Zeeland In Hulst struikel je over de kroegen, maar overnachten kun je er niet veldwerk vrijwilligers X y Horeca in Hulst mag niet meer groeien SHOWROOM MODELLEN nu kortingen tot 50% Slaapkenner PZC Zaterdag 17 februari 2007 31 Horeca is voor de toeristische economie van levensbelang. door Harold de Puysseleijr hulst - Eén ding is zeker; in de 'meest Vlaamse stad van Neder land' hoef je niet te zoeken naar een kroeg of eetgelegenheid. De omvang van de horeca in de hele gemeente Hulst ligt zelfs ver bo ven het landelijk gemiddelde. Afgaand op cijfers van vorig jaar bevinden zich in de gemeente 103 horecagelegenheden. Ruim veertig procent daarvan ofte wel zo'n 45 bedrijven zijn geves tigd in Hulst zelf Om buiten de deur te eten en te drinken hoef je in de Reynaertstad dus nooit lang te zoeken. Maar wie er na een avondje stevig stap pen een overnachting aan vast wil plakken, krijgt het deksel op de neus. Volgens de informatie in de nota van de gemeente blijft het aantal logiesverstrekkets in de ge meente vreemd genoeg licht ach ter bij de landelijke ontwikkelin gen. Wel is er de laatste jaren een toena me van zogeheten Bed Break fasts, het goedkopere, kleinschali ge verblijf dat vooral mikt op rond trekkende vakantiegangers. Daar van zijn er in de gemeente inmid dels vijf „De vrije markt laat zich de les niet opspelden." Zo reageert burge meester Jan-Frans Mulder op de opmerkelijke statistieken over de horeca in zijn gemeente. Verhoudingsgewijs zijn er in Hulst niet alleen veel meer cafés en res taurants dan elders in het land, stelt de burgemeester vast. „Kijk maar eens naar het totale aantal vierkante meters supermarkt in Hulst. Waar in Nederland vind je dat? Het is toch de vraag die de aanwezigheid van winkels en hore ca bepaalt en niets anders." Niet voor niets noemt Mulder de 'Groei horeca-aanbod Hulst valt of staat met uitvoering van grote bouwplannen' horeca voor de toeristische econo mie van het vestingstadje Hulst van levensbelang. Hij beaamt dat de gastvrijheid van de horecaon dernemers een van de kurken is waar die bedrijvigheid op drijft. Volgens horecabestuurder Ben Pi- cavet staat of valt een nieuwe groei periode voor de horeca in Hulst met de uitvoering van grote plan nen: de koppeling van Morres aan de binnenstad met een nieuw win kelgebied, de opknapbeurt voor de omgeving van de Bierkaaistraat en de verdere uitbreiding van de het winkelaanbod rond het Scharnier. Echter, de diverse bestemmings plannen in de gemeente staan nieuwvestiging van horecazaken niet zonder meer toe. Uitbreiding van bestaande horecapanden is wel mogelijk. Bij de vernieuwing van de Bierkaaistraat moet de na dere invulling van de plannen nog uitwijzen in hoeverre er plaats is voor aanvullende horecavoorzie- ningen. Daarbij zal de nadruk in eerste instantie liggen op zaken die voornamelijk overdag geopend zijn, ter ondersteuning van de aan wezige winkels. Alleen vernieuwende uitgaansgelegenheden zijn welkom in stad. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil de rem zetten op uitbreiding van de horeca in de binnenstad van Hulst. Kansen voor nieuwvesti ging liggen er alleen voor onderne mers die iets bijzonders te breng en hebben, zoals een specialiteiten restaurant, een discotheek of een grand-café. Dat stelt de gemeente vast in de concept-nota Integraal Horecabe- leid. Daaruit blijkt dat de horeca in de gemeente ruim twee keer sterker vertegenwoordigd is dan landelijk gemiddeld. „De verhou ding vraag en aanbod ligt hier op het moment wat scheef Dat blijkt uit het feit dat cafépanden langere tijd leegstaan of te maken hebben met snelle wisselingen van exploi tanten. Dit beeld sterkt de mening dat er geen behoefte is aan 'nog meer van hetzelfde'." De economische omstandigheden zijn er volgens de Hulster beleids makers momenteel ook zeker niet naar om hét horeca-aanbod veel verder te vergroten. Dat blijkt ook uit de omzetcijfers, die de laatste twee jaren een dalende trend laten zien. De terugloop van het bank- toerisme en de algemene economi sche recessie worden in de nota als oorzaken genoemd voor de dalen de horecaomzetten. Een ondernemer daarentegen die in de gemeente een mega-disco- theek zou willen beginnen, is wel kom. Uitgaansgelegenheden die zich specifiek op jongeren richten, zijn namelijk ondervertegenwoor digd. Dat terwijl de jeugd in een onderzoek uit 2004 aangeeft, dat er behoefte is aan een grote disco theek. Gezien het gebruik van ovemach- tingsmogelijkheden ziet de ge meente nieuwe initiatieven op dat vlak altijd als een aanwinst en een stimulans. Vooral de bereikbaar heid en de inpasbaarheid in de di recte omgeving zijn hier de crite ria waar de gemeente aanvragen aan wil toetsen. De gemeente Hulst telt enorm veel horecagelegenheden. Wel is er gebrek aan een grote disco theek, een specialiteitenrestau rant en een kwaliteitshotel. demvondsten op het terrein van appartementencomplex Onder de Toren schoon te maken, te catego riseren en - voor zover mogelijk - weer in elkaar te zetten. Bij de opgravingen kwamen in het voorjaar van 2005 honderden ki lo's aardewerken scherven uit het verleden aan de oppervlakte. De vondsten zijn nog te bewonderen op de zolder van het 's Landshuis in de Steenstraat in Hulst. De ge meente heeft voor de archeologi sche begeleiding van bouwprojec ten in de binnenstad het bedrijf Archeomedia uit Capelle aan de IJssel in de arm genomen. Voor Onder de Toren kostte dat de ge meente iets meer dan 10.000 euro, maar zonder vrijwilligers was het volgens Weemaes aanzienlijk duur der uitgevallen. „De provinciaal archeoloog houdt toezicht op de opgravingen. Hij verplicht ons niet alleen om gron dig onderzoek te doen, maar ook om het materiaal dat wordt gevon den eerst goed te conserveren voor het wordt opgeslagen. De eni ge manier om dat voor de gemeen te betaalbaar te houden, is werken met vrijwilligers. Die zijn wij dus erg dankbaar voor hun werk." De wethouder meldt dat de gemeente straks op dezelfde manier te werk wil gaan als er opgravingen moe ten worden gedaan in verschillen de bouwputten bij uitvoering van het project De Nieuwe Bierkaai. w.o. Auping en Tempur www.slaapkennerrademakers.nl Rademakers Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen -Tel. 0115-613130 Hulst is goed voorzien van cafés en andere horecagelegenheden. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43