Woede over vogelgriep Overschot Anna Nicole Smith vindt voorlopig geen rust effeweg.nl Lekker eten met Nieuwjaar Tarzan Servië 4 dagen London vertrek 16-3 197,00 Reizen Daar moetje naar toe. pzc Zaterdag 17 februari 2007 1 1 SEOUL - Een Zuid-Koreaanse winkelier bereidt zich voor op zijn klanten in jaar, net als vele andere Aziatische landen. De festiviteiten staan ook be de hoofdstad Seoul. Zuid-Korea viert van 17 tot en met 19 februari Nieuw- kend als het Lentefeest. foto Jeon Heon-Kyun/EPA Britten hebben geen bewijs dat besmetting uit Hongarije komt. boedapest - De Britten beschuldi gen Hongarije ervan de bron te zijn van de uitbraak van de voor mensen gevaarlijke variant van de vogelgriep in het land, zonder daar bewijzen voor te hebben. Dat zegt de voorzitter van de Hongaar se Pluimveeraad, Laszló Barany. Mi nister )ózsef Graf van Landbouw gaat nog een stap verder. Hij be schuldigt de Britten van 'tenden tieuze berichtgeving'. Lakse Hongaarse veterinaire proce dures, bedrijfsmatige slordigheid, fraude of wilde vogels? Er zijn tal van mogelijke verklaringen voor Derde potentiële vader van kind ex-playmate dient zich aan. fort lauderdale - Het Stoffelijk overschot van de Amerikaanse seksbom Anna Nicole Smith houdt de gemoederen bezig. Een rechter in Florida gaf opdracht tot nieuw DNA-onderzoek op het lijk om vast te stellen wie de vader is van haar dochtertje. Ondertussen waarschuwde een lijkschouwer voor een verdere ont binding van het lichaam, dat vori ge week in een hotel in Florida was aangetroffen. Volgens de des kundige moet het stoffelijk over het feit dat kort nadat het H5Ni-vogelgriepvirus in Honga rije opdook, pluimvee in Engeland ook besmet bleek. Het Britse bedrijf waar het virus werd gevonden heeft dochteron dernemingen in Hongarije, dus wijzen dierenartsen in Engeland naar dat land als besmettingsbron. Dierenbeschermers zien de bio-in- dustrie als verantwoordelijke. De Hongaren vinden het toeval. Voedselveiligheid was een belang rijk punt in de aanloop van de toe treding van Hongarije tot de EU in De Britse beschuldiging dat de voor mensen gevaarlijke variant van de vogelgriep uit Hongarije komt is hard aangekomen in Boe dapest. schot zo snel mogelijk worden vrij gegeven. De rechter in Florida nam donder dag echter nog geen besluit over het lijk van de 39-jarige ex-Play- boy Playmate, die ook bekend werd door haar huwelijk met een stokoude miljonair die een jaar la ter overleed. Larry Birkhead, een ex-vriend van Smith, haar moeder en haar vriend Howard Stern ruziën over de plek waar Smith begraven BW De moeder, man en ex-vriend van vorige week overleden Play boy-model Smith voeren een ver woede strijd om haar nalaten schap. 2004. De Britse beschuldigingen komen dan ook hard aan. De Hon garen wijzen erop dat er meer rauw - dus potentieel besmet - ge vogelte van Engeland naar Honga rije gaat, dan omgekeerd. Het zou om twee gescheiden besmettingen kunnen gaan. Brits onderzoek weerspreekt dat. De relatie tussen Groot-Brittannië en Hongarije is een feit: Bernard Matthews, eigenaar van het be smette Engelse bedrijf heeft in Hongarije een aantal pluimveebe- drijven. Eén daarvan ligt vlak bij de ganzenfokkerij waar enkele we ken geleden de eerste HsNi-be- smetting van deze winter in Euro pa werd ontdekt. Dat bedrijf maakt van hetzelfde slachthuis ge bruik als waar de besmette Hon- moet worden. Behalve de kwestie rond de laatste rustplaats van het steenrijke voormalige fotomodel, baren ook de perikelen rond het vaderschap van het kind van Smith opzien. Niet alleen de twee ex-partners be weren de vader te zijn van de vijf maanden oude dochter Dannie- lynn. De man van de 90-jarige ac trice Zsa Zsa Gabor, Frederic Prinz von Anhalt, stelde donderdag als derde dat hij de vader van het meisje is. De 63-jarige zou tien jaar een affai re hebben gehad met Anna Nico le. Precies negen maanden voor de geboorte van Dannielynn had hij geslachtsgemeenschap met Smith. gaarse ganzen werden verwerkt. De Hongaren wijzen er op dat in dezelfde periode ook ander pluim vee in het slachthuis is verwerkt en bij geen enkele klant later het vogelgriepvirus is gevonden. Het blijft een feit dat er op het be drijf van Matthews zelf ernstige fouten zijn gemaakt. Het HsNi-vi- rus heeft via een verwerkingsbe drijf de levende have kunnen be reiken. Bij het goed naleven van al le veiligheidsprocedures had dat niet mogen gebeuren. De EU is tevreden met het Hon gaarse onderzoek in de zaak. Toch blijven deskundigen met verklarin gen komen. De laatste variant: wel licht komt het griepvirus wel uit Groot-Brittannië en is het in Hon garije voor het eerst ontdekt. BELGRADO - Een gehucht in Ser vië wil een monument oprichten voor Johnny Weissmuller, de zwemkampioen die beroemd werd met zijn filmrol als Tarzan. Rio maakt zich op voor gespannen carnaval rio de janeiro - Het Braziliaanse Rio de Janeiro maakt zich op voor een gespannen carnavalsfeest. Alle grote manifestaties hebben plaats onder grootschalige bescherming van gewapende agenten en parti culiere beveiligers. Rio is in de ban van een explosie van drugscrimina liteit. De politie is al weken in touw om drugsbendes aan te pak ken en gewelddadige drugsverslaaf de jongeren van de straat te hou den in de sloppenwijken. Bijna el ke dag vallen er doden. Belgische politie pakt terreurverdachten op brussel - De Belgische politie heeft gisteren negen personen op gepakt op verdenking van terroris tische activiteiten. Het zou gaan om radicale moslims die personen ronselen voor de 'hei lige oorlog' in Irak. Alle negen wer den in de loop van de avond vrijge laten. Ze moeten zich beschikbaar houden voor het onderzoek. De arrestanten zouden indirect verbonden zijn aan een Belgische vrouw die in 2005 in Irak een zelf moordaanslag pleegde. Duitse schilder verft verkeerde flat frankfurt - Toen een man uit Frankfurt donderdagavond thuis kwam, kon hij zijn ogen nauwe lijks geloven. Iemand had de mu ren van zijn appartement geverfd. De verbouwereerde man haalde er de politie bij. Op de keukentafel vonden agenten een rekening van een schilder voor het verven van de muren; gericht aan de buur man. De conciërge had de schilder de verkeerde sleutel gegeven. Internet: www.dekverkeersopleidingen.nl E-mail: info@dekverkeersopleidingen.nl WEER- en WINTERBIKKELS: Als je echt wilt leren motorrijden begin dan NU en je bent klaar voor de zomer KORTING €100 DÉ OPLEIDER VOOR HEEL ZEELAND! Voor meerdere aanbiedingen zie het Reizenkatern 0529-46 96 67 www.effewes.nl Elke week in de zaterdagkrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11