Meningen Stormloop op spreekuur Gezonde walnoten gedijen op Zeeuwse klei 1 2 Zaterdag 17 februari 2007 PZC \c IJarm rsroMMe Acr/e i//w wtuxzi iggfhabcxatalfb wat mmk 'tuu lo?2 mfboereh 1 als /ezw wezk afaae Gott? DOtT - AL Zou ftj/HMAPoKro COR DE JONGE r net, loH'f mmk jjlzpan ook eew pomt van als on26 nlëitv/e ljmmisws in$fi/$ahr zou waren of ffireen wsun&e weiuouose cp scnouwep blijft? De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl In de PZC van zaterdag 10 februari ging Wouter Klootwijk in zijn ru briek over voeding in op walno ten. „Het is de grond die de noten zo geweldig doen smaken." Walnoten zijn niet alleen lekker, ze zijn ook gezond. „En voor de lekkere varianten moet je in Frank rijk zijn. De grond in de dalen rond Grenoble zorgt ervoor dat de noten zo geweldig smaken." Vooral deze laatste opmerking ging een stap te ver voor G. Dreve uit Breskens. Hij reageerde dat hij nooit klachten heeft gehad over de smaak van zijn walnoten. In de Zeeuwse klei komen de walnoten goed tot ontwikkeling. „Voor lekke re walnoten hoefje niet af te zak ken naar Frankrijk." Een aantal jaren geleden plantte hij 50 Broadview walnotenbomen op zijn land. Dat ras is afkomstig uit Frankrijk. Ze sloegen aan op de kleigrond. Zijn opbrengst is goed. Hij ver koopt elk jaar zo'n vijftig kilo aan de leden van de bridgeclub van Breskens. Elk jaar opnieuw hoort hij dat er geen lekkerder walnoten zijn dan die van hem. „Ik nodig Klootwijk dan ook uit om in september wal noten bij mij voor twee euro per kilo te kopen. Dat is dus een euro goedkoper dan de noix de Greno ble die hij bij een kruidenier koopt." Greve heeft zijn Broadviews bij een kweker in 's Heer-Arendsker- ke gekocht. Hij gaf ze een plaats vlakbij een watergang. „Want wal notenbomen mogen geen natte voeten hebben. Ik haal er nu 250 kilo per jaar af In een kilo zitten ongeveer 80 noten." Een aantal kilo's slijt hij aan een plaatselijke winkel. „Iedereen is er enthousiast over." Walnoten zijn gezond. Met het ge zondheidshoofdstuk van Kloot wijk is Dreve het helemaal eens: „Mensen die moeite hebben met de stoelgang moeten walnoten eten en de noten zijn goed tegen cholesterol. Ik ben 72 jaar en eet ze het liefst als ze vers zijn, als je het velletje er gemakkelijk afkunt trek ken. Recht van de boom, vind ik ze het lekkerst." Het is tien keer niks, die nieuwe PZC. Het for maat niet, de inhoud niet. Ogenblikje, u krijgt nog even mijn man." „Ja goe denavond, ga vooral zo door, ik vind de krant prima." Zo reageer de een Zeeuws echtpaar. Verdeeld heid bij het ontbijt. Daar waren we niet op uit. Zitten we met de nieuwe PZC wel op het goede spoor? Dankzij hon derden telefoontjes, mailtjes en brieven hebben we een beeld van uw mening. Het formaat is han dig, vindt bijna iedereen. Op ande re punten zijn de lezers minder eensgezind. Toch durven we op ba sis van wat we nu weten wel enke le wijzigingen door te voeren. Mezzo en TV2 keren terug in het programmaoverzicht. Of ook de ra dioprogramma's terugkeren, is de vraag. Want als we dat blok op de pagina zetten, moeten andere ele menten sneuvelen. We onderzoe ken de mogelijkheden. Veel puzzelaars misten de Zweed se puzzel. Goed nieuws: die keert terug in de zaterdagkrant. Ook de Marktberichten Goes treft u bin nenkort weer aan. Er bereiken ons veel opmerkingen over de strips. Helaas zijn de lezers op dit vlak ernstig verdeeld. Het blijkt onmogelijk om een oplos sing te verzinnen die voor ieder een acceptabel is. De belangrijkste les voor de redactie: vraag de lezer tijdig om een oordeel. Dat