Zeeland moet hele Vakantiedorp stroomt vol PZC Zonnebootrace komt dit jaar van Friesland naar Zeeland Jim Morrison De krant 10 weken voor €15,-! 2 Zaterdag 17 februari 2007 PZC MAIKEL HARTE De Terneuzense jazztempel Porgy en Bess viert in april het vijftigjarig bestaan. Ik sprak hierover met de oud-voorzitter van de Stichting Blues Promotion, Hen- ny Borghstijn, die jarenlang bluesconcerten organiseerde in Porgy en Bess. Henny vertelde onder meer over Mare Benno, die slaggitaar speelde bij de legendarische popgroep The Doors op de single LA Woman. Henny had met hem uren bo ven Porgy zitten praten over Jim Morrison. Morrison was de zanger/dichter van de The Doors, totdat hij in 1971 een myste rieuze dood stierf Zijn graf op de Parijse begraafplaats Pè- re-Lachaise wordt sindsdien dagelijks door duizenden be zocht. Over hem had Henny opmerkelijk nieuws. „Wist jie dat Jim Morrison een meisje uut Ter- neuzen èh gehad", vroeg hij. Hij liep al weg, terwijl ik alleen nog 'Nee' kon roepen. Ik had hem nooit zo makkelijk moeten laten gaan, want nu zit ik met talloze onbeantwoorde vragen. Wie was dat meisje dan? Werkte ze soms bij de Philips-vesti- ging in Terneuzen en zong hij daarom voor haar de wereldhit Light my fireKocht hij zijn zwarte leren broeken bij Van Dix- hoorn in de Terneuzense Noordstraat? Gaat het spookachtige lied Riders on the Storm over de sage van de Vliegende Hollan der, die uit Terneuzen afkomstig zou zijn? Wat een verhaal: Jim Morrison had een Terneuzens lief Hen ny neemt z'n telefoon niet op, terwijl ik brand van nieuwsgie righeid. Misschien moet ik hem ook niet bellen, maar wethou der Bos van cultuur in Terneuzen. Laat de Vliegende Hollander voor wat-ie is. Het is tijd voor een echte legende in Terneuzen. Ik verwacht binnenkort: De Jim Morrison-route, het boek 'Jim Morrison- zijn Zeeuwse jaren' en bij mijn warme bakker reken ik op de Jim Mor- rison-bolus. Zeeuws-Vlaanderen wordt popgeschiedenis. Wat een verhaal: Jim Morrison had een Terneuzens lief COLOFON DIRECTIE Directeur: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl INTERNET vmw.pzc.nl CENTRALE REDACTIE Goes, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500. Fax: 0113-315609. redactie @pzc.nl KANTOREN Middelburg, Buitenruststraat 18, postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen, W. Alexanderlaan 45, postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee, Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ADVERTENTIES Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Personeelsadvertenties: 076-5312240 Business to business; onroerend goed: 076-5312277. Kleintjes: 076-5312104 Familieberichten: 076-5312550, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur; zo 16.00-18.00 uur Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Auteursrecht voorbehouden. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrek te gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen) administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevan te diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van de Koninklij ke Wegener NV of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze infor matie geen prijs stelt, kunt u dit schrifte lijk melden bij: Abonneeservice, Postbus 99, 7300 AB Apeldoorn. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis 0800-0231231 maandag tot en met vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. In de voorjaarsvakantie komt de toeristenstroom naar Zeeland weer op gang. De sector zou het liefst zien dat het toeristisch seizoen geen begin of eind heeft. De provincie moet het hele jaar rond gasten trekken. door Ernst Jan Rozendaal Ze twijfelt of je kunt zeggen dat het toeris tische seizoen weer is begonnen. „Cijferma tig gezien zou ik dat niet zeggen", stelt M. Tempelman van het Kenniscentrum Toerisme. „We zijn tevreden over het aantal boekingen. Dat wordt door ieder een als heel redelijk gezien. Maar er zouden onder invloed van het mooie weer nog heel wat last mi nutes bij moeten komen, willen we dit echt zien als het begin van het toeristenseizoen." Toch is het een feit dat de eerste toeristen zich deze week weer mel den. Op de parkeerterreinen zijn elke dag Duitse nummerborden te turven. Tot diep in het najaar zal dat zo blijven. Tempelman erkent dat de toeris tische ondernemers even een rusti ge tijd hebben gehad, afgezien van de periode rond de Kerstdagen. „November is altijd een dip- maand. Dat is heel logisch. Dan be ginnen in allerlei accommodaties verbouwingen. Januari is ook zo'n maand. Veel toeristische onderne mers gaan dan zelf op vakantie. Dat loopt nu op zijn eind. Van de week sprak ik inderdaad een hotel ier die het gevoel had dat het sei zoen er weer zit aan te komen." Ze wijst erop dat de hotels en de bungalowparken weliswaar weer zaken gaan doen, maar voor de campings is dat moment nog niet aangebroken. Vandaar dat Tempel man aarzelt om de komende week als het begin van het toeristensei zoen te bestempelen. „Als je diep in mijn hart kijkt, zou ik helemaal geen start van het sei zoen willen aanwijzen. Het zou zo moeten zijn dat we het hele jaar rond