Goede uitgangspositie bekerhouder Sevilla VERSCHOORE mnuïkoT,hnïïem ï/m}28lfebr<ua ri*200Tjj Avondduels in Italië toegestaan John Schot en Istvan Bakx in amateurselectie Vlissingen - Walstraat 109/111 - 0118-414081 - www.verschoore, W PZC Vrijdag 16 februari 2007 41 Spaanse ploeg wint met 2-0 van Steaua Boekarest. door onze sportredactie BOEKAREST - Titelverdediger Sevil la heeft zich gisteren een goede uit gangspositie verworven voor het bereiken van de laatste zestien in het toernooi om de Uefa-beker. De Spanjaarden wonnen in Roe menië met 2-o van Steaua Boeka rest. Volgende week is de return. Sevilla dankte de winst aan doel punten van Christian Poulsen voor rust en invaller Frederic Kan- outé na de pauze. De Deen Poul sen stond op de goede plaats om een vrije trap van Daniel Alves bin nen te tikken. De spits Kanouté be nutte een strafschop, nadat Alexan der Kerzjakov binnen het straf schopgebied was neergelegd. Op de zege van Sevilla viel weinig af te dingen. De Spaanse ploeg domi neerde en had het meeste balbezit. Een andere Spaanse vertegenwoor diger deed het ook goed. Celta de Vigo kwam in Rusland tot een ï-i-gelijkspel bij Spartak Moskou. De Spanjaarden leidden bij de rust door een treffer van Antonio Nu nez. Na de rust ging de thuisploeg in de aanval om de gelijkmaker te forceren. Dat lukte in de 64e mi nuut met een afstandschot van Ka- lynychenko. Daniël de Ridder speelde ongeveer zeventig minu ten mee bij Celta de Vigo. Het Portugese Sporting Braga en het Italiaanse Parma hielden el kaar lang in evenwicht. Parma koesterde het o-o-gelijkspel, maar kreeg vlak voor tijd toch nog een bittere pil te slikken. Negen minu ten voor tijd kwam de thuisploeg alsnog aan de winst via een doel punt van Zé Carlos: 1-0. Zulte Wa- regem, de laatste Belgische verte genwoordiger in Europa, moest het in Gent afleggen tegen New castle United. Tot de rust kon Zul te Waregem de Engelse topforma- tie nog bijbenen. Bij rust stond het 0-0. Na de pauze maakte New castle United snel het verschil, enigszins geholpen door de thuis ploeg. Dindeleux schoot in de 47e minuut in eigen doel. TWaalf mimi ng De Spaanse ploegen Sevilla en Celta de Vigo maken een goede kans op het bereiken van de vol gende ronde in het Uefa Cuptoer nooi. ten later maakte Martins uit een strafschop 0-2. Het thuispubliek veerde dankzij een treffer van D'Haene (69e minuut) nog even op, maar Sibierski zorgde daarna weer voor een verschil van twee doelpunten: 1-3. De return van vol gende week is hierdoor een forma liteit. Uefa Cup derde ronde »- Steaua Boekarest (Roe) - Se villa (Spa) 0-2 (0-1). 41. Poul sen 0-1, 75. Kanouté 0-2 (straf schop). Scheidsrechter: Meyer (Dui). Aantal toeschouwers: 24000. Gele kaart: Ghionea, Marin, Thereau (Steaua Boeka rest), Puerta, Adriano, Ocio (Se villa). Sporting Braga (Por) - Parma (Ita) 1-0 (0-0). 81. Ze Carlos 1-0. Scheidsrechter: Skomina (Sem). Aantal toeschouwers: 6217. Gele kaart: Paulo Santos, Wender (Sporting Braga), Papo- ni (Parma). Spartak Moskou - Celta de Vi go (Spa) 1-1 (0-1). 41. Nunez 0-1, 64. Kalinichenko 1-1. Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Aantal toeschouwers: 25000. Gele kaart: Kalinichen ko, Titov (Spartak Moskou), Pla- cente, Canobbio, Iriney (Celta de Vigo). RC Lens (Fra) - Panathinaikos (Gri) 3-1 (0-0). 49. Jemaa 1-0, 65. Salpigidis 1-1, 70. Jemaa 2-1, 90. Dindane 3-1 (straf schop). Scheidsrechter: Eriks son (Zwe). Aantal toeschou wers: 29.449. Gele kaart: Sey- dou Keita, Dindane, Demont (RC Lens), Romero, Mantzios (Panathinaikos). Zulte-Waregem (Bel) - New castle United (Eng) 1-3 (0-0). 47. Dindeleux 0-1 (eigen doel), 59. Martins 0-2 (strafschop), 69. D'Haene 1-2, 76. Sibierski 1-3. Scheidsrechter: Genov (Bul). Aantal toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Leleu, Mer- lier, Matthijs (Zulte-Waregem), Butt, Milner, Martins (Newcast le United). ROME - Het Italiaanse ministerie van Sport heeft voor het laatste weekeinde van februari toestem ming gegeven voetbalduels in de avonduren te laten spelen. Het ver bod op duels bij kunstlicht was een van de maatregelen nadat bij voetbalrellen in Catania een poli tieman was gedood. De instanties gaven toestemming de duels Chievo-Torino, Atalanta Bergamo-Parma en AC Milan-Sam- pdoria in de avonduren af te wer ken. Bij de hervatting van de com petitie, afgelopen zondag, moesten alle duels om 15.00 uur beginnen. GOES - De voetballers John Schot (Kloetinge) en Istvan Bakx (Hoek zijn opgeroepen voor een selectie wedstrijd van het Nederlands ama teurteam. De wedstrijd wordt dinsdag 20 fe bruari in Zeist (18.00 uur) ge speeld. Voor de onderlinge ont moeting zijn 32 spelers opgeroe pen. Op woensdag 7 maart wordt er ge oefend tegen een combinatie-elftal van eredivisieclub Excelsior. In Rot terdam wordt om 19.00 uur afge trapt. Het Nederlands amateurelftal be staat uit spelers geboren op of na 1 januari 1984. Schot en Bakx maak ten al eerder deel uit van Oranje. Daniel de Ridder (links) speelde ongeveer zeventig minuten mee bij Celta de Vigo. foto Sergei Chirikov/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61