boerderij nu definitief op Vlissingen betreurt Provincie heeft wel blunder WMO-loket geld voor Braamweg W PZC Zaterdag 17 februari 2007 31 door Selma Osman vlissingen - Sinds januari bestaan er waterdichte afspraken tussen de gemeente Vlissingen en het Centrum Indicatiestelling Zorg (C1Z). Dat zegt wethouder Ellie Walrave (welzijn) in een reactie op het verhaal van het echtpaar Sommeijer dat via de gemeentelij ke WMO-balie verstoken bleef van hulp. .,Ze zijn op een rare manier tussen kaai en schip gevallen", vreest Wal rave. „Dit is heel erg. Als een mens hulp nodig heeft, moet hij die kun nen krijgen." Sinds de nieuwe wet op r januari in werking is getreden, zijn ge nieenten verantwoordelijk voor hulp en ondersteuning. Vlissingen heeft een eigen loket, waar men sen terecht kunnen met hun hulp vraag. „Wat bij ons binnenkomt, handelen wij af', verzekert de wet houder. Bepaalde taken zijn uitbe steed aan het CIZ. „Maar ook daar zorgen wij zelf voor." Volgens de wethouder hoeft de burger zich slechts op één plek te melden. Ze betreurt het daarom dat Magda Sommeijer via de ge meente te horen kreeg dat ze con tact op moest nemen met het CIZ. Toen duidelijk werd dat het mis ging, hebben zowel de gemeente Vlissingen als het CIZ steken laten vallen, meent Walrave. „We moe ten alert zijn. Als iemand met naam en toenaam bekend is, neem dan even contact op." Regiodirecteur Dorien Vonk van het CIZ West-Brabant/Zeeland weet niet waarom niet adequaat is gereageerd op het verzoek van de familie Sommeijer. Ze erkent dat in de eerste twee weken van janua ri fouten zijn gemaakt. „Die had den te maken met de afstemming tussen CIZ en de gemeenten. Nu loopt het goed." door Maurits Sep koudekerke - Er ligt wel degelijk geld klaar bij de provincie voor het veiliger maken van de Braamweg in Koudekerke. De gemeente laat het alleen ongebruikt liggen. Dat zegt gedeputeerde T. Poppel- aars van verkeer. Hij is daarom ho gelijk verbaasd dat volgens wethou der Bostelaar van Veere meerde re subsidieverzoeken uit Veere niet zijn gehonoreerd. Poppelaars: „Wij hebben al in 2004 tro.ooo euro toegekend. Ei genlijk moet de eerste schop dan binnen een jaar de grond in. We hebben ze steeds uitstel verleend, omdat er problemen waren met bedrijventerrein Karreveld. Die zijn nu opgelost. Maar als Veere geen belangstelling meer heeft, neem ik het geld wel weer terug", dreigt hij. De veiligheid op de Braamweg werd deze week aangekaart tijdens een vergadering van de dorpsraad Koudekerke. Bostelaar, kernwet houder van Koudekerke, zei daar dat de gemeente een paar keer om geld heeft gevraagd, maar niks heeft gekregen van de provincie. Bostelaars eigen collega-wethou der W. van Tatenhove bevestigt de stelling van Poppelaars dat de pro vincie wel degelijk subsidie heeft toegekend. Bostelaar had echter ook een beetje gelijk, zegt Van Ta tenhove. „Maar hij had het over een ander subsidieverzoek. Dat is inderdaad afgewezen." Dankzij de subsidie van 110.000 eu ro van de provincie, heeft Veere 310.000 euro beschikbaar voor de Braamweg, rekent Van Tatenhove voor. „Dat bedrag staat in de begro ting voor 2008." Maar voordat dat geld wordt uitge geven, moet bedrijventerrein Kar reveld worden uitgebreid, bena drukt Van Tatenhove. Mrsa-bacterie onder controle in ziekenhuis goes - De chirurgische verpleegaf- deling van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes is weer open. Uit kweken is duidelijk geworden dat er geen sporen meer zijn van mrsa-besmetting. De patiënt bij wie de mrsa-bacterie vorige week vrijdag was ontdekt, ligt nog in iso latie. De bacterie is ongevoelig is voor de meeste gangbare antibioti ca en vooral gevaarlijk voor men sen met verminderde weerstand. Snuffelmarkt Goes gaat toch door goes - De Goese gemeenteraad heeft donderdag ingestemd met de uitbreiding van het aantal koop zondagen van vier naar acht Daar mee is de toekomst van de grote snuffelmarkt op tweede pinkster dag zekergesteld. Omdat alle koop zondagen al vergeven waren, dreig de de rommelmarkt met 140 kra men in het water te vallen. De markt op de Grote Markt trekt dui zenden bezoekers. Bijeenkomst voor fibromyalgiepatiënten oost-souburg - Patiënten die lij den aan ftbromyalgie kunnen el kaar dinsdag 20 februari om 14.00 uur treffen in buurtcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. De Natio nale Fibromyalgie Vereniging be gint daar dan met een lotgenoten contact. Fibromyalgie is een reuma tische aandoening. De pijn is te voelen in spieren, gewrichten en pezen en belemmeren de bewe gingsvrijheid. Sportief paaldansen op meidenevenement vlissingen - Paalfitness is een van de activiteiten op een evenement dat Palladium speciaal voor Vlis- singse meiden van 10 tot 16 jaar or ganiseert. Girls Only vindt plaats op woensdag 21 februari in sport hal Baskensburg in Vlissingen, van 13.00 tot 17.00 uur. Turnen, nagels en haar verzorgen, capoeira, wus- hu en henna-tatoegaes zetten kan die middag ook. Onderscheiding voor oud-marinier De Wijs vlissingen - Oud-marinier de Wijs uit Vlissingen is gisteren be noemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij heeft zich 35 jaar ingespannen voor het Contact Oud Mariniers Schietvereniging af deling Zeeland. De Wijs (78) ver vulde tal van functies, van pen ningmeester tot kantinebeheerder en wapenbeheerder. Ook zorgde hij ervoor dat de vereniging schiet banen kreeg op het Trainingscen trum van de brandweer in Vlissin gen. Hij heeft daaraan zelf meege- bouwd. Denieuwe collectie is binnen: Lol Binc, Itop* Elf*, Ba<f toy*, File, Titoter]an<f, D.T. Generation, European duiture, Finger in the no<e .ook op zondag geopend. De familie Poppe heeft 't Oliekot - zoals de boerderij genoemd wordt - sinds het begin van de vorige eeuw in bezit. De opa van Piet Poppe nam hem in 1915 over van zijn schoonfamilie. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 113