Wandelen over W 0 Overboeking in Oman Exclusieve Lezersaanbieding Zwarte Woud van€ 155,- p.p. voor 135,- p.p. v30 I Zaterdag 17 februari 2007 PZC LIZA'S door Liza van Sambeek De vrouwen weten wat ze moeten doen: afstand houden Een winterse ontsnapping naar een exotisch land: Onze keu§ was gevallen een wat luxueuzer hotel in Sohar, in het noorden van Oman. Op de website zagen we uit zicht op een blauwe warme zee, een palmentuin en een feest voor de gasten! Het e-mail en telefoonverkeer tevoren was moeizaam door uit vallende mail en telefoonverbindingen. De aanhouder wint en uiteindelijk kregen we een reservering gemaild voor onze twee gezinnen. Toen we vol verwachting arriveerden in de ma jestueuze hotelhal, bleek er een probleem: er waren geen ka mers meer voor ons. „The reservation had been cancelled", ui teraard zonder de slachtoffers daarvan in kennis te stellen. De vrouwen uit het gezelschap wisten uit ervaring al wat ze in een dergelijke situatie moeten doen: afstand houden, rustig in een hoek gaan zitten, mond houden en onze mannen het werk laten doen: hard onderhandelen om er toch nog in te ko men. Wij zegen neer in de kussens en hoorden onze echtgenoten de druk opvoeren. Onze kamers wa ren weggegeven aan the royal fa mily van het sultanaat Oman. In middels bleek het hotel recent van eigenaar te zijn gewisseld: de internationale Taj groep had het verkocht aan de Staat Oman, wat het telefoon en mailgedoe verklaarde alsook het weggeven van toeristenkamers aan nazaten van de sultan. Een uur later was een compromis bereikt: wij kregen de beschik king over prachtige strandappartementen op het terrein van het hotel. 's Avonds namen we, vol verwachting en nieuwsgierig naar de royal family, deel aan het tuinfeest. De hotelgasten bestonden vooral uit rijke Indiërs op vakantie, wat chique oudere wester se echtparen, groepjes Indiase en Pakistaanse gastarbeiders en wat verdwaalde Omaniërs. Omaanse vrouwen hebben we er niet gezien. Na een paar fles sen champagne zat de stemming er al snel in. Een quizmaster, een loterij, een dj en een vals spelende live band maakten het plaatje compleet. De Indiërs dansten, de westerlingen aten en de Omaniërs keken hun ogen uit. Wij waagden ons op de dansvloer, wat mij na drie nummers een in gebroken Engels op een servet gekrabbelde liefdesverkla ring opleverde, overhandigd door een Indiër. Mijn echtgenoot werd intussen betast door een uiterst grappi ge, maar stomdronken local die een lot bleek te hebben gewon nen, een fonduestel of zoiets. Een buikdanseres all from Moroc co betrad het podium. Al haar weelderigheid geperst in een zeer nauwsluitende witte avondjapon die wel haar formidabe le rugrollen, maar geen enkele buikrol liet zien. Zij deed haar best, maar echt opwindend werd het niet. Het was en bleef tenslotte een braaf feest. Om twee uur wankelden we uitgeput naar onze appartemen ten, teleurgesteld in het royaltygehalte van deze avond. Vanach ter een dikke deur in de hal klonk wild feestgedruis. Wij open den de deur en vielen met onze neus in de boter: In de kleine bar bevonden zich vele tientallen mannen in traditionele dracht, wild zingend, drinkend en rokend. Op de tafels dans ten schaars geklede buikdanseressen. Opzwepende muziek op volle sterkte. De royal family was gelokaliseerd. Het Zwarte Woud is een van de meest populaire plekken van Duitsland. Ruim 130 jaar geleden werden toeristische wandelpaden uitgezet. Inmiddels telt de regio liefst 28 miljoen overnachtingen per jaar. Toch valt het met de drukte mee, ontdekten wij tussen Hinterzarten en Haldenhof. door Gerard Chel foto's GPD Duitsland Karlsruhe Pforzheim Baden-Baden Offenburg# andelen in het Zwarte Woud en bijna worden ge zandstraald? Het zou zo maar kunnen, wanneer je te dicht bij de helikopter bent die kalk inneemt om het even later bo ven de bossen uit te strooien. 