Zeeland Showgirls hopen op nieuwe outfit Stavenisse levert geld in voor sportveld Tholen Samenwerking College Noord-Beveland wil Havenweg Kortgene aanpakken i 30 1 Zaterdag 17 februari 2007 PZC De tienjarige Sanne (I) en de negenjarige Kim uit Middelburg vertonen hun kunsten op een bruggetje vlakbij hun ouderlijk huis. foto Willem Mieras Oefenkleding van de twirlvereniging is niet meer van deze tijd. door Lilian Dominicus 's-HEERENHOEK - Met tot de draad toe versleten trainingspakjes voe ren ze vandaag hun show op, de meisjes van twirlvereniging Show girls uit 's-Heerenhoek. De ritsen zijn kapot, de elastieken zijn slap en voor sommige nieuwe leden zijn er niet eens pakjes. 'Help onze meiden', is daarom de noodkreet van Rob Dreesens uit Middelburg, vader van de 9-jarige Kim. Hij is namens de ouders van de vereniging een actie begonnen om geld in te zamelen voor een nieuwe outfit. Eerder klopte hij vergeefs aan bij het Oranjefonds. Nu ligt er een verzoek bij de ge meente Borsele. „De Showgirls zijn toch een beetje het visitekaart je van de gemeente", vindt hij. Dochter Kim, haar vriendinnetje Sanne (10) en nog een paar mei den uit de buurt zitten sinds kort bij de Showgirls en oefenen ^ich suf om met de shows mee te kun nen doen. Ze leren in 's-Heeren hoek om als volleerd artiest te zwaaien met baton en pompons. Ouders van de leden van twirlver eniging Showgirls uit 's-Heeren hoek zijn een actie begonnen om geld bij elkaar te krijgen voor nieuwe trainingspakjes. Alleen kunnen ze zich nauwelijks vertonen, vindt vader Rob. Van daag lopen de meiden mee in de carnavalsoptocht, met over de vale pakken een blouson. „Ze zijn echt niet meer van deze tijd. Boven dien is er voor het 7-jarige zusje van Sanne, Demi, niet eens een pak in haar maat beschikbaar." Maar kunnen de ouders de meis jes dan niet zeifin het nieuwe ste ken? Voetballertjes in spe moeten toch ook een compleet clubtenue aanschaffen voor ze aan wedstrij den mee kunnen doen? Tanja Boei van de twirlvereniging vindt van niet. Van de contributie worden showpakken genaaid. Voor de oefenkleding, waarin 's winters ook buiten wordt opgetre den, blijft geen geld meer over. Boei: „Een nieuw pak kost al gauw 75 a 80 euro. Als we de ouders daarvoor geld gaan vragen, dan ha ken er een heleboel af We zijn nu een bloeiende vereniging met veer tig leden. We hebben er onlangs weer nieuwe leden bijgekregen. Maar de contributie kost geld, de ouders rijden het hele land door met de kinderen en het inschrijf geld voor een show is hoog. En we kunnen er niet zomaar een paar bijbestellen. Dan krijg je teveel kleurverschil. Bovendien, de voet balvereniging krijgt toch ook subsi die?" Bij de gemeente Borsele kon nie mand reageren op het subsidiever zoek van Dreesens. Voorziening is voor scholen en plaatselijke voetbalvereniging. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente wil aan de Zoekweg in Tholen een sportveld aanleggen voor voetbalvereniging Tholense Boys en de twee middel bare scholen. Ze betaalt dat met geld dat eigenlijk voor het opknap pen van' het trainingsveld in Stave nisse was gereserveerd. Het veld wordt aangelegd op een strook grond naast het nieuwe ge bouw van het Markiezaat College. De school verhuist met ingang van het komende schooljaar van Sint-Maartensdijk naar Tholen en heeft daar een sportveld nodig. Ook het nabij gelegen Calvijn Col lege en voetbalvereniging Tholen se Boys gaan de voorziening ge bruiken. De club is daar erg blij mee, omdat ze met een tekort aan velden zit. „Tholen groeit, dus wij ook", zegt voorzitter J. Heshof „Maar de ac commodatie is niet meegegroeid. Voor 22 teams hebben wij nu twee wedstrijdvelden en een trainings veld. Als er een keer een zaterdag is waarop veel van onze teams thuis spelen, valt het nauwelijks te plannen." Dat probleem wordt met de aanleg van het nieuwe veld niet opgelost, maar Heshof is tevre den. Een extra trainingsveld kan zijn club ook goed gebruiken. Dat de gemeente verder niet echt happig lijkt te zijn op uitbreiding van het sportpark, kan volgens Heshof te maken hebben met het feit dat de huidige velden in de na bije toekomst nodig kunnen zijn voor woningbouw of uitbreiding van de scholen. „Daar zouden we goed mee kunnen leven, hoor. Wij krijgen in dat geval een nieu we accommodatie en welke club wil dat nou niet?" Wl De gemeente wil het nieuwe sportveld dat ze aanlegt aan de Zoekweg in Tholen in de toe komst ook beschikbaar stellen als trapveldje voor de jeugd. In Stavenisse klinkt een heel ander geluid. Daar heeft de voetbalvereni ging de laatste jaren veel leden ver loren. Mede om die reden heeft het college gemeend de 40.000 eu ro die was gereserveerd voor de re novatie van het trainingsveld in Stavenisse in te moeten zetten voor de aanleg van het nieuwe veld in Tholen. Voorzitter L. Wesdorp van de voet balclub in Stavenisse heeft daar al le begrip voor. „Ons trainingsveld wordt zo weinig gebruikt dat het gewoon zonde zou zijn om er zo veel geld in te steken." De club gaat momenteel door een moeilijke periode, omdat heel wei nig jongeren nog gaan voetballen. Om die reden werkt de vereniging voor wat betreft de jeugd al samen met de voetbalclub in Sint-Maar tensdijk. Alle jeugd trainingen wor den daar afgewerkt. Op het veld in Stavenisse trainen enkel nog de twee seniorenelftallen. Het is de bedoeling dat het nieuwe veld in Tholen straks ook door de jeugd gebruikt wordt als trapveld. Stalen plaat op weg beschadigt auto's colijnsplaat - Drie auto's hebben gisterochtend rond zeven uur op de Zeelandbrug ter hoogte van Co- lijnsplaat schade opgelopen door een stalen plaat die op de weg lag. De plaat was twee bij één meter groot en had een opstaande rand. Twee auto's moesten worden weg gesleept, de derde kon op eigen kracht verder rijden. Het is onbe kend van wie de plaat is en hoe hij op de weg is terechtgekomen. