Akkoord NedCar en bonden over sociaal plan eindelijk open voor Polen a 89 Economie KRAS.NL Belgische bruggenbouwers aan het werk op Utrechts sportveld waarom zou je verder zoeken Mooi ARDENNEN Prachtig PRAAG Fietsen in het ODENWALD Fietsen langs de MOEZEL Vrijwel iedere maandag, vrijdag en zaterdag van 23/2 t/m 29/10 U verblijft in het 3-sterren AC Hotel Arlux Ardennes. Dit hotel ligt net buiten Arlon, in een bosrij ke omgeving. Bij uw verblijf zijn het ontbijt én het diner inbegrepen. Het hotel beschikt over o.a. een lounge, bar en restaurant. U kunt uw auto bij het hotel gratis parkeren. Arlon is de hoofdstad van de Belgische provincie Luxemburg. Hier vindt u een prachtige kerk de Saint Donat, waar u een fantastisch uitzicht heeft over Arlon. De heuvelachtige Ardennen, met eindeloze dennenbossen en schattige dorpjes, zijn een ideaal gebied voor wandelaars. Ook zijn er in de omgeving volop kayak- en mountainbikemogelijkheden. Ook de moeite waard zijn een prachtige tocht langs de Moezel en een bezoek aan Luxemburg-Stad. Reisnummer AUTO 17.701, zie www.kras.nl/17701 UTRECHT - Op een sportveld langs het Amsterdam-Rijn kanaal in Utrecht zijn werknemers van de Belgische Combinatie HOV Combibrug bezig met de opbouw van de 170 meter lange Hogeweidebrug. Die vormt vanaf eind dit jaar de wegverbinding over het kanaal tussen de stad en de wijk Leidsche Rijn. foto Ton Borsboom/CPD Nieuwe afspraken voor honderdtal boventallige werknemers Born BORN - De vakbonden en autofa- briek NedCar in Born hebben gis teren een akkoord bereikt over een sociaal plan voor het afvloeien van ruim honderd werknemers van het bedrijf Dat maakten NedCar en FNV-Bondgenoten gistermid dag bekend. De betrokken werknemers krijgen volgende week een brief, waarin zij per mei ontslag wordt aange zegd. Tot die tijd krijgen ze nog de keuze vrijwillig met een premie te vertrekken. Voor de mensen die uiteindelijk worden ontslagen is nu overeenstemming bereikt over het sociaal plan. De bestaande ontslagvergoeding is met 25 procent verhoogd. Ook de Vrijwillige Vertrekregeling is verbe terd. Mensen die nog voor 1 mei vrijwillig vertrekken krijgen boven op de vertrekpremie enkele maan den extra salaris. Daarnaast hebben bonden en be drijf een nieuw meerjarig sociaal plan afgesproken, dat loopt tot 1 juli 2010. Tot dan geldt het con tract van Mitsubishi met NedCar voor de productie van Colts. Mochten er de komende jaren op nieuw reorganisaties volgen, dan kunnen de dan boventallig gewor den medewerkers aanspraak ma ken op het nu afgesproken sociaal plan met verbeterde ontslagvergoe ding. Mitsubishi besluit naar verwach ting nog voor 1 mei over de duur van de Coltproductie en de hoe veelheid te bouwen auto's bij Ned Car. Als die productie (prognose 2007: 70.000 Colts) verder omlaag FNV-vakbondsbestuurder Van Rees verwacht mogelijkheden voor herplaatsing Nedcar-men- sen bij vrachtwagenfabriek van DAF in Eindhoven gaat en opnieuw mensen wegmoe ten, zullen de bonden en NedCar weer onderhandelen over het so ciaal plan. Maar het gisteren afge sproken plan is de vloer onder de ze onderhandelingen, zei bestuur der Henk van Rees van FNV-Bond- genoten. NedCar voldoet met de ontslagaan zegging aan de voorwaarden die ei genaar Mitsubishi het bedrijf vorig jaar oplegde. Inmiddels hebben 1100 medewerkers gebruikgemaakt van de vrijwillige vertrekregeling. Nog 120 mensen zijn boventallig. Voor de productie van 70.000 Mits ubishi Colts heeft NedCar dit jaar maximaal 1400 mensen nodig. Van de mensen die vrijwillig zijn vertrokken, hebben achthonderd via bemiddeling van een mobili teitsbureau werk elders gevonden. Henk van Rees verwacht boven dien dat een aantal mensen bin nenkort bij DAF in Eindhoven aan de slag kan. DAF breidt de produc tie van trucks fors uit. beidskrachten was, al wel open te stellen voor Oost-Europeanen. Wel diende de werkgever vooraf aan te tonen dat hij die werkne mers fatsoenlijk (volgens het cao-loon of als dat niet gold het minimumloon) betaalde en dat ze redelijk gehuisvest waren. Aan dat laatste schortte en schort het nog al. blijkt. Zeker in de vier grote ste den zijn veel onveilige panden waarin deze mensen samengepakt wonen. De openstelling van de sectoren begon mondjesmaat, maar sinds eind vorig jaar zijn het er 39, varië rend van de metaal tot financiële diensten. Tot oktober 2006 waren hier ruim 47.000 Oost-Europea nen