Sport Ajax en Oranje willen naar Azië Garagedeur op KLEUR Revanche biljarters Grote epo-producent opnieuw sponsor wielerronde Californië Willeboordse Fjudoot ook in Hamburg Benauwde zege snookeraars The Roadhouse Jonge handballers van EMM in Zeeuws/Brabantse selectie De poolbiljarters van Cue Action verslaan The Roadhouse: 2-7 MIDDELBURG - De poolbiljarters Iran Cue Action hebben revanche renomen op Roadhouse Blues. Ze rerloren de openingswedstrijd van iet seizoen, maar grepen nu de vinst: 2-7. /oor de Vlissingers is een plaats in ie playoffs nu zo goed als zeker. 3e gastheren zagen door het ver- ies de concurrentie voor de eerste ilaats in de rangschikking angstig dichtbij komen. Het duel kreeg ren bijzonder tintje doordat Mark ran Wijngaarden, halverwege het leizoen van het tweede van The Loadhouse overgestapt naar het rerste van Cue Action, in zijn lude thuishaven mocht aantre- len. De zenuwen gierden vooraf loor zijn keel maar tijdens zijn jartij bleef hij toch cool genoeg >m de punten voor zijn nieuwe cam binnen te halen. ;OES - Elisabeth Willeboordse leeft een extra toernooi ingelast. Ms voorbereiding op het EK leemt de Zeeuwse judoka volgend veekeinde deel aan het super-we- eldbekertoernooi in Hamburg. Villeboordse had het toernooi in Suitsland niet in haar agenda itaan, maar voegde dat toe nadat :e vanwege een nekblessure afzeg- Ie voor Sofia en vorige week in Pa rijs in de eerste ronde werd uitge- I schakeld. I Ze verloor er in de verlenging van le Zuid-Koreaanse Ja Young Kong. ,De vorm was volgens mij goed, naar ik was er mentaal niet hele- naal klaar voor. Deze week heb ik ;oed getraind. Maar ik wil zeker veten waar ik sta en ook wed- itrijdritme opdoen", zegt Wille- loordse. „Ik denk dat alles goed lit. Door mijn vroege uitschake- ing in Parijs heb ik echter te wei nig op de mat gestaan." ten week na het toernooi in Ham- i burg komt de voormalig Europees kampioene in actie in Praag. Het EK is in het Servische Belgrado, be- jgin april. MIDDELBURG - De snookeraars van (The Roadhouse kwamen met een 5-4-overwinning goed weg tegen bet op de voorlaatste plaats staan- Provoosthuis uit Bergen op lom. e thuisploeg had een koude start 1 kwam met 2-0 achter. Alleen amcaptain Chris van Renswou- bleef ongeslagen en bezorgde jn team daarmee de overwin- ng en behoud van de eerste plaats in poule twee van de eerste tlasse. Danny Cheuk a Lam won twee teer. Marcel Mouwen bleef zonder :ege. WPZC Zaterdag 17 februari 2007 49 GOES - Dat het Zeeuwse zaalhandbal weer een beetje in de lift zit, bleek enige tijd geleden al toen Merijn de Vos van het Zierikzeese Delta Sport geselecteerd werd voor Jong Oranje. Het Middelburgse EMM heeft nu ook twee talenten die opgenomen zijn in een selectie. Ayla Engels (links) en Thim Zevenbergen (rechts) zijn uitgeko zen voor de Zeeuws/Brabantse selectie. Ayla En gels (14) speelt in de rechterhoek en Thim Zeven bergen (15) is keeper. Ze trainen twee keer in de maand bij de districtstrainer. Beide handballers le ven toe naar het NK voor afdelingsteams en het toernooi om de Partille Cup in Zweden, begin juli. Dat is het grootste jeugd-handbaltoernooi van de wereld. Er komen teams uit vijftig landen. Engels en Zevenbergen moeten er dan natuurlijk wel voor zorgen dat ze geselecteerd blijven. foto Ruben Oreel Nederlands elftal speelt in juni oefenwedstrijd tegen Thaise selectie. door onze sportredactie AMSTERDAM - De KNVB is in on derhandeling over een trip van het Nederlands elftal naar Azië. In de zelfde periode wil Ajax naar Chi na. Oranje en Ajax wensen beide hun spelers als uithangborden voor de commercieel interessante onderne ming te gebruiken. De KNVB heeft echter het eerste recht op in ternationals. Ajax-trainer Henk ten Cate maakt zich weinig illusies over de motieven van de KNVB. „Geld verdienen om het het hele apparaat in stand te houden." Het is nog niet duidelijk welke lan den Oranje zal aandoen. De Thai se voetbalbond maakte gisteren echter al bekend dat Nederland op 6 juni naar Thailand zal komen voor een vriendschappelijke wed strijd in Bangkok. Ook voor Ajax zijn de motieven voor de trip naar China van com merciële aard. Algemeen-directeur Maarten Fontein ziet in het land van meer dan een miljard inwo ners financiële en sportieve moge lijkheden. De trip van Oranje is ge pland rond 2 en 6 juni. Dat zijn of ficiële speeldata voor de EK-kwali- ficatie, maar Nederland is dan vrij. „De internationals van Ajax zijn in die periode opeisbaar door de KN VB", aldus Ten Cate. „Maar met Jaap Stam en Edgar Davids be schikken we nog steeds over ge zichtsbepalende spelers." Dopingverdachte Basso mag van wielerbond UCI gewoon starten. door onze sportredactie DEN HAAG/SAN FRANCISCO - In Amerika doen ze er niet moeilijk over: 's werelds grootste producent van het geneesmiddel epo (en do- pingproduct) is na alle dopingperi- kelen van 2006 wederom hoofds ponsor van de Tour of California. En niemand minder dan Ivan Bas so, vorig jaar nog genoemd in het Spaanse dopingschandaal Opera- ción Puerta, start morgen in de straten van San Francisco als de grote kanshebber op de eindover winning. Voor zijn nieuwe ploeg Discovery Channel is hij de ge droomde opvolger van Floyd Lan- dis, in 2006 de winnaar. De twee de editie van de Ronde van Califor nië heeft maar liefst negen ploe gen uit de ProTour aangetrokken, waaronder Rabo. Al staat de Ne derlandse equipe niet met de sterk ste selectie aan de start. Voor de farmaceuten van Amgen - de belangrijkste producent van epo - is de Ronde van California een belangrijk uithangbord. Vreemd genoeg is er geen protest tegen het sponsorschap van de zij de van de UCI of de ProTour. Wel had de ProTour aanvankelijk moei te met het opstellen van Ivan Bas so. Hij werd samen met Ian Ull rich genoemd als een van de be langrijkste klanten van de Spaanse arts Fuentes, de spin in het doping schandaal dat voor zoveel ophef zorgde. Van 22 januari t/m 24 februari gratis "Deur op Kleur". Vraag naar de voorwaarden en de mogelijkheden in de showroom. Elektrische bediening mogelijk Teba Nationaal Laban Livingstoneweg 9, Goes Schelde Rijnweg 6 Tel 0113 - 222231 4691RWTholen E-mail goes&ambiance-zonwering.nl Tel. 0166 602823

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 131