jaar toeristen trekken Exploitant Renesser strandpaviljoen Our Seaside knoopt seizoenen aan elkaar Weg effenen voor kolencentrale Smetje 'sjióactie COMMENTAAR Het kabinet is net een etalage. Het hebben en houden van elke minister of staatssecretaris staat te kijk. Dat heeft Jan Kees de Jager (CDA), de beoogd staatssecretaris van Financiën, tot zijn schrik mogen ervaren. Het televisieprogramma Nova kwam met een item over Codim Interactive Media BV, een dochterbedrijf van De Jagers iet-onderneming ISM eCompany. Dat heeft een jaar lang verzuimd de pensioenpremies af te dragen die wel bij vier werknemers waren geïnd. Het ging om in totaal 40.000 euro. De zaak diende deze week bij de rechtbank in Eindhoven. Terecht concludeerde het CDA meteen dat niet hoeft te worden getwijfeld aan de integriteit van De lager. Hij is een van de aandeelhouders van Codim, geen bestuurder of directeur. Dus was hij niet verantwoordelijk voor de pensioenafdracht van de werknemers. Maar pijnlijk is het wel, voor een staatssecretaris die op het departement van Financiën nota bene de scepter gaat zwaaien over de belastingdienst. Eens te meer blijkt dat bewindspersonen van onbesproken gedrag dienen te zijn. Vroeger of later wordt hun doopceel gelicht en elk mogelijk smetje wordt breed uitgemeten. Het relletje rond De lager bewijst nog eens hoe goed dat is. Het ligt voor de hand dat de advocaat van de werknemers Nova heeft ingeseind over de rechtszaak in Eindhoven en de link naar De lager. Met een beter resultaat dan het mooiste pleidooi ooit had kunnen hebben. Binnen de kortste keren is namelijk alsnog de pensioenpremie afgedragen. Was dat niet gebeurd, dan had De lager pas echt wat uit te leggen gehad. Zo bezien zou het wenselijk zijn dat er veel vaker staatssecretarissen worden benoemd. Komt hun naam, of die van hun bedrijf, op de rol van een rechtbank voor, dan is dat niet per definitie een bezwaar. Slepende zaken zouden immers als de wiedeweerga uit de wereld worden geholpen. Paviljoenhouder Rob Rameau serveert een biertje op het terras van Our Seaside in Renesse. foto Marijke Folkertsma Strand, zee en culinair eten is formule die ook in de winter werkt. door Ton van den Nouweland RENESSE - Of hij de indruk heeft dat de voorjaarsvakantie de start zou kunnen zijn van het toeris tisch seizoen? „Nee, ik zou eerder zeggen dat het seizoen niet opge houden is." Aan het woord is Rob Rameau, ex ploitant van strandpaviljoen Our Seaside in Renesse. Daar waar strandpaviljoenhouders nog vaak de naam hebben van notoire kla gers over weer en gebrek aan bad gasten, laat Rameau een opvallend positief geluid horen. „Wij ontwikkelen dit paviljoen steeds meer als restaurant met een uitgebreide kaart. We zetten in op de combinatie strand, zee en culi nair eten." Rameau erkent dat er na de kerst dagen een dip was wat betreft de aantallen Duitse gasten. „Maar Ne derlanders zie je het hele jaar door en gelukkig ook steeds meer Bel gen." De opening van de Wester- scheldetunnel heeft daar volgens de exploitant zeker mee te maken. De Renesser paviljoenhouder geeft hoog op van onze Zuiderbu ren. „De Belg is een geweldige gast als het gaat om zijn culinaire inte resse. Het zijn echte Bourgondiërs. Ik zeg wel eens: als Nederlanders de helft van culinaire gewoonten van de Belgen hadden, was de ho reca in Nederland een stuk ver der." Natuurlijk profiteert Our Seaside van de drukte in het hoogseizoen, maar als een van de acht Schouw- se strandpaviljoens met een 'jaar-rond-exploitatie' heeft Ram eau goed nagedacht over hetgeen hij in de wintermaanden kan bie den. „Wat goed loopt is lunchen aan het water. Daarmee bereik je men sen die oog hebben voor de na tuur hier. Die hebben geen zin om in de zomer tussen de massa te zit ten. En voor mij heeft het ook een voordeel. Wij kunnen ons 'swin- ters uitgebreid met onze gasten be zighouden." door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het CDA dringt er bij het ministerie van Economische Zaken op aan Zeeland aantrekkelij ker te maken als vestigingsplaats voor nieuwe elektriciteitscentrales. De landelijke netwerkbeheerder Tennet moet daarvoor het hoog spanningsnetwerk aanpassen. Het pleidooi staat in de schriftelij ke inbreng van CDA-Kamerlid Hessels voor de wijziging van de Elektriciteitswet 1998. Essent overweegt een kolencentra le te bouwen in Borssele. Nu zou die zijn stroom niet kwijt kunnen, omdat de lijn naar het landelijke hoogspanningsnetwerk vol zit. Om die reden wijkt Essent moge lijk uit naar Geertruidenberg. Eer der besloot Nuon om dezelfde re den de Eemshaven te verkiezen bo ven Borssele. Het CDA wil nu dat de capaciteit van het hoogspanningsnetwerk wordt verhoogd op locaties die aantrekkelijk zijn voor de vestiging van kolencentrales. Behalve Borsse le gaat het ook om de Eemshaven en de tweede Maasvlakte. CDA-Kamerlid Koppejan heeft Hessels gewezen op de Zeeuwse problematiek. „Ik vind dat de con currentie tussen regio's om de ves tiging van een nieuwe centrales niet beïnvloed mag worden door een overheidsorganisatie als Ten- net", verklaart hij. „Dat gebeurt wel wanneer Tennet niet bereid is om in Zeeland te investeren in de capaciteit van het hoogspan ningsnet." Het Rijk moet de vestiging van nieuwe centrales juist aanmoedi gen, vindt het CDA. I verander je van top tot teen voor mij blijf je altijd nummer één. Ik hou van je XXX." Gefeliciteerd! Jij wint* ZWALUWHOEVE ook met de andere winnaars wordt contact opgenomen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3