'Bit ten meiden Sie die Landeplatze und Waldwege', staat op het bord je. Dat we natuurlijk pas zien na dat we zowat werden omvergebla zen door die 'Hubschrauber'. Met letterlijk de kalk tussen de tanden zetten we er stevig de pas in. Weg van stof en herrie. Verre van milieuvriendelijk natuur lijk, deze bemesting vanuit de lucht door die heli. Behoorlijk sto rend bovendien. Maar het zal wel niet anders kunnen. We zijn onderweg van Notschrei naar Wiedener Eek, door een dichtbebost gebied, waartussen roodbruine pinken en vaarzen worden verweid en boomhutjes de aanwezigheid van wild verra den. Met glooiende weilanden die ons een weids uitzicht gunnen over het Obermünstertal. En goed onderhouden boerderijen, als brui ne vlekjes verspreid op een groen laken. Hier zijn de boeren niet arm. We zijn bijna de gehele route een zame wandelaars, alleen in de buurt van enig vertier, zoals de ho reca bij Wiedener Eek is het druk ker. Dat verandert wanneer we bij de cabinelift van Belchen geraken. Hordes dagjestoeristen, wande laars voor een uur, laten zich naar 1414 meter hoogte kabelen. Genie ten, zoals wij, van het uitzicht over het Rijndal, met westelijk de Elzas en zuidelijk zowaar een voor- 4- of 5- daags fiets-/wandelarrangement Zwarte Woud Wanneer u de prachtige bossen van het Zwarte Woud tegen de heuvels aan ziet liggen, komen de kriebels al op; heerlijk fietsen of wandelen in dit prachtige gebied. Of slenteren door de straten van Bad Herrenalb, waar u leuke souvenirwinkeltjes vindt. Pharos Reizen van ANWB heeft speciaal voor u, als lezer van deze krant, een voordelig arrangement naar dit prachtige stukje Duitsland samengesteld. Uw hotel Het Treff Hotel Bad Herrenalb is gelegen aan het rand van het bos. Het heeft een groot tuinterras en een restaurant. Het hotel beschikt over een binnenzwembad, wellnesscentrum en verschillende sport- en spelfacili- teiten. De tweepersoonskamers beschikken over een tweepersoonsbed, televisie, badkamer met bad of douche, föhn en toilet. Kijk voor meer informatie op pharosreizen.nl Inbegrepen: - 3 of 4 x overnachting op basis van halfpension (ontbijt- en dinerbuffet) in Treff Hotel Bad Herrenalb - wandelroutes (ontvangt u ter plaatse) - 1 dag gratis fiets - gratis gebruik zwembad - gratis gebruik sauna en Turks stoombad Bij een boeking vóór 31 maart 2007 ontvangt u het driedubbele aantal Air Miles. Informatie reserveringen Via www.pharosreizen.nl/wegener, bij alle ANWB-winkels of via 0900 365 65 65 (20cpm) met behulp van zoek boekcode: 13032. Optioneel U kunt twee verschillende wellness-pakketten bijboeken vanaf 85,- 4-daagse 5-daagse 01/03 -06/04 06/04 - 09/04 09/04 - 04/05 04/05-04/11 135,00 210,00 135,00 157,50 179,00 255,00 179,00 210,00 Prijzen p.p. per arrangement, verblijf in tweepersoonskamer. Toeslag kamer met dalzicht: 5 p.p. per nacht. Niet inbegrepen: reserveringskosten, kosten calamiteitenfonds en toeristenbelasting, a pharosreizen.nl Roodbruine pinken en vaarzen worden verweid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72