Zeeland Windproject loopt gevaar gebaat bij kleine schaal Brand richt schade aan in Wissenkerke Gemummificeerde kat duikt op in schuur 's-Heer Arendskerke '1_ BPZC Zaterdag 17 februari 2007 31 'S-heer arendskerke - Wie zijn schuur opruimt, vindt vaak ontdekking. Tussen het stro vond hij een gemummificeerde hem", denkt Honkoop. Hij weet nog niet wat hij met de spullen die al jaren kwijt waren of waarvan je niet wist dat kat. „Zoals het skelet erbij ligt, doet het denken aan een mummie gaat doen. „Misschien dat een biologieleraar bij je ze nog had. Toen A. Honkoop uit 's-Heer Arendskerke on- poes die jongen baart. Voor ons woonde hier een man die mijn vrouw op school geïnteresseerd is, maar zelf hoeven langs zijn schuur opruimde, deed hij echter een macabere veel poezen en katten had. Wie weet is het er eentje van we het dier niet te houden." foto Willem Mieras Projectontwikkelaar WinWind gaat bezwaar aantekenen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Een investering van tweehonderd miljoen euro wordt onmogelijk gemaakt. Directeur H. Hutting van windmolen park-ontwikkelaar WinWind in Goes geeft deze reactie op nieuwe regels die de gemeente Borsele wil stellen voor de bouw van windmo lens in het Sloegebied. Het college van B en W van Borse le wil de hoogte van windmolens laten oplopen in het industrie- en havengebied Vlissingen-Oost. Van ïoo meter aan de rand tot 175 me ter in het midden. Dit rijdt een ambitieus plan in de wielen dat WinWind eind 2004 voor het eerst naar buiten bracht. Het bedrijf wil 25 windmolens bouwen over het goederenspoor in het Sloegebied, turbines van 145 meter hoogte (inclusief rotorblad) en een gezamenlijk vermogen van 75 megawatt. Het laatste is enorm en brengt het halen van de Zeeuw se doelstelling voor windenergie (205 megawatt in 2010) een flinke stap dichterbij. WinWind-directeur Hutting is er dan ook op z'n zachtst gezegd niet blij mee dat het college van B en W van Borsele een stok voor zijn project wil steken. „En wel omdat het uitzicht vanuit een tiental wo ningen eronder te lijden zou heb ben. In hetzelfde gebied staan al hoogspanningsmasten. Bovendien zijn wij bereid die woningen des noods op te kopen." De hoogte van de windmolens te rugbrengen van 145 naar honderd meter - zoals Borsele wil voor schrijven - is voor Hutting geen mogelijkheid. „Het project is dan niet meer economisch haalbaar. Het scheelt veertig procent in de opbrengst." Hutting denkt kans te maken met een bezwaarschrift. „Elke wettelij ke grond voor deze beslissing ont breekt." Punt is dat Borsele juist vanwege het plan van WinWind de wijziging van het bestemmings plan in gang heeft gezet. Vooraf gaand daaraan hebben Borsele en Borsele wil paal en perk stellen aan de ontwikkeling van windmolens in het Sloegebied, maar rijdt daarmee een ambiti eus windenergieplan in de wie len. Middelburg nog wel ingestemd met de bouw van twaalf windmo lens langs de Bernhardweg net bui ten het Sloegebied, een initiatief van vijf boeren met de projectont wikkelaar Eurowind. De twaalf windturbines (10,8 me gawatt) krijgen een ashoogte van 70 meter. Ze worden inclusief ro torblad van 26 meter al met al 96 meter hoog; iets lager dus dan de 100 meter die als maximale hoogte aan de rand van het Sloegebied is vastgesteld door B en W. Het is de bedoeling de molens dit najaar te plaatsen, meldt één van de initia tiefnemers. naast worden regelmatig ronde ta felgesprekken gehouden, wordt een onderzoek begonnen onder de 'klanten' van Noord-Beveland en bezoeken bedrijven elkaar. 'Werkgroepen van boeren, burgers en ondernemers ontstonden als vanzelf' Toch zijn er nog meer vormen van doelmatige samenwerking moge lijk en daarover gaat een bijeen komst op 27 februari in de studio van Zeelandnet in Kamperland. 'Klantonderzoek, ofwel nieuwe markten op Noord-Beveland', is het thema en de organisatoren hebben projecten op een rij gezet waarmee dat doel te bereiken is. Scarlett Kwekkeboom-Janse leidt het thema in. Precies een maand later, op 27 maart, wordt een rond je bedrijfsbezoeken gehouden. On dernemers kunnen in de avondu ren kiezen uit een bezoek aan Seafarm in Kamperland, recreatie- bedrijf de Roompot in Kamper- lend of aan het samenwerkingsini tiatief in Kortgene. Daar bedienen fysiotherapeut FITZZ, schoon heidssalon Yushin en hotel-restau rant de Korenbeurs de klanten sa men op hun wenken. Het is de bedoeling de bedrijvenbe- zoeken voor ondernemers een keer per jaar te organiseren. Tel kens met andere gastheren. Wat is er al bereikt? Toeristische kaart Fietsroute Ruiterplaat en Schotsman Drijvende steiger Colijnsplaat Fietsknooppuntensysteem Informatieborden langs wandel route Kortgene Ommetjes Beeldmerk voor het toeristisch product Noord-Beveland Webportal Allianties tussen kunst- en toe ristische sector Streekproductenmarkten Wandelroutes langs akkers en de adoptie van akkerranden. door Luc Oggel WISSENKERKE - Een brand in een huis aan de Voorstraat in Wissen kerke heeft in de nacht van don derdag op vrijdag flinke schade aangericht. Er raakte niemand ge wond. Bewoner J. Baaij, mede-eigenaar van het belendende hotel-café-res- taurant De Kroon, ontdekte de brand rond half drie. Zijn 3-jarige zoon was wakker geworden van rook in zijn kamer, waarna de brandmelders hun werk deden. „Dat is onze redding geweest", al dus een aangeslagen Baaij gisteren. Twee in De Kroon aanwezige gas ten moesten hun kamer uit voor zorg verlaten. Baaij heeft lof voor de brandweer, die met flink wat materieel uitruk te. „Ze hebben prima gehandeld." Toch is de schade volgens hem be hoorlijk. „De woon- en slaapka mer zijn onbewoonbaar." De Kroon zelf blijft gewoon open. Het toeval wilde dat er gisteren ie mand langskwam voor de jaarlijk se controle van de rookmelders. „Hang ze in slaapkamers en op de overloop", geeft hij mee. Waar en hoe de brand is ontstaan is nog niet precies duidelijk. Ook het schadebedrag is onbekend. Het gezin Baaij kan voorlopig niet in hun woning terecht. Baaij, enigs zins wrang: „We slapen nu dus in ons eigen hotel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35