Staten gaan door met WCT Overleg meertalige school Meer duidelijkheid over getijdennatuur Kans Boogerd op zetel senaat Betere smering fiets-voetveer Carnavalsdroom in rook op <\erne*/> PZC Zaterdag 17 februari 2007 35 Duidelijkheid over containerterminal Verbrugge ontbreekt. door Ben Jansen MIDDELBURG - Pas tegen de zomer wordt duidelijk of de Westerschel- de Container Terminal (WCT) van tafel kan. Dan is de analyse ge reed die de provincie laat maken naar aanleiding van de plannen van havenbedrijf Verbrugge voor een eigen containerterminal (de VCT) in Vlissingen-Oost. In afwachting daarvan besloten de Staten vrijdag de planologische voorbereiding voor de WCT in gang te zetten. Dat moet deze zo- door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur wil méér duidelijkheid van het kabinet over de aanleg van 6oo hectare getijdennatuur langs de Westerschelde. Kernvraag: moet dat via ontpolderen, of mag het ook zonder inbeslagname van landbouwgrond? In de Statenvergadering wees gede puteerde W. van Zandbrink (Pv dA) er gisteren op dat bij de uitvoe ring van het natuurpakket nieuwe ontwikkelingen en vragen zijn op gedoken. Die passen in het streven zo weinig mogelijk boerengrond te gebruiken. Hij gaf aan dat het dagelijks provin ciebestuur van de (nieuwe) minis mer uitmonden in een wijzing van het Omgevingsplan Zeeland. Tegen die tijd moeten vragen zijn beantwoord over de haalbaarheid van de VCT, de bereikbaarheid voor grote schepen en de totale hoeveelheid containers die zonder overlast en hinder in het achter land via Vlissingen-Oost kan wor den verwerkt. De steun voor de WCT brokkelt overigens verder af in de Zeeuwse Staten. Christenunie, GroenLinks, SP, D66, Zeeuws Belang en twee PvdA'ers (samen elf stemmen) wa ren tegen het begin van de planolo gische procedure. Het draaide tijdens het WCT-de- bat vooral om de vraag of het dage ter van Landbouw en Natuur op heldering wil over het regerings standpunt over: de aangenomen motie van Tweede Kamerlid Van der Staaij (SGP), die uitspreekt dat grondver werving alleen op vrijwillige basis kan; het uitstel van de bekrachtiging van de nieuwe Scheldeverdragen met Vlaanderen; de mogelijkheid om bestaande natuur om te zetten in andere na tuur (zoals een geul in een schor). Van Zandbrink zei dat de provin cie ook wil weten in hoeverre na- tuurherstel Westerschelde in ande re deltawateren kan (bijvoorbeeld Krammer en Zoommeer). lijks provinciebestuur de Staten in formatie had onthouden over het Verbrugge-plan. Dat zou dan zijn gedaan om te voorkomen dat VCT de door havenschap Zeeland Seaports en de provincie gekoester de WCT is de wielen zou rijden. Nee hoor, verzekerden de gedepu teerden H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) en M. Ie Roy (PvdA, economie). Het dagelijks provinciebestuur is vorig jaar sep tember globaal op de hoogte ge- Deze zomer valt een definitief be- sluit, na een analyse van de gevol gen die de Verbrugge Container Terminal op de WCT heeft - en omgekeerd. steld van de ideeën van Verbrug ge, maar concrete plannen zijn nooit aangereikt. Sterker nog, po gingen van provinciewege om na der inzicht te krijgen in de plan nen die Verbrugge vorige week in de PZC presenteerde, zijn op niets uitgelopen. J. van der Giessen (D66) kon zich wel voorstellen waarom Verbrugge buiten het havenschap om met de plannen naar buiten is gekomen. „Het bedrijf moet gewoon in con tainers. Ze wachten nu al vier jaar. Da's lang voor een bedrijf." M. Wiersma (GroenLinks) vond dat in de Zeeuwse havengebieden vier jaar lang niets is gebeurd. Le Roy ontkende dat. middelburg - De provincie praat met enkele scholen in Terneuzen over vestiging van een internatio nale school in de Kanaalzone. Zo wel van basis- als voortgezet on derwijs. Gedeputeerde G. van Heu- kelom (SGP) liet dit gisteren in de Statenvergadering weten. De WD stelde er vragen over. Ook is er contact met de gemeente Breda, die ook oprichting van een interna tionale school onderzoekt. „We zullen bekijken of we eventueel sa men iets kunnen doen", aldus Van Heukelom. den haag - [ohanna Boogerd- Quaak uit Zaamslag staat derde op de kandidatenlijst van D66 voor de Eerste Kamer. Dat blijkt na een poststemming die de afgelopen maand is gehouden onder leden van D66. Boogerd heeft Gerard Schouw en Boele Staal voor moe ten laten gaan. De democraten hebben nu drie zetels in de Se naat. Het zal moeilijk zijn dat aan tal opnieuw te halen. Toch rea geert Boogerd verheugd op haar plaatsing. Eerder zat ze in Provin ciale Staten en het Europarlement. VLISSINGEN - De schepen van het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens vallen misschien minder vaak uit als de smering van de dieselmoto ren wordt verbeterd. De Prins Wil- lem-Alexander en de Prinses Maxi ma ondergaan daarvoor een aan passing. Beide schepen hebben gekampt met een kapotte dieselmotor. Oor zaak is dat de motoren in korte tijd hun volle vermogen moeten le veren. De installatie van een automati sche voorsmeerpomp kan het eu vel waarschijnlijk voorkomen. De nu met dieselmotorpech uitge vallen Prins Willem-Alexander komt rond 25 maart weer in de vaart. HENGSTDIJK - De droom van carnavalswagenbou- wersgroep de Boelies is letterlijk in rook opge gaan. Gistermiddag heeft hun praalwagen in Hengstdijk bij het opbouwen vlam gevat en is in korte tijd afgebrand. De snel uitgerukte brand weer kon weinig uitrichten. Er raakte niemand ge wond. De Boelies uit Kloosterzande zijn de ben jamins onder de wagenbouwers in de regio. Dit vriendenclubje van 27 leden bestaat drie jaar. Voor de tweede keer zouden ze met een wagen in vijf optochten aansluiten. foto Eddy de Kort WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING j Burgemeester en Wethouders van Terneuzen zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingplan: - 'Othene' voor het vestigen van een dierenartsenpraktijk ter behandeling van kleine gezelschapsdieren in combinatie met wonen op het perceel Otheensedreef I in Terneuzen: - 'Saneeringsplan 1946' voor het plaatsen van een licht reclame aan het pand Kersstraat 13 in Terneuzen: - 'Oude Molen' voor het vergroten van de woning op het perceel Het Zand 12 in Koewacht; - 'Buitengebied' voor het vergroten van de woning en het plaatsen van een garage op het perceel Rode Sluisweg 23 in Overslag. De aanvragen, de ontwerpbesluiten en de daarop betrekking hebbende stukken liggen van 19 februari tot en met 2 april 2007 voor eenieder ter inzage. Tijdens de inzagetermijn kan eenieder naar keuze mondeling of bij voorkeur schriftelijk een zienswijze naar voren brengen. In de zienswijze moet duidelijk worden aangegeven op welke onderdelen van het ontwerp besluit deze betrekking heeft. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de heer N.van Hurck of mevrouw A.Arens, telefoonnummer 01 15-455 000. Desgewenst kunt u hierover een afspraak maken. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Terneuzen, 17 februari 2007 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink r& [>^e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55