Sparta is geen gespreid bedje Hedrick wil na aansluiting bij DSB weer stap naar schaatstop maken 48 49 tmmm Zaterdag 17 februari 2007 Verrassende winst Tsjechische Zahrobska op slalom Nederlands elftal en Ajax gaan in de zomer naar Azië Reageren? reactie@pzc.nl Geert Aandewiel (links) en Danny Blind op het bordes van het stadion van Sparta, hun nieuwe club. foto Phil Nijhuis/GPD Blind komt bij een club zonder gedegen technisch beleid. door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Oud-spelers Danny Blind en Geert Aandewiel stappen de komende jaren op de techni sche tandem om Sparta naar een hoger plan te tillen. Blind gaat na een bewogen jaar aan de slag als technisch directeur, terwijl Aande wiel, nu nog coach van eerstedivi- sionist Haarlem, voor drie jaar heeft getekend als hoofdcoach. Blind zal zich, na zijn ontslag bij Ajax, opnieuw moeten bewijzen. Al ligt de club uit Rotterdam-West iets minder onder een vergrootglas dan Blinds vorige werkgever. De Souburger, die voor vier jaar heeft getekend, heeft bij zijn keuze voor de club waar hij zijn professionele voetbalcarrière begon duidelijk het belang van zijn gezin mee laten we gen. „Er waren wel wat contacten. Ik kon een rol krijgen in de jeugd opleiding van Chelsea of coach worden van Rusland onder 19, maar ik heb mijn hele loopbaan mijn privésituatie meegewogen. Als ik naar het buitenland verkas, moet ik mijn gezin ook iets fatsoen lijks kunnen bieden." Na ongeveer twee decennia in Am sterdamse dienst, waar hij naast speler ook directeur spelerszaken, hoofd jeugdopleiding en hoofd coach is geweest, keert Blind dus te rug in Rotterdam, waar hij zelf ze ven jaar voetbalde. Hij komt er niet in een gespreid bedje terecht. Een gedegen tech nisch beleid is bij Sparta ver te zoe ken en in de huidige selectie be vindt zich een aantal spelers dat op voorspraak van trainer Vloet is bin nengehaald (Anastasiou en Kaita), maar nauwelijks aan spelen toe komt. Daarnaast heerst er al het he- Danny Blind gaat na een bewo gen jaar aan de slag als technisch directeur bij Sparta. Met trainer Geert Aandewiel wil hij de club naar een hoger plan tillen. Ie seizoen onvrede tussen de tech nische staf en de directie, met als hoogtepunt de onverwachte aan kondiging van Vloet in januari dat hij aan het eind van het seizoen op stapt. Met de 45-jarige Blind kiest Sparta voor een man die nog weinig suc cessen heeft gekend na zijn actieve carrière, maar wel al de nodige ba gage heeft. „Ik heb van wat er bij Ajax allemaal is gebeurd veel ge leerd. Toen ik voor de eerste keer technisch directeur werd in Am sterdam was ik er niet klaar voor, maar de club ook niet. Mijn ont slag van vorig seizoen heeft zeer ge daan, maar dat heb ik direct achter me gelaten." Amerikaans verhuist naar Nederland voor goede trainingspartners. door Eric de Jager ERFURT - Chad Hedrick (26) tekent in maart een contract bij de schaatsploeg van Jac Orie. De Ame rikaan verkiest aansluiting bij DSB boven doormodderen in zijn een tje of een verhuizing naar Berlijn. „Er is nog niets definitief, maar ik denk dat ik bij deze ploeg de stap terug naar de top kan maken." Hedrick ziet wel brood in een drie jarige overeenkomst en wil op zoek naar een woning in Heeren veen. „Dit jaar was een schande", zegt de Texaan schuldbewust. „Ik train met een groepje dat mij niet kan bijhouden, dus er is geen enke le kans om me te verbeteren." Hedrick heeft een belangrijke week achter de rug. „Ik vroeg me af of het zin had om door te gaan of dat ik moest stoppen. Ik besloot door te gaan, maar niet op de oude voet. Als ik bij wereldbekerwedstrijden de geweldige trainingsgroepen zie en ik bedenk wat ik nu aan het doen ben, dan is dat geen optie meer. Eerst wilde ik in Berlijn gaan trainen bij Bart Schouten. Met hem heb ik tenslotte veel succes ge had. Dat zou nog steeds kunnen." Maar in zijn hart heeft hij al geko zen voor DSB. Tijdens een etentje in Erftirt sloeg de vonk over. „Ik zat aan tafel na te denken over het omgooien van mijn leven en toen zag ik al die goede schaatsers om me heen. Met jongens als Simon Kuipers en Mark Tuitert kan ik weer aan mijn snelheid werken." Chad Hedrick wil blijven schaatsen, maar niet op dezelfde manier. Overwinningen voor Willem II en NAC tilburg - Willem II is gisteren door een 2-1-overwinning op ADO Den Haag van de vijftiende naar de veertiende plaats gestegen op de ranglijst. De Braziliaan Cristiano was met twee treffers de grote man bij de Tilburgse eredivisionist Na de openingstreffer van Santi Kolk voor ADO maakte hij de gelijkma ker en het winnende doelpunt. NAC won in eigen huis van Sparta. Glen Salmon, Edwin de Graaf en Maceo Rigters zetten de Breda- naars op een 3-0-voorsprong voor Sjaak Polak vanaf de strafschopstip de Haagse eretreffer maakte. Bij NAC speelde Middelburger Rogier Veenstra vanaf de 20e minuut mee. Verkerk en De Bakker krijgen wildcards rotterdam - De laatste twee wild cards voor het ABN Amro-tennis- toernooi in Rotterdam zijn verge ven aan routinier Martin Verkerk en jonkie Thiemo de Bakker. Het toernooi begint maandag. Verkerk heeft alsnog een plek in het hoofdtoernooi gekregen om dat de Cyprioot Marcos Baghdatis zich gisteren afmeldde met een polsblessure. Verkerk kwam door blessures en motivatiegebrek de af gelopen tweeënhalf jaren nauwe lijks in actie. De Bakker is een acht tienjarig talent dat van Krajicek de kans krijgt zich met de beste ten nissers van de wereld in een ATP-toemooi te meten. Keen sneuvelt in achtste finales Qatar den haag - Tafeltennisser Trinko Keen is in de achtste finales van het Pro Tourtoernooi in Qatar uit geschakeld. De voor Hongkong uit komende Chinees Li Ching was in de zevende en beslissende game met 11-9 te sterk. Keen kan terugkijken op een sterk toernooi. Hij versloeg op het op één na sterkst bezette toernooi van het jaar de Zweed Hakansson en olympisch kampioen Ryu Seung Min uit Zuid-Korea. De Arnhem mer gaf tegen Li Ching, de num mer elf van de wereld, een 3-1-voor- sprong in games uit handen. Li greep op de Olympische Spelen in Athene zilver in het mannendub- bel, samen met Ko Lai Chak. Handbalsters Pusic heeft al andere club dortmund - Handbalster Irina Pu sic (33) heeft een nieuwe club in de Bundesliga. Niet het hoog ge klasseerde Trier, maar degradatie kandidaat Borussia Dortmund heeft de Nederlandse internatio nal weten vast te leggen. Pusic werd eerder deze week op non-actief gezet door Leszek Kro- wicki, de trainer van het Duitse Oldenburg. Zij zou in het veld de opdrachten niet uitvoeren. Pusic op haar beurt stelt dat Krowicki in haar een zondebok zocht voor de magere resultaten van zijn aanvan kelijk als titelfavoriet geldende ploeg. iliiiïfüSfP vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129