aan de slag met een tewerk stellingsvergunning. Het kabinet, en dan vooral WD-staatssecretaris Van Hoof, wilde in het openstellen altijd har der lopen dan de Tweede Kamer. Met name CDA, PvdA, SP en GroenLinks remden hem telkens af Zij wilden garanties over onder meer strenge controle door de Ar beidsinspectie op de betaling van het cao-loon of het minimum loon. Want een werkgever kon wel zeggen dat hij fatsoenlijk be taalt, maar werd dat ook gecontro leerd? Ook de vakbonden zetten de hakken in het zand. Om aan die bezwaren tegemoet te komen, was bijna drie jaar nodig. Het wachten is nu nog op de Eer ste Kamer. Die behandelt op 27 fe bruari een wetsaanpassing waar door de inspectie kan beboeten bij ontduiking van het minimum loon. De Senaat keurt die goed, dat is al bekend. Een werkgever die het mi nimumloon ontduikt, kan dan voortaan een boete krijgen van 6700 euro per overtreding. Nu moet een onderbetaalde werkne mer zelf een klacht indienen waar na de inspectie in actie kan ko men. Een TWeede-Kamermeerderheid van in elk geval CDA, PvdA, WD en D66 stemt nu in met het ope nen van de grenzen. Dat zal echter niet per r maart kunnen, zoals Van Fioof had gehoopt. Het carna valsreces dat tot 5 maart duurt, steekt een stok tussen de spaken. De Kamer komt pas daarna weer bij elkaar. Vertrekdata: 15 8,22/3 U verblijft in het Best Western Hotel Grand Beroun, inclusief ontbijt én diner. Het hotel beschikt o.a. een restaurant, brasserie en een hotelbar. De bus brengt u dagelijks van het hotel naar het centrum van Praag. In Praag is volop te doen en te zien, wat dacht u van de wereldberoemde Karelsbrug? Ook het Gouden Straatje en de oude Praagse Burcht mag u zeker niet overslaan. Verder kunt u een bezoek brengen aan de St. Vitus Kathedraal, de indrukwekkende Joodse begraafplaats en het Wenceslasplein. Een absolute aanrader: boek voor slechts 15 een uit gebreide stadsrondrit bij langs alle hoogtepunten van deze 'Gouden Stad'l Maar let op: er zijn nog maar 2 vertrekdata dus snel reageren is noodzakelijk want VOL echt VOL! Reisnummer HW 72.643, zie www.kras.nl/72643 Vertrekdata: 7-21/5,11/6,9-23/7,6-20/8 en 3/9 Met KRAS naar het lieflijke Duitse Odenwald! In dit prachtige gebied met uitgestrekte wou den, de rivierdalen van de Main en de Neckar en romantische valleien, fietsen we door verbor gen dorpjes, langs imposante burchten en bekoorlijke kleine stadjes waar de sfeer van de middeleeuwen is blijven hangen. Het piepkleine dorp Schwanheim, gelegen in het Neckartal, is een ideaal uitgangspunt voor tal van mooie tochten. U verblijft hier in het familiehotel Schwanheimerhof, dat beschikt over bar, restaurant, terras, televisiekamer en kegelbaan. Uw kamer is voorzien van douche, toilet en gedeeltelijk balkon en de verzorging is op basis van ontbijt en diner. Een heerlijke sportieve vakantie! Reisnummer ACTZ 23.905, zie www.kras.nl/23905 Vertrekdata: 7/5,11 -25/6,2-9-16-23/7 en 13-20/8 Fietsliefhebbers opgelet! KRAS neemt u deze zomer mee naar de bekoorlijke Duitse Moezelstreek. Pittoreske wijndorpen, schitterende natuur, met wijnranken begroeide heu vels... wat een mooi decor! Onze thuisbasis is het gezellige familiehotel Pistono in het plaats je Dieblich. Het hotel beschikt over bar, restaurant, overdekt zwembad en Weinkeller. Ontbijt en diner zijn inbegrepen! We hebben voor u een viertal niet al te zware fietsroutes uitgezet die u op een sportieve manier kennis laten maken met dit wonderschone stukje Duitsland. En... aan het einde van een mooie tocht gaat u natuurlijk lekker uitrusten op een terrasje met een welverdiend glas Moezelwijn! Wat een fijn vooruitzicht, nietwaar? Reisnummer ACTZ 23.907, zie www.kras.nl/23907 •kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras nl waai vin c-uii jc vei uci c.uci\ci i boek online of bel 0900 - 9697 s| Wt T0T 3-/4-/5- daagse autoreis België Super; vanaf Volop mogelijkheden in de prachtige omgeving PZC Zaterdag 17 februari 2007 1 7 5-daagse busreis Tsjechië Uitgebreide stadsrondrit bij te boeken voor slechts 15! Allerlaatste plaatsen! vanaf 7-daagse fiets-/busreis naar Duitsland let o.a. Schloss Zwingenberg, Heidelberg en Burg Guttenberg Ervaren fiets-/reis- leiding! vanaf 7-daagse fiets-/busreis naar Duitsland let o.a. Cochem, Koblenz, Boppard, Rüdesheim en Königswinter /'Ervaren fiets-/reis- leiding! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17