Edsilia v10 Zaterdag 17 februari 2007 PZC Edsilia Rombley (29) vertegenwoordigt in mei voor de tweede keer Nederland tijdens het Eurovisie Songfestival, met Nooit meer zonder jou. Haar eerste Nederlandstalige album Meer dan Ooit, waarvan ze een groot deel van de teksten zelf schreef, ligt nu in de winkel. De zangeres vertelt aan de hand van enkele van de songteksten. door Bernice Breure foto's CPD/ANP Als haar twee jaar, of zelfs één jaar, geleden was gevraagd opnieuw mee te doen aan het Eurovisie Songfestival, had ze vriendelijk be dankt Maar het ver zoek van de NOS kwam nu op een mo ment dat Edsilia Rombley zó lekker in haar vel zat, dat de wereld voor haar open lag. Ze dacht: ach, kom maar op. „Ik was net getrouwd, we waren mijn Ne derlandstalige album aan het afronden en een theatertour aan het plannen. Omdat ik Hemel en Aarde op mijn nieuwe plaat wil de zetten, was ik nog bij Fluitsma en Van Tijn (de componisten van het nummer, red.) langs geweest. We hadden het weer over toen. Uitgerekend in die tijd werd ik gebeld. Het was té toevallig, het moest blijkbaar zo zijn." Met Hemel en Aarde behaalde Rombley in 1998 in Birmingham de vierde plaats op het Eurovisie Songfestival, nog altijd de hoogste score voor Nederland sinds Teach Inn in 1975 het internationale liedjesfestijn won. Twintig was ze, dus uiteraard zijn er verschillen tussen Edsilia toen en nu. „Als ik iets meemaak, wil ik er vooral van genie ten. Dat gold toen helemaal. In de bus naar Birmingham was iedereen bloedner veus, terwijl ik vrolijk alles om me heen zat te filmen. Nu ben ik kritischer op me zelf Ik maak me meer zorgen om die valse noot, als die komt." „Nerveus was ik niet, dat klopt. Kijk, ande ren beginnen met het maken van muziek in een keldertje, jammen wat in een café, gaan met een demo langs platenmaatschap pijen en staan stijf van de stress als ze bij een tv-programma beseffen dat miljoenen mensen zitten te kijken. Voor mij is het juist tijdens zo'n programma, de Soundmix- show, begonnen." „Daarna rolde ik van het ene tv-optreden naar het andere, ik ging van Linda de Mol naar Ron Brandsteden Ik vind het veel en ger als er een plaat van me uitkomt. Voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66