhoud en geschikt voor binnen en buiten. Mede dankzij (tel)acties van Vogel bescherming zijn gevederde vrien den weer meer dan welkom in de tuin. Op de beurs wordt daarop in gespeeld met vogel- en insecten potten van onder meer Vivara. Even uitrusten van alle geslenter en toch lekker bezig zijn? Dat kan met het volgen van een van de Tuin van het Big Brother Huis. workshops op de beurs, zoals de workshops met pretex (decoratie- verharder) voor beelden en andere tuinornamenten. Bij Migatita kan een mand of glas worden versierd met bloembollen. Deze worden aangekleed met tilandsia, mos of schors. Het Tuin Interieur Pavil joen biedt een podium voor lezin gen en demonstraties. is Tuinidee 2007 Den Bosch, van 22 tot en met 25 februari in de Bra banthallen, Diezekade 2, Den Bosch. Tussen Den Bosch NS en de Brabant hallen rijden pendelbussen. Ope ningstijden: donderdag 22 en vrij dag 23 februari van 10.00-22.00 uur; zaterdag 24 en zondag 25 fe bruari van 10.00 tot 18.00 uur. Toe gang: volwassenen 16 euro; korting/pas 65-plus 12 euro; kinde ren tot en met 12 jaar 8 euro. Tuinidee 2007 Goes, van 16 tot en met 18 maart in de Zeelandhallen, Nobelweg 6, Goes (autosnelweg Bergen op Zoom-Vlissingen A58, aan de rand van de stad Goes). Openingstijden: vrijdag 16 maart van 10.00 tot 22 uur; zaterdag 17 en zondag 18 maart van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. www.tuinidee.nl Hij oogt futuris tisch, de nieuwe overkapping voor het terras die Livium Crea tive Louvres introduceert. Maar handig is het zogenaamde lou- vredak wel. Met behulp van een afstandsbediening kan de over kapping in enkele seconden wor den geopend of gesloten. Daar mee biedt het louvredak be scherming tegen zon, regen en wind. De prijs per vierkante me ter ligt tussen de 450 en 600 eu ro. Informatie: www.livium.nl Nieuwkomer op de Nederlandse markt voor tuin meubilair is Fermob. Deze Fran se producent is verantwoorde lijk voor de serie Luxembourg, ontworpen door Frederic Sofia in opdracht van de Franse rege ring voor het gelijknamige park in Parijs. Voor wie een Parijs tintje in de tuin wil, is er de bank Luxembourg vanaf 279 eu ro. Topstuk is de designbank Charivari, bijna 2,5 meter breed en verkrijgbaar in 27 kleuren. Hij kost 2175 euro. Informatie: www.dacks.nl Buiten koken heeft zijn beperkingen. Technieken als wokken en stomen - in de keuken gemeengoed - zijn bui ten vaak niet mogelijk. De Woki- Wok van Wineurope brengt uit komst. Het apparaat is geschikt voor wokken, grillen, barbe cuen, roken, stomen, steengril len en pizzabakken. Hij is uitge rust met grillrooster, houtskool- rooster, geëmailleerde bol, gietij zeren wok en thermometer. Het kooktoestel kost 198 euro. Infor matie: www.wokiwok.com We kunnen overal loungen en cocoonen in de tuin. Bijvoorbeeld in deze tuincocon van Cocon Center, te zien op de beurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85