weg ni Supervoordelige busreizen voor u als lezer! **9 nl v31 PZC Zaterdag 17 februari 2007 Uitzicht over het Obermünstertal. zichtige glimp van de Alpen. Je zou er zelfs de Mont Blanc moe ten zien liggen. Maar niet vandaag. En iedereen doet een rondje langs de winderige kale top voordat ze weer afdalen. Bijna filelopen. Wij echter volgen de route naar Haldenhof. Nog zo'n 5,5 kilometer gaans, grijnst het bordje ons toe. We hebben er dan al zo'n 12,5 op zitten. Immense heide- en bosbes- senstruiken zoeken hun weg tus sen grote rotsen en kleine keien. Allengs wordt het pad smaller, rot- siger, kronkeliger. Wanneer de rou te zich in opnieuw dichtbeboste en redelijk steile heuvelen voort zet, wordt het grimmiger. Wortels steken even onverwacht als venij nig als voetangels uit de bodem en we moeten oppassen niet te strui kelen. Bij regenachtig weer lijkt ons dit pad nauwelijks te doen. Niet zo gek lang geleden is deze hoek door een woedende wind ge troffen en de geknakte bomen lig gen kriskras over de heuvel. Als triest bewijs van het verloren ge vecht. Op die andere, veel beroemdere top, lijkt het wel kermis. De zon heeft velen de natuur ingejaagd en deze Feldberg, met 1493 meter de hoogste van het Woud, ziet nog net niet zwart. Maar de gondellift maakt overuren, zo ook de jon gens en meiden van de horeca. Wandelen met de Nordicstok, ook al wandel je helemaal niet a la Nor- die, blijkt ook hier reuze populair; als niet-stokkers vallen wij lelijk uit de toon. Een fraai gebied, rondom deze Feldberg, waar je 's winters kunt skieën en langlaufen. Ook Bismar ck wordt er herdacht en de Duitse meteo heeft er een station. Een grote kale vlakte, dat wel. En dat door mensenhanden, die alle bo men velden. Het hout was nodig voor de hui zen, de meubels, als brandstof. Nu rest slechts gras met een enkel naaldboompje dat zich met moei te staande houdt. Maar voor en na deze populaire berg, over de 'Gipfel' en door Stü- benvasen naar Notschrei, is de rou te weer als vanouds: stil, roman tisch en wonderschoon. Reusach tige eiken en beuken, berken en kastanjes, dennen en sparren laten zien wie hier de dienst uitmaakt. En plots glinstert en gloort er een bergmeertje tussen het geboomte: de Feldbergsee. Ons startpunt die dag was Hinter- zarten, waar een skimuseum ons wijst op de grote skikampioen uit de jaren óo^Georg Thoma, die er geboren is en aan huidig bewoner Sven Hannavald, meer recent kam pioen van de springschans. De na bijgelegen Adlerschanz waakt als trotse vader over deze winterzo nen van het Zwarte Woud. Wij liepen een deel van de Westweg, een 280 km lange wandeltocht dwars door het Zwarte Woud tussen Pforzheim en Basel. Met soms venij nige klimmetjes. Te lopen in elf dagen, maar het is aan te bevelen zo nu en dan een rustdag in te lassen. De toerismeorganisatie van het Zwarte Woud biedt een arrangement aan vanaf 335 euro p.p. waarbij o.m. voor vervoer van de bagage wordt gezorgd, www.westweg-schwarzwald.info (ook in het Nederlands) ofwww.westweg.de (alleen in het Duits) Om het wandelen in Duitsland te promoten heeft het Duits Verkeersbu reau de (gratis) brochure 'Duitsland te voet ontdekken' uitgebracht, te be stellen via 0900-1091029 (0,25 p/m). Ruim 70 wandelroutes worden er beschreven. Zie ook www.duitslandactief.nl. De regio ligt op ongeveer 700 km van Utrecht, goedkoop vliegen kan met easyjet naar Basel. Vertrek o.a.: 5.19 maart, 2, 16, 30 april, 14 mei, 11 juni, 2,23 juli, 6, 20 augustus Combineer een bezoek aan de 'Gouden Stad' Praag met een bezoek aan het Boheems Paradijs Zie hoe glas wordt gemaakt, bekijk rotsdorpen en geniet van Prachtig Tsjechië' Inclusief: Vervoer per luxe touringcar, 4 hotelovernach tingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal diner, 2 stadswande lingen o.l.v. gids Vertrek o.a.: 5, 19 maart, 2, 16, 30 april, 11 juni, 2, 23 juli Bezoek 'Florence aan de Eibe'. Geniet van de mooiste steden van Duitsland, bezoek National Park Sachsische Schweiz, bekijk hoe Altenberger kruidenlikeur wordt gemaakt en vaar over de Elbe' Inclusief: Vervoer per luxe tou ringcar, 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 5 maal lunch, 4 maal diner, diverse dranken in het hotel, stads wandeling Dresden o.l.v. gids, afscheidsdiner Vertrek o.a.: 16 maart, 26 mei, 1 juni, 9, juli, 22 oktober, 16 november, 14 december Geniet van prachtig Londen' Bekijk de Big Ben, Buckingham Palace. The Tower Bridge en The London Eye waar u geniet van een prachtig uitzicht over Londen' Ga shoppen in Harrods, bezoek Downingstreet, Trafalgar Square en vaar over de Theems' Inclusief: vervoer per luxe tour ingcar, 2-4 hotelovernachtingen, ontbijt hotel, bootovertocht Calais - Dover' THURINGEN ERFURT Vertrek o.a.: 19, 26 maart, 2,16 april, 2,9,23 juli, 6,13, 20 augustus, 3,17 september Bezoek het Groene Hart van DuitslandBekijk de prachtige stad Erfurt en de Kramerbrücke. Geniet van de Tuinen van Erfurt' en maak een rondrit door het Thuringer Woud - waarbij u diverse kastelen ziet en bezoek Weimar' Inclusief: vervoer per luxe touringcar, 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en 4 maal diner, drankje bij het diner. 4 maal avondprogramma, stadswandeling Erfurt o.l: gids, vervoer per luxe tounngcar. Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a €10, overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. Actie geldig van 17 t/m 23 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73