Binnenland Defensie wil af van Hells Angel-marinier Erfgenamen zetten Belgisch landgoed Johnny Mieremet te koop Wilders twijfelt over reis Pakistan EXECUTORIALE VERKOOP PERCEEL GROND MET OPSTAL TE WESTDORPE pzc Zaterdag 17 februari 2007 7 Opbrengst vastgoed vermoorde crimineel moet schuld afbetalen. amsterdam - Het landhuis uit de erfenis van Johnny Mieremet in het Belgische Neerpelt is te koop gezet. De erfgenamen van de in 2005 geliquideerde crimineel bie den het aan voor 2,7 miljoen euro. Johnny Mieremet, die in conflict was geraakt met Willem Hol leeder, werd doodgeschoten in de Thaise badplaats Pattaya, waar hij net begonnen was met het ontwik kelen van een terrein met vakantie woningen. De moord is nooit op gelost. De verkoop van de villa in Neer- pelt is mogelijk ingegeven door druk vanuit de Nederlandse Belas tingdienst. Mieremet werd al sinds eind jaren negentig op de hielen gezeten door de fiscus: officieel woonde hij in Neerpelt, maar vol gens de fiscus was hij 'zakelijk' vooral in Nederland actief Hij kreeg daarop een navordering, waarover jaren is onderhandeld. Bij zijn overlijden had Mieremet nog steeds geen cent belasting be taald. De schuld bedroeg naar ver luidt enkele tientallen miljoenen. De Belastingdienst heeft begin dit jaar een aantal dwangbevelen uit gebracht tegen 'de erven J. Miere met'. Wie die erfgenamen zijn is niet precies duidelijk. De villa in Neer pelt zou te koop zijn gezet door Mieremets moeder. Het zwembad in het landhuis van wijlen Johnny Mieremet in het Belgische Neerpelt. Een onderofficier blijkt actief lid te zijn van de omstreden motorclub. den haag - Defensie overweegt een onderofficier van het Korps Mariniers te schorsen, die naast zijn militaire loopbaan secretaris is van de Rotterdamse afdeling van de Hells Angels. Hij behoort tot de 22 Angels die worden vervolgd door justitie. Defensiewoordvoerder Van de We tering: „Wij hebben vernomen dat de marinier betrokken zou zijn bij een strafrechtelijk onderzoek naar een drugsdelict. Dat heeft te maken met zijn lidmaatschap van de Hells Angels. Als dat zo is, dan moeten maatregelen worden geno men." Het gaat dan om een schor sing. Van ontslag zou geen sprake zijn, omdat de omstreden motorclub geen criminele organisa tie is. De betrokken marinier heeft afge lopen week op oefening in Noor wegen van zijn werkgever te ho ren gekregen dat Defensie een on derzoek naar zijn activiteiten is be gonnen. Van de Wetering: „Hij heeft een gesprek gehad met zijn commandant. Meer kunnen wij daar niet over zeggen." Het ministerie van Defensie heeft vorige maand een nieuwe gedrags code opgesteld na een reeks inci denten met militairen. In die code staat dat militairen zich ook bui- WJ 'n de gedragscode van defensie staat dat militairen zich ook bui ten hun werk behoorlijk moeten gedragen. Dit kan een ser geant-majoor nu lelijk opbreken. ten hun werk behoorlijk moeten gedragen. Defensie onderzoekt op dit mo ment waar de sergeant-majoor pre cies van wordt verdacht. „We wil len meer informatie hebben voor dat we eventueel tot een schorsing overgaan. Dat doe je niet zomaar", aldus de Defensiewoordvoerder. Hij hoopt binnen een paar dagen meer duidelijkheid te hebben. De advocaat van de sergeant-ma joor, Jeroen Broers, noemt de op hef 'een storm in een glas water'. Hij vraagt zich af waarom Defen sie niet eerder vragen heeft ge steld, bijvoorbeeld na zijn aanhou ding in 2005, toen de man drie da gen vastzat. „Het is heel vervelend allemaal. Hij zwaait binnenkort af, de marine is net als de motorclub een stuk van zijn leven", aldus de raadsman. den haag - Geert Wilders, fractie voorzitter van de Partij voor de Vrijheid (PW), twijfelt of hij met een Kamerdelegatie zal afreizen naar Afghanistan en Pakistan. Zijn recente uitspraken over de Koran en de profeet Mohammed haalden in Pakistan de pers en zorgden daar voor opschudding. In Pakistan staat de doodstraf op het 'beledigen van de profeet' en het 'vernielen van de Koran'. Wil ders: „Er bestaat een kans dat ik om veiligheidsredenen niet mee ga-" Het Tweede Kamerlid zei onlangs dat moslims die in Nederland wil len blijven, de helft van de pagi na's uit de Koran moeten scheu ren en weggooien. Volgens hem is de islam een gewelddadige religie en was de profeet Mohammed een extremist. „Als Mohammed hier vandaag leefde, dan zou ik voorstel len hem als extremist met pek en veren het land uit te jagen." Die uitspraken waren voorpagina nieuws in onder meer Marokko en Pakistan. De Kamerdelegatie ver trekt binnenkort naar de regio. De legatieleider Hans van Baaien (WD) zou het betreuren als Wil ders besluit niet mee te gaan. „Geert levert als criticus op zulke reizen altijd een goede bijdrage. Hij is welkom." Stationsstraat 5 4571 LA Axel Tel 0115-561414 Fax: 0115-564491 info@notarishendrikse.nl Mr. G.W.J.M. Hendrikse. notaris met plaats van vestiging de gemeen te Terneuzen, is voornemens om op donderdag 22 maart 2007 om 14.00 uur in Cultureel Centrum De Halle aan de Rooseveltlaan la te Axel, ten verzoeke van de executant, in één zitting, in het open baar, bij opbod en afmijning. te verkopen: het perceel grond met de in aanbouw zijnde woning, staan de en gelegen te 4554 CC Westdorpe, Graafjansdijk B68, kadastraal bekend gemeente Sas van Gent, sectie K, num mer 1045, groot twee are en veertien centiare. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing, voorzover daarvan in de veilingakte niet uitdrukkelijk is afgeweken, de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 2006, welke ter inzage liggen ten kantore van genoem de notaris Hendrikse. Aflevering De aflevering van het registergoed vindt plaats op de dag dat de koopsom en het verder verschuldigde wordt betaald. Gebruik Voor zover bekend is het registergoed in gebruik bij de eigenaar. Indien het registergoed niet vrij van gebruik door de eigenaar en de zijnen wordt afgeleverd, kan de koper de ontruiming bewerkstelligen uit kracht van de grosse(n) van de daartoe benodigde akte(n). Betaling Alle, kosten dienen binnen zes dagen na de gunning en de koopsom dient binnen zes weken na de gunning te worden betaald. Bieders: Deze dienen zich te legitimeren en desgevraagd een bewijs van financië le gegoedheid te overleggen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij genoemd notariskantoor, (dhr A. Goethals Tel: 0115-567153). (zie ook: www.notarishendrikse.nl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7