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Leerlingen De Tunnel zwemmen het snelst kapelle - De scholieren van basis school De Tunnel in Schore blij ken goede zwemmers te zijn. Tij dens de zwemwedstrijden in Ka pelle wonnen ze gisteren de eerste prijs in drie categorieën: de leerlin gen van groep drie/vier, groep vijf en groep zes bleken het rapst. De eerste prijs voor groep zeven ging naar De Hoeksteen uit Wemeldin- ge, terwijl De Moolhoek uit Kapel le won bij groep acht. Acht koopzondagen in binnenstad Goes goes - De Goese raad heeft don derdag ingestemd met de uitbrei ding van het aantal koopzondagen van vier naar acht. Daarmee is de toekomst van de snuffelmarkt op tweede pinkster dag zekergesteld. Omdat alle koop zondagen al vergeven waren, dreig de de rommelmarkt met 140 kra men in het water te vallen. De markt trekt duizenden bezoekers. Bijeenkomst over nieuwe arbeidswet goes - FNV Bondgenoten houdt donderdag 22 februari in Hotel Ter minus aan het Stationsplein in Goes een bijeenkomst over de wet Werk en Inkomen naar Arbeids vermogen (WIA, de opvolger van de WAO). Diverse aspecten van de ze nieuwe wet komen aan de orde. Ook is er een juridisch adviseur aanwezig. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en is voor zowel le den als niet-leden toegankelijk. Mrsa-bacterie onder controle in ziekenhuis goes - De chirurgische verpleegaf- deling van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes is weer open. Uit kweken is duidelijk geworden dat er geen verdenking meer is van mr- sa-besmetting. De patiënt bij wie de mrsa-bacte rie vorige week vrijdag was ont dekt ligt nog in isolatie. Mrsa is een bacterie die ongevoelig is voor de meest gangbare antibiotica. Onveilige en in slechte staat verkerende weg wordt verbreed. door Luc Oggel KORTGENE - Het Noord-Bevelandse college van burgemeester en wet houders wil de Havenweg in Kort gene aanpakken. Ze vragen de raad bijna 17.000 euro voor voorbe reidend werk. De eigenlijke reconstructie wordt pas volgend jaar uitgevoerd. Desal niettemin zal het voornemen wor den toegejuicht door omwonen den, camping De Paardekreek en jachthaven Delta Marina. Voor hen dient de Havenweg als ontslui ting. Bij de gemeente kwamen af gelopen jaar diverse klachten bin nen over de weg, met name over de verkeersonveiligheid ervan. Daarop werd een parkeerverbod ingesteld. Ingrijpender maatrege len kunnen echter niet langer op zich laten wachten. Jarenlang in tensief gebruik (onder meer door bouwverkeer) in combinatie met een te lichte fundering hebben de weg in een deplorabele toestand doen belanden. TW1 Door jarenlang intensief gebruik in combinatie met een te lichte fundering is het noodzakelijk ge worden om de Havenweg te re construeren. Tijdens de reconstructie zal de weg worden verbreed tot de mini maal vereiste rijbaanbreedte van 4,60 meter. Daardoor kunnen extra parkeerplaatsen worden aan gelegd. Daar was sinds de uitbrei ding van de jachthaven een tekort aan. Daarnaast moet er, tussen het ha venplateau en de camping, een rui me voetgangersverbinding langs het water komen. Het talud wordt aangevuld met grond uit het depot aan de Felix- weg. Omdat die grond eerst moet 'zetten' voordat een verhardings constructie kan worden aangelegd, zal de reconstructie zelf pas vol gend jaar worden uitgevoerd. Noord-Beveland timmert aan de weg van gezamenlijk belang. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland probeert al sinds het begin van deze eeuw te bewij zen waarin een kleine gemeente groot kan zijn. Juist nu de dreiging van gemeentelijke herindeling op de achtergrond is geraakt, begint dat aardig te lukken. Samenwer king is het toverwoord, en dan niet alleen met andere gemeenten, maar vooral door ondernemers, het verenigingsleven en de lagere overheid onderling. Het doel van de samenwerking was aanvankelijk het verbeteren van het toeristisch product Noord-Beveland. Nu wordt er ge zocht naar een een manier om alle ondernemers en inwoners van Noord-Beveland daarvan te laten profiteren. Vorig jaar, tijdens een symposium over samenwerking, bleek de be perkte schaal van de gemeente voordelig om de samenwerking op te starten. Behalve het feit dat haast iedereen aan het symposium meedeed, bleken zich ook bijna als vanzelf werkgroepen te vormen. Dat ging zo snel en spontaan, dat inmiddels een inventarisatie moet worden gemaakt van wie er alle maal in welke werkgroepen zitten en waar ze mee bezig zijn. Daar-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34