werken" Alle inspanningen van het Kennis centrum Toerisme zijn daarop ge richt, vertelt Tempelman. In het kader van het programma Pieken in de Delta wordt met steun van het ministerie van Economische Zaken geprobeerd het kusttoeris me te versterken. In de loop van het jaar moet er een uitvoerings programma liggen waarin de ambi ties voor de komende vijfjaar zijn vastgelegd. Daarin wordt de na druk gelegd op toerisme het hele jaar door. Tempelman: „Dat kan natuurlijk niet in alle sectoren. We hebben te genwoordig wel een fenomeen als winterkamperen, maar voorlopig zijn de investeringen daarvoor waarschijnlijk hoger dan de inkom sten. Winterkampeerders zijn vaak juist op zoek naar het lege landschap." Maar voor hotels en bungalowpar ken valt nog veel te winnen. Groepsvakanties zijn bijvoorbeeld een middel om de bezettingsgraad in stille maanden op te schroeven. „Voor herinvesteringen en innova tie is het essentieel dat toeristische ondernemers hun rendement ver stevigen", aldus Tempelman. Van o naar 3200 gasten in een paar uur tijd is eigenlijk best relaxed. door Marcel Modde PORT ZELANDE - De tuinmannen harken de laatste perkjes nog even extra aan. Binnen is het horecaper- soneel druk bezig tafeltjes in slag orde klaar te zetten voor een gast vrij ontvangst. In alle hoeken wordt het Centerparc Port Zélan- de nog even nagelopen, klaar voor de entree 3200 gasten in een dag tijd. Het lijkt of iedereen heel druk is, zo vlak voordat de horde gasten komt. Maar dat valt heus mee, zegt general manager S. Plum. „De ze manier van opstarten is eigen lijk heel rustig. Wanneer het sei zoen volop aan de gang is, komen en gaan er twee keer per week (maandag en vrijdag) 720 gasten. Veel hectischer." Het vakantiepark aan de Brouwers- dam is de komende week voor 97 procent volgeboekt. Het meren deel van de vroege gasten komt uit Nederland (60 procent), de rest uit België en Duitsland. „Eigenlijk is het iedere vakantie - kerst, herfst maakt niet uit - wél druk. Maar General manager S. Plum van Port Zélande heeft grote verwachtingen. het échte seizoen begint ook bij ons vanaf 1 april." Rond die perio de wordt ook de omgeving wakker en is er meer te beleven voor de gasten. Volgens Plum is er steeds meer vraag naar twaalfpersoons- bungalows. „Opa, oma, vader moe der en de kinderen samen, ge woon gezellig met z'n allen even een weekje er tussenuit." Ook kampeerliefhebbers kunnen bij Port Zélande terecht. Daarin is het park ten opzichte van de ande re vestigingen van het concern in Nederland uniek, zegt Plum. De camping gaat echter pas in het voorjaar open. Ze deelt het opti misme van het Kenniscentrum Toerisme dat de eerste voorteke nen voor het nieuwe seizoen in Zeeland hoopgevend zijn. Port Zélande staat dit jaar voot een omvangrijke investering. Het zwembad wordt uitgebreid met een lange glijbaan en een voor Ne derlandse begrippen bijzondere wildwaterbaan, die naar buiten doorloopt. Daarnaast wordt een aantal kleinere huizen omge bouwd tot 'cottages' voor twaalf personen en door meer groenaan- plant de privacy van de gasten ver beterd. De verwachting is, zo zei al gemeen directiewoordvoerster M. Dekking eerder, dat de vernieuwin gen voor de zomervakantie kun nen worden gerealiseerd. De ver gunningen van de gemeente Goed ereede zijn nog niet binnen. Rond drie uur vrijdagmiddag is het aanschuiven in de rij voor de slagboom van Port Zélande. De aandoenlijke kleine eenden in de binnenvijver kwetteren tevreden rond. Weer helemaal klaar om ver troeteld te worden met al dat heimlijk toegeworpen lekkers. Gratis Sudoku-spelcomputer bi) vasi abonnement met automatische betaling Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Dik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. Via automatische incasso C»k heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorlette Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres GeboortedatumIngangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening ■rsoonsgegevens. In hei colofon treft u na door René Schrier VEERE - De zonnebootrace die jaar lijks in Friesland werd gehouden, is dit jaar in Zeeland. Dat heeft te maken met het tienjarig bestaan van het ROC Zeeland. Tot nu toe hebben zich 29 teams ingeschreven; veertien uit Zee land, veertien uit de rest van Ne derland en één uit het Poolse Gdansk. De deelnemers varen drie dagen in Zeeland. De deelnemers slaan hun kamp op bij de jachthaven Oostwatering bij Veere. De eerste etappe is 14 juni over een afstand van 25 kilo meter op het Veerse Meer. De dag erna is er een etappe van Oostwatering naar Vlissingen, met een tussenstop in Atnemuiden. De derde en laatste dag is et een halve etappe van Vlissingen naar Middelburg en 's middags een sprint in de Middelburgse haven. Het aantal Zeeuwse aanmeldingen is opvallend hoog. Dat heeft te ma ken met het feit dat Zeeuwind sub sidie beschikbaar stelt aan begin nende teams. Daar staat tegenover dat er opmer kelijk weinig buitenlandse teams deelnemen. Volgens jaar wordt de race weer in Friesland gehouden. Daar moeten de deelnemers een elfstedentraject

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2