Voedselbank is einde nabij n-TC!: Bewapende tieners blijven voorlopig onder toezicht staan BEVELANDEN-THOLEN 47 37 Voetjes van de vloer voor War Child Wc op strandje Kleingeld Danny Blind komt Provinciale niet in een gespreid politiek bedje bij Sparta voor dummies Zaterdag 17 februari 2007Reageren? reactie@pzc.nl GOES - „Hebben jullie zin om te dansen?" Een massaal 'ja' galmt door de Goese Grote Kerk. Enkele honderden kinderen van basisscholen in Goes gingen gistermiddag 'los' tijdens Dans! Voor War Child, een door recreatieteam De Pit opgezet festijn voor het goede doel. Twee meiden van dansschool Jan vier leerden de kinderen onder meer een speciale dans voor War Child. Een War Child-medewerkster beantwoordde vra gen. Dat waren er heel wat. Rob, Willem Jord en Jorn uit groep 8 van 't Noorderlicht vonden het leuk, al viel de muziek een beetje tegen, 's Middags waren andere belangstellenden welkom. In totaal werd gisteren 1600 euro opgehaald voor War Child. foto Willem Mieras Oprichters Helpende Hand dreigen huis uit te worden gezet. door Frank Balkenende GOES - Het einde gloort voor de Goese voedselhulpstichting De Helpende Hand. De drijvende krachten Marinus en Conny Weu- link zitten diep in de schulden. Het gezin met zeven kinderen dreigt in maart hun huurhuis uit te worden gezet. „We hopen op een wonder." Wegens een sterfgeval in de fami lie heeft het echtpaar nog een maand respijt gekregen. Volgende maand verschijnt de deurwaarder wel op de stoep. De Weulinks heb sint-annaland - Om tegemoet te komen aan de wensen van de ge bruikers neemt de gemeente Tho- len maatregelen op het strandje in Sint-Annaland. Zo wordt een tweede toilet ge plaatst, waardoor dames en heren voortaan gescheiden naar de wc kunnen. De toiletten worden bovendien va ker schoongemaakt. Ook de frequentie van het wegha len van zeewier en het legen van de vuilnisbakken wordt verhoogd. ben een huurschuld van zo'n 2500 euro en daarnaast andere schulden tot een bedrag van 13.000 euro. Ze Ze zeggen veel eigen geld in de vier jaar oude hulpstichting te heb ben gestoken, veel meer dan hun financiële situatie toelaat. „De stichting doet ons de das om, mer ken we nu. Noem het naïef maar wij zijn doeners, geen denkers." Marinus heeft een WW-uitkering, Conny een WAO-uitkering. Een betalingsregeling of schuldsane ring is volgens hen nauwelijks nog mogelijk. Daarvoor zijn de schul den te hoog opgelopen. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking (RWS) is niet van plan de hand over het hart te strijken. Directeur Maarten Sas on door Luc Oggel goes - De kinderen die vorige week vrijdag in het holst van de nacht in Goes werden aangehou den en wapens op zak bleken te hebben blijven onder toezicht staan van maatschappelijk werk en de afdeling jeugdzorg van de po litie. Dat heeft een politiewoord voerster gisteren laten weten. dernam eerder pogingen om de voedselhulpstichting te professio naliseren. Ook spande hij zich in voor de privésituatie van de Weu links. „Je kan er aan blijven trekken, maar ze gaan gewoon hun eigen gang. We hebben moeite gedaan om ze onder te brengen bij een woonherkansenproject, maar ook dat is niet gelukt. Tja, en op een ge- gegeven moment zijn ze gestopt hun huur te betalen. Dan loopt het snel op", zegt Sas. 1^ De Goese voedselhulpstichting De Helpende Hand stevent op haar einde af, nu de oprichters, het echtpaar Weulink, uit hun huis dreigen te worden gezet. Het groepje is afgelopen maandag weer op vrije voeten gesteld. De ge zinnen werden al langer begeleid. Het vijftal uit de gemeente Borse- le, waarvan de jongste elf is en de oudste zestien, liep om kwart over drie in de Singelstraat. Dat vond de politie verdacht. Bij nadere in spectie bleken ze een dolk, twee imitatievuurwapens en enkele De RWS steunt tegenwoordig de nieuwe voedselhulpstichting, die onder de vleugels van de voedsel bank Walcheren opereert. De Weulinks bedienen 65 klanten. „Het zou goed zijn als iemand an ders de stichting op sleeptouw neemt." Bezorgder is Marinus om zijn ge zin. Zes van de zeven kinderen wo nen nog thuis. Bij een huisuitzet ting loopt het echtpaar het risico dat de kinderen onder voogdij wor den gesteld. „Als we eruit moeten, gaan we naar mijn zus in Stap horst. Ik wil niet dat ons gezin wordt opgedeeld." Stiekem hopen de (gelovige) Weulinks op een wonder. „Dat er iemand komt die ons de helpende hand reikt." messen bij zich te hebben. Op het forum van de PZC-website werd beweerd dat de kinderen die be wuste nacht ook in een auto zou den hebben gereden, in het bezit en onder invloed van drugs waren en een overval op een winkeltje zouden hebben wilen plegen. Daarvan is volgens de politie geen sprake. sint-annaland - De jongerenont moetingsplaats in Sint-Annaland komt toch bij de haven. Hij wordt schuin tegenover het tankstation aan de Oude Zeedijk geplaatst. De jeugd zelf koos eerder voor een plekje bij het oude Koelhuis, maar dat kon niet vanwege ontwikkelin gen in het havengebied. Enkele al ternatieven bleken daarna ook niet haalbaar. De jongerenraad steunt het nu voorliggende plan. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Afrekenen in zijn stamkroeg is niet het sterkste punt van die man uit Temeuzen. Hij probeert steevast met gepaste munt te be talen, maar steekt daar wel erg veel tijd in. Laatst was het weer zover. De man nam zijn tijd, gooi de al zijn kleingeld op de toog en telde het verschuldigde bedrag netjes uit. Hij vertrok met een vriendelijke groet. Na een paar minuten kwam hij terug, een besmuikte glimlach om de mond. Enigszins bedrem meld meldde hij de reden van zijn terugkeer: toen hij bij de parkeer automaat wilde betalen, bleek hij geen cent meer op zak te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33