Wethouder ontkent verzwijgen gegevens Wille gekrenkt door aanval Èm Hulst is blij met Publieksloket in Kloosterzande weer open op donderdagavond 30 Zaterdag 17 februari 2007 pzc Z Wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis voelt zich in zijn integriteit aangetast. foto Camile Schelstraete 'Koning' Wille gaat goed gesprek aan met stichting. door Frank van Cooten SLUIS - Wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis begrijpt niet waarom de Stichting Sluis- Aardenburg Zelfstandig de pijlen juist op hem heeft gericht. Vooral de Valentijnsactie van afge lopen woensdag, waarin hij werd afgeschilderd als koning Wille, raakt hem persoonlijk. „Ik ben er juist trots op een arbeiderszoon te zijn." Hij voelt zich aangetast in zijn inte griteit omdat hij wordt afgeschil derd als onbetrouwbaar en arro gant. „Ik heb veel dossierkennis en kan uit mijn blote hoofd een goed verhaal vertellen. Is dat arrogantie? Dacht het niet." Volgens de Stichting Sluis-Aarden- burg Zelfstandig zijn gemaakte af Gemeenteraad stemt unaniem in met motie door Harold de Puysseleijr kloosterzande - Her publiekslo ket in Kloosterzande van de afde ling Bevolking van de gemeente Hulst gaat zo snel mogelijk weer open op de vertrouwde donder dagavond. spraken in het startdocument van de herindeling tussen de voormali ge gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg door het huidige college van tafel geveegd. „De stich ting doet alsof ik het document persoonlijk buiten werking heb ge steld. De meerderheid van de ge meenteraad heeft dit besluit geno men. Onderdelen van dit docu ment zijn achterhaald door de tijd en nieuwe bestuurlijke inzichten van deze coalitie. Ook de financiële positie is veran derd. Door onze transparante ma nier van besturen geven wij in ons bestuursakkoord duidelijk aan het startdocument niet meer als ver plichting te beschouwen. Feitelijk gebeurde dat al door de vorige twee colleges, dus eigenlijk ille gaal, maar daar hoorde je toen nie mand over." Wille heeft de stichting uitgeno digd voor een goed gesprek, in aan wezigheid van de burgemeester. Dat besluit is unaniem genomen door de gemeenteraad. Aanvanke lijk pleitte de PvdA in een motie voor minimaal één avondopenstel ling. Het CDA scherpte de motie aan tot het noemen van de don derdagavond. Na deze aanpassing kwam er ook steun van de andere fracties. Burgemeester Jan-Frans Mulder slaagde er wel in de tijdslimiet uit de opdracht van de raad te krijgen, Hengelclub volgens Van Driessche niet te vergelijken met judo. door Harold de Puysseleijr HULST - Wethouder Frank van Driessche van de gemeente Hulst bezweert dat hij in de discussie over de gevolgen van de door de judovereniging Clinge succesvol aangevochten hoogte van het jeugdsubsidiebedrag geen zaken Frank van Driessche Philadelphia krijgt geld voor vervoer pupillen terneuzen - De vertoning van de documentaire Pretpark Nederland in de Terneuzense bioscoop heeft 2500 euro opgebracht voor de Stichting Philadelphiazorg. De voorstelling was op initiatief van Kiwanis Axel Zeeuwsch-Vlaande- ren naar Terneuzen gehaald. De serviceclub zet enkele keren per jaar fondsenwervingsprojecten op poten voor goede doelen in de regio. Philadelphiazorg zet zich in voor mensen met een verstandelij ke beperking. De stichting spaart voor een tweedehandsbusje om verstandelijk gehandicapten uit stapjes te laten maken in de streek. Zwemgymnastiek voor ouderen in Axel axel - De Stichting Welzijn voor Ouderen begint donderdag 1 maart met zwemgymnastiek voor ouderen op donderdagochtend van negen tot tien uur in zwem school Aquavia in Axel. De cursus staat onder leiding van een gediplomeerd zwemonderwij- zeres. De deelnemende ouderen hoeven niet te beschikken over zwemvaardigheid om mee te kun nen doen. Opgave bij SWO, Markt 1 te Axel, 0115-563015. omdat het ook haalbaar moet zijn om de openstelling van het loket goed te regelen. Progressief Huist hamerde er nog wel op, dat het aannemen van de motie niet gelijk stond aan een be sluit om het gemeenteloket in Kloosterzande voor altijd open te houden. De discussie daarover voert de politiek in de eerstvolgen de vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. voor