zullen we bij een volgende gelegenheid doen. Tegen de tijd dat we een strip willen vervangen, betrekken we u bij de keuze. Tot slot komen er ook veel reacties op de weging van het nieuws. Dat is geruststellend, want dat is per slot van rekening een van onze kerntaken. Het gros vindt het pret tig dat de PZC ook op de voorpagi na en de pagina's 2 en 3 veel ruim te reserveert voor de belangrijkste Zeeuwse items. Maar wanneer moet dat nieuws wijken voor nieuws uit binnen- of buitenland? Niet alleen de lezers blijken ver deeld, ook op de redactie botsen de meningen wel eens. Achteraf zijn we bijvoorbeeld niet zo geluk kig met de keuze voor de op zich fraaie foto van Zeeuwse kleder drachten op de voorpagina van woensdag. Die dag had de nieuwe regeringsploeg een prominentere plek verdiend. Bij deze wil ik u bedanken voor uw reacties. Wij stellen uw bijdra ge op prijs. Om die reden zullen we elke eerste dinsdag van de maand van 18.00 tot 19.00 uur een telefonisch spreekuur houden. Peter Jansen, hoofdredacteur POSTVAK De Raad van State wijst de klacht af tegen de bouw van een woning op de boulevard in Vlissingen. Dat stond boven een artikel waarover Adri Klinkenberg van het bureau Cer berus onlangs berichtte. Cerberus is gespecialiseerd in juridische za ken en werkt voor persbureaus en kranten, waaronder de PZC. Het bureau begon in 1987 met juridische verslaggeving vanuit de Raad van State. De Raad van State journalisten doen tegenwoordig ook zaken voor de Hoge Raad. Uitspraken, denken we, zijn maar op een manier uit te leggen. Er is een winnaar en een verliezer. Maar is die wel zo eenvoudig aan te wijzen? Die vraag kwam op toen R. Gomperts, een van de twee be zwaarmakers tegen de bouw van het pand in Vlissingen, zei dat hij gedeeltelijk gelijk heeft en dat Raad van State de klacht tegen de ver bouwing niet heeft afgewezen. Wat is er precies aan de hand? A. de Munck en Gomperts vinden dat de gemeente Vlissingen op onrechtmatige gronden en met te weinig inzicht over de construc tieberekeningen bouwvergunningen heeft verstrekt aan de bouwer en hun buurman, B. Alkemade. De verbouwing aan de boulevard is in volle gang. Adri Klinkenberg: „Dat meneer Gomperts vindt dat hij gelijk heeft, daar is wat voor te zeggen. Hij heeft de zaak tegen de bouwvergun ning inderdaad gedeeltelijk gewonnen." Maar wat heeft de lezer er aan als in de krant staat dat Gomperts deels gewonnen heeft en dat die winst vermoedelijk zonder gevolgen blijft. „Als iemand tien be zwaren heeft tegen een besluit en de rechter verklaart er twee ge grond, dan loopt het besluit kans helemaal onderuit te gaan." De bouw die nu gaande is, gebeurt op grond van een andere bouw vergunning dan die waarover de Raad van State zich heeft uitge sproken. De voorziene uitbouw valt nog buiten beschouwing, waar tegen de buren ook bezwaar maken. Tegen de uitbouw loopt een bezwarenprocedure, waarvoor op 19 februari een hoorzitting is ge pland. Bij 'rechtbankverslaggeving' draait het altijd maar om één vraagt: „Moet dat illegale dakterras weg, krijgt die boer toestemming voor het houden van kamelen of mag het pand verbouwd worden." Klinkenberg: „We proberen 'moeilijke rechtszaken' toegankelijk te maken door zoveel mogelijk procedurele aspecten te vermijden. We kijken met een 'helikopter-view'." In het voortraject van een zaak is vaak op gemeentelijk niveau al veel gebeurd. „Als het kan slaan we dat over, ook omdat we in Den Haag geen zicht hebben op plaatselijke, politieke gevoeligheden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12