Zeeland PZC Waterdunen op drijfzand Proef met digitale belastingnota's is al op voorhand mislukt ZEEUWS-VLAANDEREN 37 Negen maal te veel alcohol Kleingeld Steense Ratjes nemen voorproefje op leutfeest met optocht Danny Blind komt niet in een gespreid bedje bij Sparta Provinciale politiek voor dummies Zaterdag 17 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Milieurapport gaat volgens boeren uit van foute veronderstelling. door Frank van Cooten breskens - De milieu-effectrap portage (MER) over natuur- en re creatieproject Waterdunen bij Bres- kens schiet tekort. Dat vindt belan genvereniging Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen. Grootste struikelblok voor de vere niging is de volgens haar foutieve veronderstelling dat de regio vóór een landwaartse versterking van de kustverdediging is. Dat zou dan onder meer moeten gebeuren door verbreding van de duinen. Camping Napoleonhoeve bij Bres- kens verdwijnt daarbij onder het zand. Verplaatsing van de grote camping was een belangrijke aan leiding voor ontwikkeling van Wa terdunen. Maar de landwaartse versterking is volgens Agrarisch West-Zeeuws- Vlaanderen ten onrechte als uit gangspunt genomen voor het basisdocument kustverdediging, en is eveneens ten onrechte als voorkeursoptie gepresenteerd in het rijkspartneroverleg. De aange wezen instantie om de voorkeur van de regio uit te dragen is de Ge- biedscommissia West-Zeeuws- Vlaanderen. „In de commissie is nooit overleg geweest over enige voorkeur", stelt secretaris D. Alme- kinders. Verbreding van de duinen is vol gens hem strijdig met zuinig ge- De regio heeft nog helemaal geen uitspraak gedaan over ver breding van de duinen, zoals wordt verondersteld. Deze voor keursoptie is onterecht. bruik van de ruimte. Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen heeft geen voorkeursoptie gekozen, maar zeewaartse kustverdediging (onder meer door opspuiting van het strand) biedt wel voordelen voor de streek. Als de regio niet kiest voor een landwaartse kustverdediging is ver plaatsing van de camping volgens Agrarisch West-Zeeuws-Vlaande ren niet nodig. „Dan blijft de streek veilig zonder Waterdunen. Voor zeewaartse kustverdediging zijn echter hele maal geen alternatieven opgeno men. Een tekort van de MER." Agrarisch West-Zeeuws-Vlaande- ren is geen tegenstander van diver se economische ontwikkelingen in de streek, maar vindt het wrang dat uitstekende landbouwgrond zonder meer wordt opgeofferd. Ef fecten van Waterdunen op ter mijn, vindt Agrarisch West moei lijk aan te geven. Almekinders: „Wij constateren wel dat marktbewegingen en con sumentengedrag grillig zijn en door zeer vele, niet door de regio aan te sturen, factoren worden beïnvloed." door Raymond de Frel hulst - De gemeente Hulst heeft al op voorhand de stekker getrok ken uit een proef om belastingaan slagen digitaal naar inwoners te sturen. Hulst dacht vooruitstre vend te zijn, maar de techniek laat haar op het laatste moment in de steek. Hulst startte het project in samenwerking met de Rabobank. In het eerste jaar zouden alleen klanten van deze bank zich via in- ternetbankieren kunnen aanmel den voor de digitale nota. De bank is echter in gebreke gebleven, zo stelde wethouder F. de Vries tij dens de gemeenteraadsvergade ring. „De benodigde koppeling tus sen het bedrijf dat de reguliere no ta's verzendt en het systeem van telebankieren bleek niet op tijd in orde te zijn. Wij tornen niet aan de verzendperiode van de regulie re aanslagen (eind februari), dus hebben we de digitale variant stop gezet. De gemaakte kosten komen voor rekening van de bank", aldus De Vries. Hulst blijft er wel van overtuigd dat de digitale nota voor zowel inwoners als de gemeente een snellere en efficiëntere verwer king kan inhouden. Dit jaar wordt daarom gebruikt om alle euvels te verhelpen, zodat de digitale aansla gen in 2008 alsnog kunnen wor den ingevoerd. MIDDELBURG - De Terneuzenaar (26) was er gloeiend bij toen hij vijftien november 2006 in Sas van Gent moest blazen. Tegenover de politie verklaarde hij dat hij vier tot vijf glazen wijn had genuttigd. In werkelijkheid waren er dat meer, bekende hij gisteren aan po litierechter I. Woltring. Als begin nend bestuurder had hij maar liefst negen maal de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. De man, beginnend ondernemer, zei dat hij 'een grote fout had ge maakt'. Officier van justitie J. Velle- man vond dat de man zijn rijbe wijs negen maanden lang moest inleveren. Daarnaast eiste ze ook een boete van 900 euro. De man hield de rechter voor dat hij zijn rijbewijs nodig heeft om zijn zaak draaiend te houden. De politierechter bleek enigszins ge voelig voor dat argument en ver oordeelde hem tot een boete van duizend euro en een rijontzegging van negen maanden waarvan vier voorwaardelijk. Tip? redactie@pzc.nl Afrekenen in zijn stamkroeg is niet het sterkste punt van de oud-verzekeringsinspecteur uit Temeuzen. Hij probeert steevast met gepaste munt te betalen, maar steekt daar wel erg veel tijd in. Gelukkig voor hem heeft de café baas jarenlang bij een bank ge werkt. Gescharrel met geld is hem dus niet vreemd. Laatst was het weer zover. Het was etenstijd en de stamgasten vertrokken. De oud-verzekerings man nam zijn tijd, gooide al zijn kleingeld op de toog en telde het verschuldigde bedrag netjes uit. Hij vertrok met een vriendelijke groet. Na een paar minuten kwam hij terug, een besmuikte glimlach om de mond. Enigszins bedremmeld meldde hij de reden van zijn terugkeer: toen hij bij de parkeerautomaat wilde betalen, bleek hij geen cent meer op zak te hebben. koewacht - De leerlingen van de Ingelosen- carnavalsfeest. In Koewacht gingen de kinderen voorproefje. Of de optocht van de kinderen naar berghe in Sint Jansteen en De Wiekslag in Koe- in polonaise over straat. De Steense Ratjes van In- meer smaakte moet de komende vier dagen blij- wacht waren gisteren in de stemming voor het gelosenberghe namen voor de eerste keer een ken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41