de gemeenteraad heeft ver zwegen. De wethouder noemde het afgelopen donderdagavond tij dens de gemeenteraadsvergade ring 'jammer' dat die uitspraak door de voorzitter van de hengel- vereniging Clingse Hengelaars pu bliekelijk is gedaan. „Ik heb pertinent geen dingen ver zwegen", aldus Van Driessche, die reageerde op vragen van de ge meenteraadsleden Franqois Hoef nagels (PvdA) en Jos van Eek (CDA). Hoefnagels vroeg de wet houder om opheldering omdat hij in de vergadering van de commis sie Samenleving niet te horen had gekregen, dat het bestuur van de Clingse Hengelaars bij de gemeen te bij de gemeente verzocht had om meer subsidie. Aanleiding Nadat judovereniging Clinge met succes een rechtszaak over subsi die had gewonnen, diende vereni ging Clingse Hengelaars een soortgelijk verzoek in. Hulst beroept zich op oude rechten winkels hulst - De gemeenteraad van Hulst is bezorgd over het voorne men van het nieuwe kabinet om de koopzondag kritisch tegen het licht te houden. Burgemeester J.F. Mulder stelt dat Hulst zich kan be roepen op oude rechten. „We zoe ken uit hoe lang de winkels in Hulst al op zondag open zijn, maar dat gaat zeker terug tot de Eerste Wereldoorlog. Wij komen zeker voor onze oude rechten op." H. Enkelaar van Sluis Promotie stelde eerder deze week dat Hulst en Sluis sinds 1928 een specifieke toeristische status hebben, die zon dagopening mogelijk maakt. Wegwerkzaamheden in Amundsunstraat Hulst hulst- De gemeente Hulst begint volgende week woensdag (21 fe bruari) met de herbestrating van het wegdek van de Amundsun straat in het nieuwbouwplan Groote Kreek in Hulst. Omdat de Amundsunstraat doodlopend is, wordt er tijdens de werkzaamhe den een tijdelijke puinverharding aangelegd. Die loopt langs het wa ter naar de Stanleystraat. De ver wachting is dat het werk vrijdag 16 maart achter de rug is. Werkgroep heeft geen aparte status nodig om loftuitingen te krijgen. door Harold de Puysseleijr HULST - De Archeologische Werk groep van de oudheidkundige kring de Vier Ambachten in de ge meente Hulst hoeft van het colle ge van burgemeester en wethou ders geen aparte status binnen de gemeente te krijgen. voor dat verzoek was de door de judoclub gewonnen rechtszaak. „De wethouder heeft toen verzwe gen dat wij in december al een brief gestuurd hebben met het ver zoek tot herziening van het be leid", zei Hugo Willaert, voorzitter van de Clingse Hengelaars eerder deze week. De wethouder verduidelijkte, dat hij in de commissievergadering voor zijn gevoel geen informatie had achtergehouden. Hij zei toen dat geen andere vereni ging dan de judoclub bij de ge meente om meer subsidie voor de jeugdleden had gevraagd. Van Driessche doelde met die uit spraak op verenigingen die in de zelfde situatie als de judoclub ver keren, zo verduidelijkte hij in de raadsvergadering. De Clingse Hengelaars is een vere niging die niet aangesloten is bij een overkoepelende organisatie en is dus niet met de judoclub te ver gelijken, aldus de wethouder. Van der Maelstedeweg gaat op de schop hulst - De gemeenteraad van Hulst trekt twee miljoen euro uit voor een grondige opknapbeurt van de Van der Maelstedeweg in Hulst. Als het aan het college van B en W ligt, worden het versleten wegdek en de lekkende riolering al in juni onder handen genomen. Oppositiepartijen CDA en SP had den hun twijfels bij de financie ring van de opknapbeurt, omdat er een ton uit de reservepot voor monumenten wordt gehaald. Bur gemeester J.F. Mulder zegde daar op toe dat eventuele meevallers in de aanbesteding worden terugge stort in de monumentenpot. AS www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Ambtenaren opperden die moge lijkheid gezien het vele werk dat de vrijwilligersgroep voor de ge meente tot nu toe belangeloos uit voert bij de archeologische opgra vingen in Hulst. „De inzet van de ze mensen is voor onze gemeente onbetaalbaar", zet wethouder P. Weemaes (ruimtelijke orde ning) de vrijwilligers een pluim op de hoed. De ongeveer vijftien vrijwilligers hielpen maandenlang mee om bo- Kom eens langs in onze showroom en Serre of garagedeur? www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50